Çoğumuz, lekelerin görünüşümüz üzerindeki etkilerini tamamen silebilmeyi diliyoruz. Fraxel ve Baby Face yani thulium lazer gibi leke tedavisi yapan teknolojik cihaz uygulamaları, cilt lekelerinin görünür etkilerini siler.  Doğal olarak hissettiğiniz ve olduğunuz kadar genç görünmenize yardımcı olabilen leke tedavisinde kanıtlanmış lazer teknolojileridir.

Cilt lekeleri, yaşlanmadan çok güneşlenmenin bir sonucudur. Güneş lekeleri, kahverengi lekeler veya karaciğer lekeleri olarak da adlandırılan bu lekeler, yüz, boyun, göğüs, el ve kollarda ve düzenli olarak güneşe maruz kalan diğer alanlarda düz, düzensiz koyu lekelerdir. Genellikle zararsız olsa da, bu lekeli kahverengimsi görünümler, gerçekte olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize ve hissetmenize neden olabilir.

Güneşte vücudunuz, cildinizi ultraviyole ışınlarından korumak için melanin adı verilen bir pigment üreterek tepki verir. Güneşte çok zaman geçirirseniz, cildiniz çok fazla melanin üreterek aşırı tepki verebilir. Bu artan pigmentasyon, “pigmentli lezyonlar” adı verilen geniş bir tıbbi kategoriye giren lekelerdir.

Leke Tedavisi Hangi Lekelere Yapılabilir?

  • İnce çizgiler ve kırışıklıklar- kaz ayakları ve kaş çizgileri gibi
  • Yüzeyde yara izi- sivilce ve diğer yara izlerinin silinmesi
  • Pigmentasyon- yaşlılık lekelerinin görünümünü en aza indirir
  • Güneş hasarı- tehlikeli cilt hasarlarını iyileştirmeye yardımcı olur
  • Aktinik Keratoz (AK)- yaygın bir kanser öncesi cilt hastalığı

Cihazlar ile Leke Tedavisi Nasıl Çalışır!

Fraxel, her hastanın ihtiyaçlarına ve endişelerine göre özelleştirilmiş, çoğu minimum iyileşme süresi gerektiren birçok yaşlanma biçimini ele almak için çok çeşitli tedavi seçenekleri sunan, invaziv olmayan bir lazer tedavisidir. Cildinin daha genç ve lekesiz görünmesini isteyen, ancak plastik veya sahte görünmek istemeyen ve işinden veya sosyal hayatından çok fazla zaman ayıramayan insanlar için mükemmel bir çözüm.

Thulium Lazer leke tedavisi ise cildinizde mikroskobik tedavi bölgeleri (mtz) adı verilen binlerce derin, minik kolon oluşturan bir tedavidir. Epidermal hücrelerin tamamını etkilemeden yoğun bir şekilde tedavi eder. Cildi parçalı olarak tedavi eden bu yöntem, iyileşme süresini kısaltır ve hasarlı hücreleri değiştirmek için cildin yeni, daha sağlıklı doku oluşturma sürecini destekler.

Sorunlarınız güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, pürüzlü cilt, kırışıklıklar, akne izleri veya cerrahi izler olsun, Thulium lazer tedavisi, genellikle kapsamlı iyileşme sunar.

Leke Tedavisi Sonuçlarını Korumak!

Gitgide siyahlaşan yüz her yaz daha da lekelenir, kışın nispeten rengi açılır ama her yıl lekelenme artan oranlarda koyulaşmaya ve yayılmaya devam edebilir. Bu yüzden de iyileştirme sonrası cildi koruma görevi sizdedir. Devamlı güneş koruyucu SPF içeren kremlerinizi uygulamalı ve gerektiği kadar güneş altında kalmalısınız. Yoksa cilt tekrar lekelenebilir.

LEKE TEDAVİSİ HAKKINDA

Amaç Yüz ve vücut lekelerinin giderilmesi
Kullanılan Tedavi Lazer Tedavisi, Radyofrekans tedavisi, ilaç ve krem
Kullanılan Lazer Fraxel, Thilium Lazer, İğneli radyofrekans,babyface lazer, ilaç tedavileri
Operasyon Süresi 15-45 Dakika
Lazer sonrası İyileşme Süresi 3 – 5 gün
Lekelerin tam geçer mi? Leke çeşidine ve büyüklüğüne göre değişir.
Anestezi Lokal Anestezi
Seans sayısı 3 – 7 Seans
Kalıcılık Süresi Süresiz
Ağrılı Mı? Hafif yanma yapabilir.
Operasyon Riskli Midir? Herhangi bir riski bulunmamaktadır.
Sonuçlar Giderek iyileşme seanslar arasında görülür
İz Kalır Mı? İz Kalmaz.
Etkinlik Farklı leke çeşitlerine farklı tedavi ve lazer uygulamaları
Fiyat Kullanılan lazere ve alan büyüklüğüne göre değişken

Leke Tedavisi Fiyatları

Leke tedavisi fiyatları, kullanılacak tedaviye ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak leke tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.