Lazerle Karbon Peeling Nedir?

lazerle karbon-peling Lazerle Karbon peeling, ciltteki leke ve izlerin tedavisinde, gözeneklerin daralmasında ve temizlenmesinde etkili olan lazer teknolojili bir uygulamadır. Bu peeling yöntemi ile ciltteki fazla yağ dengelenir, aktif sivilceler kurutulur.

Karbon peeling tedavisi ile ölü derilerden kurtulmuş, daha canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olursunuz. Bir diğer önemli etkilerinden bir tanesi ise lazerin yarattığı ısı artması sonucunda derideki kolajenlerin tetiklenmesi ve bu sayede ciltte sıkılaşma sağlamasıdır. Lazer teknolojisi ile birlikte uygulanan karbon peeling işlemi oldukça güvenli bir uygulamadır.

Bu peeling yönteminde kullanılan karbon ile cilt sağlığı iyileştirilir. Normal kömürün yüksek bir ısıya maruz kaldığı an aktif karbon meydana gelir. Bu madde siyah ve ince bir toz şeklini alır. Böylece toz halinde olan kömürün içerisinde minik boşluklar ortaya çıkar. Bu boşluklar toksin ve kimyasalları yakalamada etkin rol oynarlar. Üstelik boşluklu yapıda olmaları nedeniyle kolay emilirler. Aktif karbon kömürden elde edilir ancak normal kömür ile aynı yapıya sahip değildir.

Aktif karbon peeling için maske haline getirilerek kozmetik dermatoloji sektörüne yeni bir soluk getirmiştir. Aktif karbon ile bakteriler uzaklaştırılır ve cilt ölü derilerden arındırılarak daha temiz ve parlak bir cilt görünümüne kavuşulur. Karbon peeling sayesinde cilt derinlemesine temizlenerek daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt görünümü elde edilir.

Karbon Peeling Hangi Cilt Sorunları İçin Kullanılır?

-Fazla güneş ışığına maruz kalma ve yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan cilt izleri ve lekelerinin ortadan kaldırılmasında

-Gözeneklerin küçülmesinde ve daha sıkı hale gelmesinde

-Cildin elastikiyet seviyesinin düzenlenmesi ve önlenmesinde

-Kollajen tetiklemesinin ve çoğalımının artmasında

-İnce kırışıklıkların azaltılması ve tedavisinde

-Cilt tonu ve parlaklık seviyesinin düzenlenmesinde

-Cildin yağ dengesinin ayarlanması ve fazla yağın vücuttan emilmesinde

-Ciltte bulunan ve hoş bir görüntüye neden olmayan siyah noktaların giderilmesinde

-Aktif akne ve sivilcelerin kurutulması ve önlenmesinde uygulanır.

Lazerle Karbon peeling tedavisi ile cilt yapısı düzeltilerek daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olunur. Bu yöntemle cilt yüzeyinde ölü hücre ve dokular temizlenir.

Lazerle Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

-Cilt herhangi bir soyulma işlemine maruz kalmadan yenilenir.

-Ciltteki yağ ve nem dengesi düzenlenir.

-Bu peeling yöntemi cilt lekesi tedavisinde uygulanan en etkili tekniklerden birisidir ve cildin renk tonu dengesini ayarlar ve parlaklığı artırır.

-Diğer cilt tedavilerinin etkinliğini artırmaya katkı sağlar.

-Bu uygulama yaz ayları içerisinde de gerçekleştirilir.

-Her mevsim uygulanabilir

Lazerle Karbon Peeling Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

karbon peeling Lazerle Karbon peeling çoğunlukla yüz için yapılan bir uygulamadır. Bu nedenle en çok yüz üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Bu uygulama ile ciltte bulunan kir, ölü hücre ve dokular, toz ve yağ gibi zararlı maddeler temizlenir.

Oldukça etkili bir şekilde temizlenen cilt daha parlak ve canlı görünür. Peeling maddelerinden aktif karbon özel boşluklu bir yapıya sahiptir. Bu sayede maske ciltte bulunan porlara kolayca nüfuz eder. Porlarda bulunan kir, yağ ve diğer zararlı maddelerin temizlenmesinde önemli rol oynar. Derinlemesine temizleyen bu peeling yöntemi ile yüzdeki porların genişlemesi de önlenmiş olur.

Aktif karbon pürüzlü bir yapıya sahiptir. Bu sayede cildin en üst tabakasındaki ölü hücreler kolayca vücuttan atılır. Böylece alttan yenilenmiş ve daha canlı bir cilt dokusu ortaya çıkar. Cilt daha ferah, sağlıklı ve canlı görünür. Peeling işleminde karbon maskelerinin kullanılması ciltteki yağ ayarını dengeler. Yağlı cilt yapısında ve lekelenme ve akne oluşumuna elverişli cilt tiplerinde yağlanma giderici bir özelliği mevcuttur.

