çatlak tedavisiÇatlaklar, dermal tabakanın yırtılmasından dolayı ciltte oluşan bir tür yara izidir. Hızlı kilo verme – alma, hamilelik veya pubertal büyüme atakları gibi aşırı dermal gerilmenin bir sonucudur. Çatlaklar önce kırmızımsı veya mor çizgiler olarak görünür, ancak yavaş yavaş daha açık ten rengi bir renge dönüşme eğilimindedir. Etkilenen alanlar boş görünür ve dokunulduğunda yumuşaktır. Çatlaklar, cildin şeklini korumasına yardımcı olan dermal katman olarak bilinen cildin orta katmanında oluşur.

Çatlakları mağara olarak hayal edin. Mağaralar derin. Derinin orta ve derin tabakasına ulaşırlar. Bu mağaraların yanları, zarar görmüş kolajen yığınlarıyla kaplıdır. Yeni kolajen ve elastin üreten hücreler bu mağaraları çevreler. Ancak bu hücrelerin sayısı, yara izi veya çatlak izi olmayan cilt bölgelerine göre çok daha azdır.

Çatlaklardan nasıl kurtulurum?

Çatlaklar, kollajen hasar görmüş cilt bölgeleridir (yara izi gibi). Sonuç olarak çok daha az fark edilir hale geliyorlar.

Çatlakları yok etmek için!

Hasarlı kolajen alanlarını yok edin.

Çatlakları kapatmak için çok çalışmak üzere yeni kolajen ve elastin üreten hücreleri uyarın.

Çatlak Tipleri

İki yaygın çatlak türü vardır : beyaz ve kırmızı . Daha eski çatlaklar beyaz veya gri rengi olma eğilimindeyken, yeni çatlaklar genellikle kırmızımsı veya mor renktedir. Yeni çatlaklar, dermisteki yırtıklardan görünen kan damarları nedeniyle başlangıçta kırmızı veya mordur. Daha eski çatlaklar, kan damarlarının kasılması ve altındaki soluk deri altı yağının görünür hale gelmesi nedeniyle beyaz olma eğilimindedir. Çatlaklar, sağlıklı, çevreleyen ciltten farklı şekilde çökmüş veya dokulu olabilir.

En iyi sonuçları elde etmek için, çatlaklar ortaya çıktıktan sonra mümkün olan en kısa sürede çatlak çıkarma tedavilerini yaptırmanızı öneririz. Masaj kremleri ve losyonlar gibi ev ilaçları çatlakların görünümünü geciktirmeye veya en aza indirmeye yardımcı olabilir, ancak bu yöntemler aslında çatlakları tedavi etmez, edemez.

Mezoterapi ile çatlak tedavisi;

Mezoterapi , cildi sıkılaştırmak, vücut şekillendirme için fazla yağı almak ve saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılabilen non-invaziv bir enjeksiyon tekniğidir.

Mezoterapi aşağıdaki faydaları sağlar:

  • Cildi onarın ve sıkın.
  • Sivilce, yara izleri, pigmentasyon, çizgiler ve kırışıklıkların solmasına yardımcı olun.
  • Cildinizin sağlığını iyileştirin.
  • Gevşek deriyi sıkın.
  • Selüliti azaltın ve yağ kaybına yardımcı olun.
  • Zayıf dolaşım ve iltihaplanmaya yardımcı olun.
  • Çatlakların görünümünü iyileştirin.

Fraksiyonel Lazer ile Çatlak Tedavisi;

Fraksiyonel lazer yenileme işlemi, daha eski ve soluk çatlakların giderilmesinde daha etkilidir. Parçası şu anda yara izleri ve çatlakların giderilmesi için FDA onayı alan tek cihaz fraksiyonel lazer cihazıdır! Fraxel, ciltte mikroskobik tedavi bölgeleri (MTZ) olarak adlandırılan binlerce minik derin mikroskobik sütun üreterek cilt dokusunu ve ten rengini yeniden ortaya çıkarır. Bu küçük tedavi bölgeleri, hasar görmemiş dokuyla çevrilidir. Başka bir deyişle, cildin sadece bir kısmı hedeflenir, bu nedenle cilt sağlam kalır ve bu da hızlı yara iyileşmesine izin verir. Bu tedavi, hızlı yeniden epitelizasyon sonuçlanır, eski epidermal pigment hücreleri ortadan kaldırırken, daha derin dermise nüfuz ederek görünür çatlak izlerini önemli ölçüde azaltır. Her Fraxel uygulaması cilt yüzeyinin% 20 ila% 25’ini hedefler. Önerilen tedavi sayısı, cilt endişenize ve durumun ciddiyetine bağlı olarak 4 ila 8 seans arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir