penis büyütme ameliyatıPenis büyütme ameliyatı penis boyutunu küçük bulan, idealindeki penis boyuna ulaşmak isteyen erkeklere yapılan bir operasyondur. Penis boyu ve kalınlığı ortalama ölçülerin altında olması ya da daha büyük bir penis isteğiyle yapılan penis uzatma ameliyatları bu sorundan şikâyet eden erkeklerde memnuniyet verici sonuçlar yaratmaktadır.

Penis boyutundan memnun olmayan erkekler cinsel yaşamlarında endişeli, çekimser, utangaç ruh haline kapılabilir. Penis büyütme ameliyatı ile kişinin hem kendine güveni yükselir hem de kaygıları sona erer. Kişinin kendini daha erkeksi hissetmesi, daha mutlu bir cinsel yaşam ve pozitif ruh hali penis büyütme ameliyatı ile mümkündür.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis büyütme ameliyatı penisin mevcut ölçüsünden daha uzun hale getirilmesidir. Penis uzatma ameliyatı ile kişinin idealindeki penis boyunu elde etmek mümkündür. İlerleyen teknolojik yöntemlerle kişi rahat, ağrısız, konforlu şekilde penis büyütme ameliyatı olabilir.

Kişinin memnuniyetini, sağlığını ön planda tutulan bu ameliyatlar uzman ve deneyimli bir cerrahı tarafından, hasta gizlilik koşulları (mahremiyet) içinde gerçekleştirilir.

Penis Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Penis uzatma ile ilgili yıllardır başarıyla uygulanan tıbbi yöntemler mevcuttur. Kişinin fiziki özellikleri, ihtiyacı ve isteklerine göre şu yöntemler kullanılarak penis boyu büyütülebilir:

 • Penis büyütme ameliyatı: penis ile leğen kemiği arasındaki bağın %80 civarında kısaltılarak penisin uzatılmasıdır. Genel anestezi altında, ortalama 1 saat süren operasyonda kısaltılan bağ bölümü dikişle kapatılırken penisin deri altında kalan kısmı dışarı itilir. Bu sayede penis boyunda uzama sağlanır. 
 • Kasık yağı aldırma ameliyatı: aşırı kilolu erkeklerde alt karın (kasık) bölgesinde biriken yağlar nedeniyle penis deriye gömülü kalır. Penisin işlevi tam anlamıyla sağlanamadığı için penis kısa gibi algılanır. Bu sorunu yaşayan erkeklerde kasık bölgesindeki fazla yağlar liposuction yöntemiyle alınır. Alt karın bölgesinde sağlanan açıklık sayesinde penis ortaya çıkar, daha işlevsel duruma gelir. Genel ya da lokal anesteziyle uygulanan bu yöntem 40–60 dakika arası sürmektedir.
 • Penis kalınlaştırma ameliyatı: Bazı erkeklerin penis boyu normal olmasına rağmen penis kalınlığı normalin altındadır. Normal penis ölçüsü 4 cm dir. Bu ölçünün altında olan penisler incelikten dolayı küçük olarak algılanabilir. Böyle durumlarda kişiye en uygun penis kalınlaştırma yöntemiyle çözüm sağlanır. Yağ enjeksiyonu, dolgu, silikon ya da doku aktarımı yöntemleriyle peniste kalınlaşma elde edilmektedir. 

Normal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?

Normal penis boyu farklı coğrafi bölgelerde, ırklara özel genetik özellikler nedeniyle farklılık gösterir. Ülkemizde yetişkin bir erkeğin (20 yaş sonrası) sönük penis boyu ortalama 5-6 cm, ereksiyon halindeki penis boyu ortalama 12-16 cm’dir. Bu ölçüler dâhilinde olan penis boyu normal kabul edilir. Penis boyunun normal ölçüler içinde olması ya da olmaması cinsel işlev açısından bir önem taşımaz. Penis boyu ile cinsel işlev arasında bir bağlantı yoktur. 

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penis büyütme ameliyatı fiyatları ameliyatın içeriği, tercih edilen yöntem, kullanılan teknoloji ve malzeme kalitesine göre değişir. Penis uzatma fiyat bilgisi edinmek için öncelikle doktor muayenesinden geçmeli ve yapılmak istenen işlemle ilgili detaylar belirlenmelidir.

Ameliyat sonrası sağlık sorunları yaşamamak ve istenmeyen görsel sıkıntıların oluşmaması için penis büyütme ameliyatı mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı klinik, hastane gibi resmi kurumlarda yapılmalıdır. Penisin işlevini sürdürmesi ve estetik bir görünümün oluşması için bu tür ameliyatlar deneyimli bir Cerrah tarafından gerçekleştirilmelidir. 

Ameliyatla Penis Boyu Ne Kadar Uzar?

Penis uzatma, kalınlaştırma, kasık yağı alma gibi müdahalelerle penis boyunda kişiye bağlı olarak 2–4 cm büyüme sağlanır. Ameliyatla penis boyu uzatırken, her erkeğin fizyonomisi, genetik özellikleri farklı olduğu için uygulanan penis uzatma işlemlerinin standart bir sonuç oluşturması beklenemez. Ameliyatlardan önce kişinin fizyonomisi incelenerek ne kadar uzayabileceğine dair bilgi verilmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Penis büyütme ameliyatı süresi, yapılan işlemin ayrıntısına göre 30 dakika ile 90 dakika arası sürmektedir. Bazı operasyonlar ihtiyaca göre kombine olarak yapılabilir. Penis büyütme penis kalınlaştırma veya kasık yağı aldırma-penis kalınlaştırma gibi çeşitli işlemler kombine olarak gerçekleştirilebilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

Penis büyütme ameliyatı sonrası kişi 1 gece hastanede yatar. İyileşme süreci ortalama 3 haftadır. İlk günler ağrı hissedilmesi durumunda buz kompres uygulanması, doktor onayıyla ağrı kesici alınması tavsiye edilir. Genital ve kasık bölgelerinde şişlik olması durumunda soğuk kompres ile rahatlama sağlanabilir. İyileşme sürecinde doktor tavsiyelerine uymak, pansuman ve kontrolleri aksatmamak iyileşme sürecini kısaltmak adına oldukça önemlidir.

Ameliyatsız Penis Büyütme Yöntemleri

Ameliyatsız penis büyütme yöntemleri arasında uygulanan farklı tedaviler vardır. Egzersiz yapma, ilaç kullanma, kozmetik kremler, çeşitli gıdaların tüketimi, vakum cihazları, penis pompası gibi yöntemlerin hiçbiri kalıcı bir uygulama değildir. 

Bu yöntemlerin penis uzatmada ne kadar fayda sağladığı belli olmamakla birlikte doktor ve sağlık kurumları tarafından uygulanması önerilmediği için tıbbi risk içerir. Penis büyütme yöntemlerinden kalıcı, risksiz olarak fayda sağlayan yöntemler sadece uzman doktor tarafından uygulanan penis büyütme ameliyatları ve işlemleridir.

Penis Egzersiz İle Büyür Mü?

Penis egzersiz ile büyümesi için uygulanan Kegel egzersizi, jelqing egzersizi gibi yöntemler penisteki dokuların genişleyerek daha uzun görünmesini sağlayabilir. Fakat egzersiz yöntemleri kalıcı fayda sağlayan metotlar değildir. Penis büyütme için sadece doktor tarafından gerçekleştirilen ameliyatlı yöntemlerle kalıcı olarak sonuç sağlanmaktadır. 

penis büyütme estetıgıPenis Büyütme Sonrasında Cinsel İlişki

Penis büyütme ameliyatları sonrasında cinsel ilişki yapılan tedaviye göre değişmekle beraber ilk 3–6 hafta önerilmez. Aynı zamanda mastürbasyon yapılmaması gerekir. Penis büyütmenin hemen sonrasında yaşanacak cinsel ilişki ya da mastürbasyon ameliyatın sonuçlarını olumsuz etkilemekte, iyileşme süreci uzamaktadır.

Penis büyütme operasyonları sonrasında cinsel performans etkilenmez hatta özgüven artırıcı olduğu için daha tatminkar olabilir. 

Penis Büyütmenin İlacı Var Mı?

Penis büyütme ilacı adı altında satılan krem, jel, hap formunda ürünler mevcuttur. Bu ürünler tıbbi açıdan önerilmez. Fayda sağlansa bile elde edilen sonuçlar kalıcı değildir. Üstelik yan etki ya da sağlık sorunlarına yol açabilirler. Penis büyütme sağlıklı olarak sadece doktor kontrolünde ameliyatlı yöntemlerle kalıcı şekilde sağlanabilir.

Penis Doğal Yollarla Büyür Mü?

Penis doğal olarak 20 yaşına dek büyüme gösterir. 20 yaşından sonra vücut gelişimini tamamladığı için penis standart boyutuna ulaşmış olur. Penisi doğal yollar adı altında egzersiz yaparak, kozmetik kullanarak, doğal bitki ve besinlerle beslenerek büyütmek imkânsızdır.

Geçici sonuçlar elde edilse bile elde edilen sonuç hem kalıcılık sağlamaz hem de sağlık açısından risklidir. Bu nedenle penis büyütmenin en güvenilir yolu uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek penis büyütme ameliyatlarıdır. 

Penis Uzatma Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis uzatma ameliyatından istenen verimin alınması ve sağlık sorunları yaşamamak adına ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:

 • Doktorun önerdiği süre boyunca (3-6 hafta) cinsel ilişkiye girilmemeli, mastürbasyon yapılmamalıdır,
 • İlk 3 gün duş alınmamalı, ilk 7 gün hamam, sauna gibi buharlı ve sıcak yerlere gidilmemelidir,
 • Denize, havuza girilmemeli, güneş altında kalınmamalıdır,
 • 3 hafta boyunca spor yapılmamalı, yorucu faaliyetlerde bulunulmamalıdır,
 • Pansuman ve kontroller aksatılmamalıdır,
 • Genital bölgede kozmetik kullanılmamalıdır,
 • Genital bölgenin hijyeni ve bakımı sağlanmalıdır, 
 • Kuru ve temiz tutulmalıdır,
 • Sıkmayan, rahat iç çamaşırı ve giysiler tercih edilmelidir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Penis büyütme ameliyatı sonrası penis dibinde “v” şeklinde bir kesi izi kalır. Bu iz iyileşme süreci sonrasında silikleşir. Kişiye bağlı olarak ameliyat izi silik şekilde kalabilir ya da tamamen kaybolur. İlerleyen süreçte rahatsız edici, göze batan derecede bir ameliyat izi kalmaz.

Penis Büyütme Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Penis büyütme ameliyatı (bağ dokunun kesildiği yöntem) kalıcı sonuçlar sağlar. Elde edilen penis ölçüsü ömür boyu sabittir. 

Kasık bölgesi yağ alma yönteminde kişinin yeniden kilo alması halinde penis görünümü yeniden küçülebilir. Bu yöntem sonrasında kişinin mevcut kilosunu koruması ameliyat sonucunu kalıcılaştırmak adına önemlidir.

Dolgu ve yağ enjeksiyonu yöntemlerinde ise penis büyütme sonuçları kalıcı değil, belirli sürelerle sınırlıdır. Yağ enjeksiyonu  yöntemi 1-2 yıl, dolgu yöntemi 6 ay kalıcılık gösterir. 

Bir yanıt yazın