Karbon peeling işlemi sayesinde akne oluşumu azalarak cilt daha sağlıklı ve temiz bir yapıda görünür. Bu peeling yöntemi ayrıca sinek ve böcek ısırıkları sonucunda oluşan kızarıklık ve şişlik gibi problemleri de giderir.

Karbon Peeling Uygulaması Kalıcı Mıdır?

Uygulama sonrasında cilt temizliği ve yenilenme işleminin etkileri yaklaşık 15 gün içerisinde fark edilmeye başlamaktadır. Tamimiyle etki etme süresi ise tüm seanslar bittikten sonra görülür. Bu işlem sonrasında ciltte soyulma meydana gelmez. Ancak hafif bir pembemsi görüntü olabilir fakat bu durum geçicidir.

Lazerle Karbon peeling uygulaması ağrılı veya acılı bir işlem değildir. İşlem anında etki eder ve sonrasında kişi gündelik hayata rahatça dönebilir. Bu uygulama dolgu veya botoks işlemlerine benzemez. Herhangi bir kalıcılık ve geçicilik etkisi bulunmamaktadır. Zaman ilerlemesi ve kalıtsal özelliklere bağlı olarak bu işlem tekrar yapılabilir.

Lazerle Karbon Peeling Ağrılı Bir İşlem midir?

İşlem acı verici bir işlem değildir. Yalnızca işlem esnasında hasta cildinde hafif bir ısı artışı meydana gelebilir ve lazere bağlı olarak hafif şekilde iğne batması hissi oluşabilir ancak bu geçicidir.

Lazerle Karbon Peeling Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Lazerle Karbon peeling uygulaması oldukça pratik bir uygulamadır. Bu uygulamada cildin karbon sıvısını emme süresi yalnızca 15-20 dakika sürmektedir. Hemen arkasından uygulanan lazer işlemi de 15 dakikada tamamlanır. İşlem sonrası kişi hemen gündelik hayatına geri dönebilir.

Uygulanacak tedavi yönteminin belirlenmesinin ardından bir hafta ara ile gerçekleştirilecek uygulama genellikle 4-5 seans sürer. Fakat bu sayı leke tedavilerinde 10’a kadar çıkabilir. Uygulama sonrası ciltte hemen etkiler görülebilmektedir.

Lazerle Karbon Peeling Uygulaması Riskli Midir? Yan Etkileri Nelerdir?

Karbon peeling uygulaması FDA onaylı bir uygulamadır. Hassas ciltlerde bile rahatlıkla kullanılabilmektedir. Düşük soyulma efekti ile cildin kendini yenilemesini sağlayan bir işlemdir. Yüksek hasta memnuniyetine sahiptir. Uygulamada kullanılan spectra lazer mikro saniyelik atışlar yaparak uygulamanın yan etkilerini minimuma indirir.

İşlem sonrası nadiren kaşınma, uygulamanın yapıldığı bölgede kabarmalar meydana gelebilir. Ancak bu komplikasyonlar geçici ve kısa sürelidir. Tıbbı bir işlem olduğundan mutlaka uzman bir doktor gözetiminde gerçekleştirilmelidir.

Lazerle Karbon Peeling Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesinde cilt uygun hijyenik koşullarda temizlenir. Alın, burun, yanak başta olmak üzere tüm yüz bölgesine ince bir katman şeklinde karbon maskesi uygulanır. Bu maske el yardımıyla veya yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla nazikçe yüze dağıtılır.

Maske karbon içerdiğinde göze kaçmamasına gayret edilmelidir. Maske 15 dakika kurumaya bırakılır. Ardından yüz ılık su ile narince yıkanır. Son olarak kurulanmış olan yüze nemlendirici uygulanır. Karbon maskesi ciltte kuruluğa sebebiyet verebilir. Bu nedenle nemlendiricinin sürülmesi önem arz etmektedir.

Bu uygulama normal cilt tiplerinde haftada 1-2 kez, kuru cilt tiplerinde ise daha seyrek uygulanabilir.

Lazerle Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

İşleme başlamadan önce cilt solüsyon yardımı ile temizlenir. Temizlenmiş olan cilt yüzeyine siyah renkli peeling kremi uygulanır. Kremin içeriğinde bulunan karbon parçacıklarının cilt tarafından yüksek düzeyde absorbe edilmesi çok önemi bir aşamadır. Bu sebeple cildin kremi emmesi ve kremin tüm gözeneklere etki etmesi için mutlaka uygulamanın yapıldığı bölgede krem 15-20 dakika kuruyana kadar bekletilir.

