Bacak estetiği son yıllarda oldukça popülerleşen estetik girişimlerden biridir. Bacaklardaki eğrilik, çarpıklık sorunu zamanla estetik olmayan bir görüntü yaratır. Bunun sonucunda kadınlar öz güvenlerini yitirir, etek giymek istemez, dar taytlar ve pantolonlar içinde kendini kötü hissederler. Özellikle sıcak havalarda eğri olan bacakları gizlemek oldukça zor olabilir. Deniz kenarında güneşlenirken kendinizi huzursuz hissedebilir, herkesin bacaklarınıza baktığını düşünüp stres yapabilirsiniz. Bacak estetiği günümüzde kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.Özellikle genç yaşta bu ameliyatı olarak kusursuz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Bacak estetiği son yıllarda oldukça popülerleşen estetik girişimlerden biridir. Bacaklardaki eğrilik, çarpıklık sorunu zamanla estetik olmayan bir görüntü yaratır. Bunun sonucunda kadınlar öz güvenlerini yitirir, etek giymek istemez, dar taytlar ve pantolonlar içinde kendini kötü hissederler.

Özellikle sıcak havalarda eğri olan bacakları gizlemek oldukça zor olabilir. Deniz kenarında güneşlenirken kendinizi huzursuz hissedebilir, herkesin bacaklarınıza baktığını düşünüp stres yapabilirsiniz. Bacak estetiği günümüzde kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.Özellikle genç yaşta bu ameliyatı olarak kusursuz bacaklara sahip olabilirsiniz.

İnce ve Biçimli Bacaklara Sahip Olun!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Bacak estetiği kimlere uygundur?

Bacak estetiği, bacaklarında eğrilik yaşayan, estetik problemleri olan kişiler için uygundur. Bacak estetiği sadece kadınlara değil erkeklere de yapılabilir. Çarpık bacak, asimetrik bacak, ince bacak ve kalın bacak problemleri bacak estetiği ile yapılabilir. Bacak estetiği bacakların sadece bir kısmına da lokal olarak yapılabilir. Örneğin, sadece baldırlara veya ayak bileğine de estetik dokunuşlar ihtiyaç halinde yapılmalıdır. Bazı kişilerin dizleri, normalin dışında çıkık görünür. Bu problem de bacak estetiği ile çözülür.

Bacak çarpıklığının sebebi nedir?

Kusursuz bir bacak her kadının hayalidir. Kusursuz bacakları gölgeleyen birçok sağlık problemi olabilir. Bunların başında çocuk yaşta gerekli güneş ışığı almamak ve D vitamini eksikliği gelir. Yetersiz D vitamini problemi kemik gelişimini etkiler ve bacak deformitesine yol açar. Aynı zamanda çocuk felci de bacaklarda çarpıklığa yol açabilir. Bacaklarda aşırı incelik veya tam tersi kalın bacak problemi genetik sebeplerden dolayı gelişebilir.

Çarpık Bacak Estetiği

Kadınların bacaklarında yaşadığı en büyük estetik problemlerden biri bacak eğriliği yani çarpık bacak problemidir. Çarpık bacak estetiğinde kişinin her iki bacağının da simetrik görünmesi ve çarpıklığın giderilmesi amaçlanır. Çarpık bacak sorununu düzeltmek için hastanın karın ve ya bel bölgesindeki fazla bölgesel yağlardan yararlanılır.

Çarpık bacak estetiği genel anestezi altında yapılır. Ortalama 1 saat içinde tamamlanır. Öncelikle hastadan yağ alma işlemi yapılır daha sonra alınan yağlar hastanın bacaklarındaki çarpık bölgeleri doldurmak için kullanılır. Çarpık bölgeler yağ ile pratik bir şekilde simetrik hale getirilir.

Bacak şekillendirme

Çok sık kilo alıp vermek bacakların özellikle iç kısmında sarkmaya sebep olabilir. Bu sarkmalar genellikle bacakların uyluk kısmında karşımıza çıkar. Uyluk bölgesindeki deri daha ince olduğu için bu bölgedeki deri aşırı kilo alıp vermenin etkisiyle sarkmaya müsaittir.

Bacak şekillendirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyatta kişinin ihtiyacı varsa önce yağ alma işlemi yapılır. Yağ alma işlemi yapıldıktan sonra kişinin fazla olan derisi kesilerek çıkarılır. Daha sonra kesi yerleri yan yana getirilir ve dikiş atılır. Böylece kişinin bacakları daha ince ve şekilli görünür. Bacak şekillendirme ameliyatındaki izler iç çamaşırın altında kalır, belirgin değildir. Ameliyat sonra kişi tuvalet ve hijyen kurallarına dikkat etmelidir. Dikiş bölgesinin enfeksiyon kapmasını önlemelidir.

Varis Tedavisi

Varisler hem bacak estetiğinizi gölgede bırakır, hem de sağlık sorununa yol açar. Varislerinizden kurtulmak için öncelikle detaylı bir ultrason görüntüleme tekniği ile varislerinizi araştırmalı, varisli olan damarları tespit etmelisiniz. Varis tedavisi için en etkili yöntemlerden biri Skleroterapidir. Bu tedavide kişinin varisli olan damarlarına ilaç enjekte edilerek damarların kendini yok etmesi amaçlanır. Bu tedavinin sonuçları kalıcıdır. Varis tedavisinden sonra bir süre varis çorabı giymeniz önerilir.

Bacak Estetiği fiyatı nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Bacak Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir