Popo (kalça)KüçültmePopo (Kalça) küçültme ameliyatı ile hayallerinizde olan istediğiniz ölçüde kalça boyutlarına kolayca sahip olabilirsiniz.  Popo (Kalça) küçültme ameliyatı her cins ve yaştan kişinin tercih ettiği bir estetik operasyondur. Özellikle kadınların daha çok tercih ettiği bu estetik operasyon ile vücudunuz ile uyumlu ölçülerde kalça şekline sahip olmak artık hayal değil.

Günümüz estetik trendleri ile çoğu kişi hayallerinde ki vücut şekline kavuşabiliyor. Kalça küçültme estetiğini genellikle vücuduna oranla daha büyük, sarkık ve şekilsiz kalçalara sahip kişiler yaptırıyor. Genellikle büyük ve vücuda uygun olmayan kalça şekilleri özgüven kaybına, istenildiği gibi giyinememe gibi sorunlara neden olabiliyor. Kalçanın büyük olduğunuzu gizlemek için ise bazı kişiler kendi bedenlerinden daha büyük bedende kıyafet tercih ettiği için daha kötü bir görünümde olabiliyor. Bu gibi sorunları çözmek için kalça küçültme ameliyatı olabilir, kaybettiğiniz özgüveni tekrar kazanabilir ve istediğiniz gibi giyinebilirsiniz.

Popo (Kalça) Küçültme Ameliyatı Nedir?

Kalça bölgesinde farklı nedenlerden dolayı biriken yağların estetik cerrahiye uygun teknikler ile vücuttan dışarı atılmasına denilmektedir. Bu işlem için kullanılan estetik yöntem ise Liposuction yöntemidir. Liposuction yöntemi ile vücutta yer alan fazla yağlar alınır ve daha sağlıklı vücut ölçülerine kavuşulur. Liposuction yöntemi ile kalça küçültme ameliyatı uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde kalça formunda kötüleşme, çökme ve şekilsizlik gibi ciddi durumlar ortaya çıkmaktadır.  Liposuction yönteminde amaç kalça bölgesinde birikmiş olan ve yakımı zor olan yağların parçalanıp vücuttan atılmasını sağlamaktır.

Popo küçültme ameliyatı belli aşamalardan oluşur. Bu aşamaların her birinin doğru ve doktor tarafından yapılması büyük önem taşır. Popo küçültme ameliyatı aşamaları;

  • İlk olarak doktor hastayı muayene eder. Hastanın kalça bölgesinde oluşan büyüklüğün sebebi belirlenir.
  • Sonrasında ise vücut ölçülerine uygun olarak kalça kısmından ne kadar yağ alınacağı belirlenir.
  • Operasyon öncesinde hastaya lokal anestezi yapılır.
  • Anestezi sonrasında kalça bölümüne tüpler yerleştirilir. Yerleştirilen tüpler aracılığı ile Liposuction yapılır.
  • Liposuction ile fazla yağlar dışarıya çekilir. Doktorun belirlediği miktarda yağ çekimi gerçekleştikten sonra operasyonu bitirmek için tüp yerleştirilen bölgelere dikişler atılır. Atılan dikişler oldukça ufak ve hastayı rahatsız etmeyecek şekildedir. Böylelikle işlem sona erer.
  • İlk gün hasta gözetim amaçlı klinikte kontrol altında tutulabilir. Eğer ağrı veya acı gibi durumlar var ise doktorun önerdiği şekilde ağrı kesici alınmalıdır.

Popo Küçültme Sonrası İyileşme Süreci

Kalçaya yapılan bu operasyon sonrasında iyileşme süreci başarı sonucunu etkilemektedir. Bu nedenle dikkatli olmak, doktor kontrolünü unutmamak ve doktorun verdiği tavsiyeler uymak gerekir. İyileşme sürecinde hastanın direk olarak kalçasının üstüne oturmaması oldukça önemlidir. Doktorunuz size halka şeklinde bir yastık önerecektir. Bu yastık direk olarak kalça üzerine oturmayı engellemekte ve operasyonun zarar görmesini engellemektedir. Özellikle ilk 2 hafta bu yastığı kullanmaya dikkat edin.

Uyurken ise sırt üstü yatmamaya özen gösterin. Yan veya yüz üstü yatabilirsiniz. İşlemden ortalama olarak 10 gün sonrasında normal veya iş hayatınıza kolaylıkla dönebilirsiniz. İlk 10 gün evde istirahat etmeniz gereklidir. Estetik sonrasında ilk 3 hafta ise doktorunuzun önerdiği korseyi sürekli giymeniz gerekir. Korse giymek popo şekli için önemlidir. Ayrıca kalçanın yeniden şekil almasını hızlandırmaktadır.

Operasyon sonrasında ilk iki gün duş almamanız gereklidir. İlk ay spor veya antrenman gibi fiziksel aktiviteler uzak durmalı daha doğrusu ara vermelisiniz. İyileşme dönemi bittiğinde kalçalarınızın şeklini korumak için spor veya antrenman yapmaya devam edebilirsiniz. Böylelikle tekrardan kalça bölgesinde yağ alımı olmaz ve daha sağlıklı bir vücudunuz olur.

Operasyon sonrasında hasta ilk hafta, 1.ay ve 6.ay sonunda kontrol edilir. Doktorunuz bu zaman dilimlerinde sizi kontrol edip operasyon sonrasında herhangi bir risk oluşmuş mu veya ne durumdasınız diye sizi kontrol altında tutmaktadır.

Kalça Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Günümüzde çoğu kişi ihtiyacı olduğu için değil de daha çok toplumun dayattığı güzellik standartlarına uymak için estetik operasyonlara başvurmaktadır. Tabi ki çoğu kadın bu nedenle daha şekilli bir vücuda sahip olmak, daha çekici ve özgüvenli olmak için estetik operasyon yaptırmaktadır. Kalça küçültme ameliyatı;

  • Vücuduna uygun boyutlarda kalçaya sahip olmayan kişilere,
  • Kilo alıp verme veya ilerleyen yaş nedeniyle popo bölgesinde sarkma olan kişilere,
  • Genetik yapı itibari ile büyük ve şekilsiz kalçalara sahip kişilere,
  • Kalça kısmında inatçı yağlar olan kişilere yapılmaktadır.

Popo ameliyatı sırasında alınan yağlar eğer hasta göğsünün küçüklüğünden şikayetçi ise bu alana transfer edilebilmektedir. Böylelikle küçük göğüsler daha dolgun bir hal alabilmektedir. Genellikle kalça büyüklüğünden ve göğüs küçüklüğünden şikayetçi kişilere iki operasyonu aynı anda yapma önerilmektedir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyültme hem daha doğal bir görünüm vermekte hem de daha sağlıklıdır. Kalçadan alınan yağlar memeye enjekte edilir. Ortaya çıkan sonuç implant veya slikon kadar bariz değildir. Ayrıca yağ enjeksiyonu ile meme büyültme kalıcı bir operasyon değildir. Zamanla enjekte edilen yağların kaybı gerçekleşebilir.

Popo (Kalça) Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Kalça küçültme fiyatları hakkında doğru bilgiyi almak için mutlaka doktora muayene olmanız gerekir. İşlemi yapacak olan estetik doktoru sizi muayene ettikten sonra kalçadan ne kadar yağ alınacağını belirler. Sonrasında en doğru fiyat sizin için çıkarılır.

Sağlık Bakanlığı kuralları gereği internet sitelerinde fiyat vermek doğru ve yasal değildir. Bu nedenle en doğru fiyat bilgisi için gidip estetik cerrah muayenesi yaptırabilirsiniz.

Kalça küçültme fiyatları ve cerrahın muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Popo küçültme fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Popo küçültme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın