Hydrafacial ile sağlıklı, pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilt elde edin. Dört farklı bakımdan oluşan bu yeni nesil anti-aging bakım sistemini siz de deneyin!

Hydrafacial vakumlu özel başlığı ile cildi mikro düzeyde soyarak cildi ölü hücrelerden, siyah noktalardan arındırıyor. Aynı zamanda bu cilt bakımı cildin sebum düzeyini dengeleyerek cildin aşırı yağdan arınmasını sağlıyor.

HydraFacial ile Cildiniz Nefes Alsın!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Hydrafacial Nedir?

Üst düzey cilt gençleştirme ve cilt yenileme tedavisi olan Hydrafacial, profesyonel olarak yapılan cilt bakımı uygulamasıdır. Cilt bakımı ve temizliğini sağlarken cildi yaşlanmaya karşı korur. HydraFacial uygulaması aşamaları dört ana bölümden oluşur.

 1. Vortex Exfoliasyon: Cildin derinlemesine ve alt katmanlarına inerek Active-4 serumu ile temizlenmesi
 2. Vortex Peeling: Cihazda bulunan elmas başlık kullanılarak cildin en üstteki tabakasının mikrodermabrazyon tedavisi ile peeling yani cilt soyma işlemidir. İşlem sırasında GlySal (Glikolik ve salisilik asit karışımı) kullanılır. Bu işlemle cilt 3.ve 4. aşamadaki işleme hazırlanır.
 3. Vortex Extraksiyon: Vakumlama yöntemiyle gözenek temizliği yapılır. Bu bölümde Beta Hd solüsyonu kullanılır. Lekelenme, sivilce-akne-siyah nokta problemlerine karşı ve kırışıklık tedavisine uygun serumlar kullanılır.
 4. Vortex Fusion: Nemlendirici solüsyon, serum, peptid, hyaluronik asit ve antioksidan bileşikleri kullanılarak cilt nemlendirilir, antioks serum ile cildin beslenmesi sağlanır.

Tedavi sonunda Led terapi uygulanır. Kırmızı ve mavi Led ışık tedavisi kolajen liflerinin uyarılmasını sağlar. Kırmızı led kırışıklık oluşumuna karşı kollajen sentezini başlatarak cildin yenilenmesini sağlar. Mavi led ise akne oluşumuna yol açan bakterileri yok eder.

HydraFacial tedavisi cilt üzerindeki problemleri gidermek için özel olarak tasarlanmıştır. Cilt üzerinde hasar bırakmaz ve kişiye acı vermez. Spiral şekilli cihazı ölü hücreleri cilt yüzeyinden hassas bir şekilde temizler, vakumlama  işlemi sayesinde cilt alt katmanlarıyla beraber temizlenerek sağlıklı bir cildin kapıları açılır.

Hydrafacial tedavi alanları nelerdir?

 • Derinlemesine cilt bakımı
 • Genişlemiş ve tıkalı gözeneklerin tedavisi
 • Yağlı ciltlerde sebum düzeyinin dengelenmesi
 • Akne tedavisi
 • Kuru ciltlerin nemlendirilmesi
 • İnce çizgi ve kırışıklıkların tedavisi
 • Leke tedavisi
 • Cilt tonu eşitsizlikleri
 • Cildin sıkılaşması

Hydrafacial uygulaması aşamalarında neler kullanılır?

Temizleme ve Peeling: Öncelikle cilt, vakum sistemiyle derinlemesine temizlenir. Daha sonrasında normal ciltlerde vakum sistemi ve sıvı kullanılarak peeling yapılır. Tahrişe yol açmaması için lekeli, akne izi bulunan ve gözenekli ciltlerde özel elmas başlıklar kullanılır.

Serum: Kişinin ihtiyacına uygun görülen serumlar kullanılır. Hyaluronik asit bazlı serumlar siyah noktalar, ince kırışıklıklar ve kuru ciltlerde kullanılırken, yağ dengeleyici serumlar aşırı yağlı ve genişlemiş gözenekli ciltlerde kullanılır.

Nemlendirme: Cilde nemlendirici solüsyonlar, peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit uygulanır.

Led Terapi: Akneye meyilli ciltlerde, akneyi oluşturan bakterileri yok etmesi, porları temizlemesi için mavi ışık kullanılır. İnce kırışıklıklara sahip ciltlerde ise kollajen liflerin uyarılmasını ve yeniden sentezlenip cildin sıkılaşmasını sağlamak için kırmızı ışık kullanılır.

Neden Hydrafacial yaptırmalıyım?

Hydrafacial uygulaması önce ve sonrası cilt üzerinde belirgin farklılıklar görülür. Hydrafacial öncesinde sebum dengesi bozulmuş olan, yağ ve kirden dolayı gözeneklerin kapalı olduğu bir cilt yapısı bulunur. Ölü hücrelerden oluşan cilt yüzeyi cildi kırışık, yorgun ve yaşlı gösterir. Kapalı olan gözeneklerden dolayı cilt nefes alamaz. Mat olan cilt yapısı cildin sağlıksız görünmesine sebep olur.

HydraFacial uygulaması sonrasında ise gözenekler açılır, cilde ışıltı, renk ve parlaklık gelir. Sağlıklı görünen cildin sebum dengesi ayarlanarak, yağdan, kirden, tozdan ve ölü cilt kalıntılarından arındırılır. Burada en önemli ayrıntı ve dikkat edilmesi gereken en önemli husus Hydrafacial uygulaması sonrasında bir gün boyunca cildin su ile temas edilmemesi gerektiğidir.

Her cilt tonuna ve rengine dört mevsim uygulanabilen bu bakım cildi tahriş etmez. Hydrafacial işleminden sonra herhangi bir ödem, morluk veya kızarıklık görülmez. Kişi günlük ve sosyal hayatına hemen dönebilir. Kalıcı sonuçları olan bu uygulama sonrası ışıldayan cildinizle makyaj yapmak bile istemeyeceksiniz!

HYDRAFACİAL HAKKINDA

Amaç Medikal Cilt Bakımı
Kullanılan Tedavi Hydrafacial Cihazı
Hangi alanlara yapılır? Yüz
İşlem Süresi 45 Dakika
İyileşme Süresi Aynı gün
Seans sayısı Ayda 1
Kalıcılık Süresi Süresiz
Ağrılı Mı? Ağrısızdır.
Sonuçlar Ciltte parlama ve detaylı temizlik
Etkinlik Siyah noktalara etkili
Fiyat Cihazın orijinal olmasına göre değişken

HydraFacial fiyatı nedir?

Hydrafacial İstanbul Nişantaşı’nda bulunan Quartz Klinik’te özenle ve hijyenik ortamda uygulanır. Hydrafacial fiyatları uygulanacak serum kompleks bileşenlerine, kliniğe, tedavi solüsyonlarına göre değişiklik gösterebiliyor.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90 212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Hydrafacial fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Related projects