Ardından kremin üzerine Q anahtarlı Nd:yag lazer teknolojisi ile atışlar yapılır. Bu atışlarda ciltte bulunan karbonun tamamının patlaması ve ciltte düşük seviyede bir hasar meydana getirilmesi amaçlanır. Uygulanan bu enerji ile cildin kolajen üretiminin artması sağlanır ve cilt elastikiyetini artıran elastin liflerinin kendilerini toparlamasını, daha kısa olmasını ve böylece cildin daha sık bir hale gelmesi sağlanır.

Bu lazer teknolojisi ile yapılan atışlar sayesinde cildin içine alınan ve cilt tarafından absorbe edilen karbon partikülleri patlar. Bu esnada açığa çıkan ısı ile cildin üst tabakasında yüzeysel bir soyulma işlemi ortaya çıkar.

Lazerle Karbon Peeling Kimlere Yapılır?

Ergenlik döneminde akne ve sivilce problemi yaşamış, ileriki yaşlarda bu problemleri iz ve skarlara dönüşmüş tüm kadın ve erkekler, herhangi bir cilt problemini kalıcı olarak tedavi ettirmek isteyen ve daha genç ve sağlıklı görünmeyen isteyen kişiler gönül rahatlığıyla bu işlemi yaptırabilir. Bunların dışında hamile ve emziren kadınlar için önerilmemektedir. Karbon peeling ile cildiniz daha da güzelleşerek canlı bir görüntüye kavuşur.

Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Etki Eder? Etki Süresi Ne Kadardır?

Bu işlemde lazer ve karbon birlikte kombin edilerek ortak bir etkileşim yaratırlar. Bu sayede başarılı bir sonuç elde edilir. Karbon ile cilt altı tedavi edilerek cilt problemleri giderilir. Lazerse yaydığı ısı ile deride deforme yaratarak deriyi iyileştirir. Deri altına inen lazer karbonu da hızıyla deri altına iter. Böylece karbon hem deri üzerinden hem de deri altından tedaviye başlar. Bu sayede cilt daha genç bir görünüm kazanır.

Kozmetik işlemlerin çoğunda olduğu gibi bu işlemin etkinliği de kalıcı değildir. İşlem sonrasında cilt temizliği ve bakımı çok iyi yapılmalıdır. İyi temizlenmeyen ciltte yağ oranı yeniden artış göstererek gözenekler büyüyebilir. Ve böylece yeni lekeler ortaya çıkabilir. Kırışıklıklar daha belirgin hale gelebilir. Kişinin cilt yapısına ve problemlerine göre en az 6 ayda 1 tekrarlanması faydalıdır.

İyileşme Süreci Uzun Mudur?

Hemen hemen tüm uygulamalarda iyileşme süreci en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Bu uygulama anestezi gerektirmez. İyileşme süreci yoktur. Herhangi bir bekleme süresi bulunmaz. Hasta işlem sonrasında gündelik yaşantısına ve sosyal aktivitelerine kolaylıkla dönüş sağlayabilir.

Bu uygulamanın avantajlarından biri tüm cilt tipleri için uygun olması ve pratik ve hızlı bir işlem olmasıdır. Zahmetsiz ve kolay bir yöntem olduğu için son dönemlerde oldukça popüler olmuştur. Uygulamayı düzenli ve sık yaptırmak isteyen kişiler için genellikle seans araları 2 hafta olarak belirlenir.

Karbon Peeling Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemin uygulandığı gün aşırı sıcak duş alınması tavsiye edilmemektedir. Buna ek olarak hamam, sauna, solaryum gibi yoğun sıcaklıkta ortamlardan ve direkt olarak güneş ışığına maruz kalmaktan olabildiğinde kaçınılması gerekir.

İşlem sonrasında ciltte gözle görülür bir soyulma açığa çıkmaz. Yüzde ise küçük bir pembelik oluşabilir ama bu durum geçicidir. İşlemin hemen ardından kişi iş ve sosyal hayatına kolaylıkla dönüş yapabilir. Mutlaka güneş koruyucu losyonlar ve kremler sürülmelidir. Sıcak duş yerine ılık su ile duş alınmalıdır. Cilde zararlı olan ve rahatsızlık verebilecek her türlü işlemden kaçınılmalıdır. Bu uygulama diğer etkili yöntemler ile birlikte de uygulanabilir. Böylelikle etkisi artar.

Lazerle Karbon Peeling Fiyatları

Lazerle Karbon peeling fiyatları hangi tedavi yönteminin kullanılacağı, işlemin yapılacağı bölge, işlem yapılacak alanın genişliği ve uygulama seans sayısı gibi etmenlerden dolayı değişiklik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Sizin için en uygun tedavi yöntemini öğrenmek ve diğer tüm merak ettiğiniz sorularınız için 0212 241 46 24 numaralı telefondan kliniğimize ulaşabilir ve Lazerle Karbon Peeling fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın