Basen liposuction, kalça görünümünden hoşlanmayan kadın ve erkekler için kesin çözüm niteliğindedir. Dış etkenler veya genetik faktörlerden ötürü vücudumuzda yağlanmalar görülebilir. Bu da kilo veya sarkma gibi negatif görünüme yol açarak vücut şeklini bozar. Özellikle kadınların biraz daha hassas olduğu basen bölgesindeki aşırı ve orantısız yağlanma sosyal yaşam içerisinde özgüveni düşürdüğü gibi bireyin kendisi ile barışık bir hayat sürmesini de zorlaştırır.

Yuvarlak, fit ve şekilli bir basen görünümü oldukça arzu edilen bir niteliktir. Hastaların çoğu bu özel alanda tedavi arayışı ile gelir. Her liposuction prosedüründe olduğu gibi mükemmel şekli ve orantıyı vermek için kapsamlı bir yaklaşım kullanılır.

Basen liposuction işlemi özellikle kadınların sıklıkla talep ettiği estetik müdahaleler arasında yer almaktadır. Çoğu hasta yalnızca liposuction işlemi yaptırırken, bazı hastalar vaser liposuction ile  alınan canlı yağlarını sonrasında istedikleri bölgelere hacim verme ve şekillendirme için kullanmaktadır.

Basen Liposuction Adayları!

Liposuction, vücutta yağ biriken, ancak diyet ve egzersizle şekillendirilmesi ve tonlanması zor olan bölgeleri hedef alan bir yağ azaltma işlemidir. Genel bir kural olarak, liposuction uygulanan bir hasta sağlıklı ve hedef vücut ağırlığına yakın olmalıdır. Liposuction, inatçı yağları vücudun hemen hemen her yerinden çıkarmak için kullanılabilir. Dolayısıyle bu durumların herhangi birini yaşıyor iseniz hem basen hem farklı bölgeleriniz için liposuctiona uygun bir adaysınız demektir.

Basen Liposuction Nasıl Yapılır?

Basen liposuction, uygulama genel anestezi altında gerçekleşir. Prosedürün kendisi otuz dakika kadar kısa maksimum saat kadar sürebilir. Deriye küçük bir kesiden kanül adı verilen ince bir tüp yerleştirerek fazla yağ dokusunun deri altından çekilmesi sağlanır. Özel medikal korse ile iyileşirken dokuyu ve şekillendirmeyi destekler. Aynı zamanda aşırı kanamanın önlenmesine ve şişliğin en aza indirilmesine yardımcı olur.

Basen Liposuction Sonrası İyileşme Süreci!

Vaser liposuction teknikleri ve teknolojisi sayesinde daha hızlı iyileşme sürelerine izin vermektedir. Doktor, prosedürü takiben kesi yerinin bakımı için talimatlar verecektir. Mümkün olduğunca dinlenmek ve yorucu aktiviteyi ve gereksiz hareketi minimumda tutmak önemlidir. İşe ve diğer günlük aktivitelere 2-3 gün içerisinde dönebilirsiniz. Ağır aktivite ve sporlar için en az 4 hafta beklemeniz gerekir. Hızlı İyileşme için;

  • Basen liposuction prosedürü sonrasında hastalar sigara tüketimini minimumda tutmalıdırlar. Sigara kan dolaşımını ciddi anlamda olumsuz etkilediği için ameliyata hazırlık sürecinde ve ameliyat sonrası iyileşme döneminde sigaradan olabildiğince uzak durmakta fayda var.
  • Hasta ameliyat sonrasında kendisini yoracak hareketlerden kesinlikle uzak durmalıdır. İlk 2 hafta poponun üzerine otururken dikkatli olmalıdır. Yalnızca yüz üstü yatmasına izin verilir.
  • Medikal korsenizi prosedür sonrası mecbur kalmadıkça çıkarmamalısınız.
  • Duş alma izni ameliyattan 2 gün sonra verilmektedir.
  • Duş alırken muhakkak ılık su kullanılmalıdır.
  • Basen liposuction prosedür sonrasında hasta yüzüstü yattığı için bacaklarında ve basenlerinde ağrılar meydana gelebilir. Bunun diğer sebebi de ödem toplanmasıdır. Bu gibi durumlar için ev içerisinde kısa yürüyüşler yapmak hızlı çözüm oluşturacaktır.
  • Anestezi aldığınız için ufak tefek ağrılarınız olabilir. Bu gibi durumlarda yalnızca doktorun tavsiye edeceği ağrı kesicileri tüketmeniz yeterlidir.
  • Basen liposuction sonrasında basen bölgesinde morarmalar meydana gelebilir. Korse kullanımı ödem ve morarmaları ciddi oranda azaltmaktadır.

Basen Liposuction Fiyatları

Basen liposuction fiyatları uygulayan cerrah ve hastaneye göre değişkenlik gösterir. Basen liposuction fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz  0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın