çene dolgusu

Jawline (Çene) Dolgusu, daha şekilli ve simetrik bir çene hattına kavuşmak isteyen kişiler için uygulanan bir estetik operasyondur. Çene dolgusu olarak da bilinir. Simetrik ve şekilli çene hatları yüze daha genç ve estetik bir görünüm kazandırır. Bu işlem genellikle çene hatlarından şikayetçi olan ve daha biçimli ve altın orana yakın yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişiler için biçilmiş kaftandır.

Çene köşe dolgusu ve çene ucu dolgusu, küçük çene, çıkık çene veya eğik çene gibi estetik problemlerin ortadan kalmasını sağlar. Eğer siz de yüzünüzde altın oranı yakalamak istiyorsanız Hyaluronik asit bazlı dolgu uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

 

Jawline (Çene Dolgusu) Nedir?

Jawline (Çene Dolgusu), çene ucuna veya çenenin yan taraflarına uygulanan kalıcı olmayan estetik müdaheledir. Çene dolgusu Hyaluronik asit dolgusundan meydana gelir. Vücutta doğal olarak bulunan Hyaluronik asit maddesinden elde edilen dolgu oldukça doğal ve dinamik bir sonuç ortaya çıkarır. Çene dolgusu, kişinin çene yapısına bağlı olarak çene ucuna, çene kenarlarına, jawline çizgisine yapılabilir.

Jawline (Çene) Dolgusunun Amacı Nedir?

Jawline (Çene) dolgusunun amacı, çenedeki şekil bozukluklarını gidermek ve yüze daha genç bir görünüm kazandırmaktadır. Çene ucu dolgusu, çenedeki çöküklüğü doldurur, çenedeki ince kırışıkları açarak çeneye daha genç bir görünüm vaad eder.

Çene altına uygulanan dolgu maddesi, uygulandığı bölgede dolgunluk ve hacim yaratır. Böylece çenedeki altın oran ayarlanarak yüzün daha asimetrik görünmesi sağlanır. Çene dolgusunun amacı yüze daha genç, simetrik ve kusursuz bir ifade kazandırmaktır.

Jawline (Çene) Dolgusu ile Hangi Çene Sorunları Ortadan Kaldırılır?

Jawline (Çene) dolgusu etkilerini aşağıda sıralamak mümkün:

 • Çenede hacim eksikliği
 • Çene büyüklüğü
 • Çene çizgisinin belirsiz olması
 • Çene asimetrisinin bozukluğu
 • Çene altı sarkıklığı
 • Jawline (Çene) dolgusu uygulaması yüze V şeklinde bir görünüm kazandırır. Bu da yüz hatlarında daha estetik bir görünüme yol açar.
 • Gıdı bölgesi, boyun bölgesi ve yüz arasında önemli bir denge sağlar.
 • Daha keskin çene hattı görüntüsü ortaya çıkarır.
 • Gıdı problemi giderilir.
 • Çene bölgesinde yer alan kırışıklıkları yok eder.
 • Çene ucunu daha belirgin bir görünüme kavuşturur.
 • Küçük çene sorununa çare olur.
 • Çene hattını biçimlendirir.
 • Yüze oval bir görünüm verir.
 • Çene ucu aşırı sivri yapıda olan kişilerin çene ucu hatlarını daha yuvarlak hale getirir.

Jawline (Çene) Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu, yüze V şekli kazandırmak için yapılır. Herkesin yüz şekli değişkendir. Bu nedenle yüze V şeklini vermek için çene dolgusu, çene yanlarına, çene köşelerine veya çene ucuna yapılabilir.

Hyaluronik asit genellikle yüz dolguları için sıklıkla kullanılan bir dolgu maddesidir. Bu işlemde de hyaluronik asit kullanılır. Jawline dolgusu işlemine başlamadan önce tedavi bölgesine lokal anestezik krem sürülerek işlem sırasında ve sonrasında acının minimum düzeye indirilmesi sağlanır. Ardından kişinin ihtiyaç ve arzularına yönelik olarak hyaluronik asit ince kanüller yardımı ile tedavi bölgesine enjekte edilir.

