Göz çevresi, kişilerin yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerden biridir. Göz çevresinin ince ve hassas deri ile çevrili olması bu bölgenin erken yaşlarda kırışmasına ortam hazırlar. Otuzlu yaşlardan itibaren üst göz kapağında deri toplanması görülür, alt göz kapaklarında ise torbalanmalar başlar. Bu görüntü kişilerin her daim yorgun görünmelerine yol açar, onları olduğundan daha yaşlı gösterir. Göz çevresindeki mimiklere bağlı oluşan kaz ayağı, derin kırışıklıklar ve torbalanmalar başladığında göz çevresi estetiği şart demektir.

Göz Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz çevresi estetiği hastaların göz kapağını, kaşlarını, alın bölgesini, alt göz kapağını kapsar. Göz çevresi estetiği yaptıracak kişilerin öncelikle göz çevresindeki sorunları belirlenir. Eğer üst kapakla deri birikintisi varsa buradaki fazla cilt dokusu kesilerek çıkartılır. Böylece bu deri yığılması ortadan kalkar, daha genç göz kapakları ortaya çıkar. Kişinin kaşlarının sarkık olması veya kaşlarının gözlerine çok yakın olması da göz çevresi estetiğini bozan noktalardan biridir. Bu durumda endoskop yardımı ile kaşlar yukarı doğru çekilerek yüze daha genç bir hava verilir.

Alt göz kapağı estetiğinde ise deforme olan göz kapağı-yanak bölgesi gerilerek düzeltilir. Alt göz kapağında biriken yağlar temizlenir. İhtiyaç duyuluyorsa yanaklara ve göz çevresine yağ enjeksiyonu yapılarak daha dolgun ve genç yüz hatları ortaya çıkar.

Göz kenarlarına gelince, bu bölgedeki kırışıkların en etkili yöntemlerinden biri botox’tur. Botox, göz çevresindeki kırışıkları ortadan kaldırır. Göz çevresine uygulanan botoxu her 6 ayda bir tekrarlamanızı öneririz.

Göz Çevresindeki Renk Değişimleri Nasıl Tedavi Edilir?

Göz çevresi oldukça hassas olduğu için dış etkenlerden dolayı renk değiştirmesi normaldir. Göz çevresindeki renk değişiminin en önemli tedavi yöntemi lazer uygulaması veya yağ enjeksiyondur. Göz çevresi estetiği ameliyatında ten renginizin tek renk ve pürüzsüz görünmesini istiyorsanız lazer ile göz çevresindeki renk değişim tedavilerine bakmanızı öneririz.

Göz Çevresi Estetiği Kimlere Uygundur?

Göz çevresi estetiğini genelde 35 yaş ve üzeri hastalar tercih ediyor. Bununla birlikte göz çevresinde genetik olarak problem yaşayan kişiler için 18 yaşından itibaren göz çevresi estetiği yapılabilir. Göz çevresi estetiği hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Göz kapağının düşüklüğü erkeklerde yorgun ve uykulu bir görünüm yaratır. Bu görünümü değiştirmek isteyen erkekler göz kapağı estetiği ile daha dinç görünebilirler.

Bir yanıt yazın