Çene dolgusu ortalama 10-15 dakika içinde tamamlanır ve günlük rutininize devam edebilirsiniz. Bu işlemin kalıcılığı 16 ila 18 ay arasında değişir.

Uygulama sonrasında çoğunlukla uygulama bölgesinde şişlik ve birtakım sertlikler belirebilir. Ancak bu durum oldukça normaldir ve geçicidir. En geç 2 hafta sonrasında bu belirtiler tamamen yok olur.

Jawline (Çene) Dolgusu Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Çene dolgusu yapacak olan kişi mutlaka alanında uzman tecrübeli bir doktor olmak zorundadır. Çene dolgusunun yapıldığı yer olan çene hattından çok önemli damar ve sinir yolları geçmektedir. Bu nedenle bu işlemde bir doktor eli bulunması oldukça önemlidir. Alanında uzman son derece yetkin kliniklerde ve plastik cerrahi hastanelerinde bu işlem uygulatılmalıdır. Estetik cerrahlar veya dermatologlar tarafından uygulanması en doğru yöntem olacaktır. Özellikle güzellik salonları gibi hiçbir yetkisi bulunmayan yerlerde bu işlemin uygulanması son derece tehlikelidir.

Jawline (Çene) Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Kalıtsal özellikler estetik operasyonlar üzerinde önemli rol oynarlar. Çene bölgesinde meydana gelen çeşitli faktörlere bağlı olarak gelişen şekil bozuklukları dolgu, cerrahi işlem veya liposuction gibi yöntemler ile giderilebilir.

Jawline dolgusu işlemini uygulatmak isteyen kişiler için çene çizgilerini belirginleştirecek tek bir uygulama saymak mümkün değildir. Bu yöntemler ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere değişim gösterirler.

Genellikle cerrahi işlemler kalıcı yöntemler sunsalar da oldukça uzun ve meşakkatli bir iyileşme sürecini de beraberinde getirir. Cerrahi işlem gerektirmeyen yöntemler olan dolgu ve liposuction gibi teknikler ile daha kolay ve pratik çözümler elde edilir. Herhangi bir iyileşme süreci de gerekmemektedir.

Çoğunlukla ameliyat korkusu yaşayan ve uzun bir iyileşme dönemi için vakti ve fırsatı olmayan kişiler için dolgu ve liposuction gibi uygulamalar oldukça elverişli yöntemlerdir.

Çene Bölgesinde En Sık Karşılaşılan Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Çene bölgesi genellikle birden fazla şekil bozukluklarına ev sahipliği yapan bir bölgedir. Çenede meydana gelen şekil bozuklukları genetik olabileceği gibi yaş alma ve kilo alımına bağlı olarak da gelişebilir. Tüm bu sorunlar jawline dolgusu ile çözüme kavuşturulur. Çenede meydana gelen belli başlı şekil bozuklukları aşağıda sıralanmıştır:

 1. Hacim kaybı
 2. Çene yapısının küçük ve geride olması
 3. Çene hattındaki çizgilerin yetersizliği
 4. Asimetri
 5. Çene altında meydana gelen sarkma
 6. Tüm bu sayılanların haricinde kişi çene bölgesiyle ilgili farklı şekil bozukluklarına da sahip olabilmektedir:
 7. Çene şeklinin yüz ile uyumlu olmaması
 8. Zayıf veya büyük çene hatları
 9. Gıdının sarkması
 10. Boyun bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar
 11. Çene hattının belli olmaması
 12. Çene ucunda yer alan gamze

Çene dolgusu işte tüm bu sorunları gideren bir estetik işlemdir. Jawline dolgusu ile daha keskin ve biçimli çene hattına sahip olabilirsiniz. Böylece daha genç ve canlı bir yüz görünümüne kavuşmuş olursunuz.

Jawline Dolgusu Cilt Sarkmalarına Etki Eder Mi?

Jawline dolgusu ile çene hattında yer alan çizgisel kıvrımlara etki ederek cilt sarkmaları önlenir ve cilt daha sıkı ve toparlanmış bir vaziyette olur. Ayrıca çenenin alt bölgesinde yer alan oluk şeklindeki çukurun doldurulması da daha estetik ve genç bir görünüm kazandırır.

Çene Dolgusu Ağrılı Bir İşlem midir?

Hyalüranik asit kullanılarak uygulanan Çene dolgusu işlemi ağrısızdır denilebilir. Kişiye muayene sırasında anestezik krem sürülür, üzerinde yarım saat geçtikten sonra ise işleme başlanır. Bu sayede hastanın acı seviyesinin minimuma inmesi planlanır.

Çene Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci?

Çene dolgusunu cerrahi bir işlem değildir. Klinik ortamda gerçekleşen bu işlemden hemen sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Çene köşe dolgusu ve çene ucu dolgusu ağrılı işlemler değildir, uygulama öncesi anestezik krem sürülerek acı hissi minimuma indirilir.

Uygulamadan sonra çene dolgusunun etkisini 2-3 gün içinde görebilirsiniz. İlk günlerde biraz şişlik ve kızarıklık olması normaldir. İlk haftadan sonra çene dolgunuz çok daha doğal ve kusursuz görünecektir.

Çene Dolgusu Kalıcı mıdır?

Çene dolgusu kalıcılık süresi genellikle kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kişinin genetik durumu ve diğer özelliklerine göre kalıcılığı farklılaşır. Genel olarak 12-18 ay arasında kalıcılık etkisi vardır.

Uygulama sonrasında tedavi bölgesinde çoğunlukla şişlik ve sertlik gibi komplikasyonlar görülmektedir.  Fakat iki hafta sonra dolgu uygulamanın yapıldığı bölgedeki dokulara iyice yerleşerek o dokular ile bütünleşir. Böylece sertlik ve şişlik görülen bölgeler yavaş yavaş daha yumuşak bir hal almaya başlar.

Amaç

Jawline ın yeniden yapılandırılması
Çene hattı, Gıdı, Çene ucu
30-45 dakika
Anestezi kremi uygulanır.
1 gün
12- 18 Ay
Gıdı büyüklüğüne bağlı
Acılı Mı? Hayır
Riskli Midir? Hayır
Sonuçlar İşlem sonrası görülür.
İz kalır mı? İz kalmaz.
Kullanılan Dolgu Hyalüronik asit içerikli yoğun dolgular
Öncesi Sonrası Etki hemen görülür
Fiyat Kullanılan dolgu miktarı ve dolgu markasına göre değişken

Jawline (Çene) Dolgusu Fiyatları

Kullanılacak olan dolgu tipi, uygulanacak olan yöntem gibi sebepler nedeniyle Jawline (Çene) dolgusu fiyatları değişiklik gösterir. Ayrıca uygulamanın yapıldığı klinik veya hastane veya uygulamayı yapan doktorun tecrübesine de göre fiyat farklılaşabilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak jawline dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Jawline (Çene) Dolgusu” İçin 8 Sıkça Sorulan Sorular

 1. ebrar dedi ki:

  çene asimetrisi problemim var ücret alabılırmıyım çene dolgusu için

  1. Qadmin dedi ki:

   Merhaba Ebrar hanım, mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. brkykyhn dedi ki:

  fiyat alma şansım var mı (erkeğim)

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Umut dedi ki:

  Fİyat almak istiyorum çenem küçük hafif geriye doğru kaç tüp kullanılır fiyat söylerseniz teşekkür ederim

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Melisa dedi ki:

  Merhaba. Gıdığım var. Jawling yaptırmak istiyorum belirgin şekilde az değil. Gıdığımda azalmaya etkisi olur mu. Fiyatı ortalama ne kadar

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, gıdı için liposuction yapmaktayız. Bilgi ve fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir yanıt yazın