lazerle tüy sarartma Lazer epilasyon sırasında cihazın göremeyeceği kadar ince ve açık renkli olan tüyler için lazer ile tüy sarartma işlemi yapılmaktadır. Lazer epilasyon ile vücut kıllarından kurtulmak günümüzde çoğu kadın ve erkeğin tercih ettiği etkili bir yöntemdir.

Lazer epilasyon denilince akla genelde kadınlar gelir. Ama kadınlar kadar artık son zamanlarda erkeklerde vücutlarında yer alan istenmeyen tüyler için lazer epilasyon yöntemini tercih etmektedir.

Genelde kadınlar tüm vücut epilasyon tercih ederken erkekler ise daha çok yanak, boyun ve göğüs ve sırt bölgesini tercih etmektedir. Günümüzde kullanılan klasik lazer epilasyon makineleri ince veya açık renkli tüyleri görmeyebilmektedir. Bu nedenle lazerle tüy sarartma işlemi için farklı lazer cihazları kullanılmaktadır.

Lazerle Tüy Sarartma Nedir?

Kişilerde lazer epilasyon yapılmasına rağmen bazı tüyler temizlenmiyor ise tüy sarartma işlemi uygulanır. Klasik lazer epilasyon makinelerinin göremediği ince ve açık renkli tüyleri temizlemek için kullanılan yönteme denilmektedir. Bu uygulamada kullanılan makinenin adı Q-switch nd Yag lazer cihazıdır. Q-switch nd Yag cihazının tüy sarartma fonksiyonun yanında cilt yenileme, ölü deriyi vücuttan uzaklaştırma gibi etkileri de bulunmaktadır.

Özellikle cilt tonunuzda farklılıklar var ise aynı zamanda bu cihaz ile tüy sarartma işlemi sonrasında cilt tonunun eşitlenmesine de yardımcı olur. Q-switch nd Yag cihazı ile tüy sarartma işleminde hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Uygulama sırasında sadece ufak batma hisleri oluşur. Uygulama sonrasında vücutta kızarıklık veya hafif kabarmalar nadiren görülebilir. Bu durum kısa süreli ve geçicidir.

Tüy sarartma işlemi normal lazer epilasyona göre daha acısız bir uygulamadır. Herhangi bir ciddi yan etkisi veya zararı yoktur. Tüm cilt tipleri için uygundur. Çok fazla kalın ve siyah olmayan tüylerin görüntüsünden rahatsız oluyorsanız lazerle tüy sarartması uygulaması oldukça doğru bir tercih olacaktır. Özellikle yaz aylarında lazerle tüy sarartma uygulaması ile yüz, kol, sırt ve gövde bölgesindeki kılların görünümünü azaltıp rahatça tatil yapabilir istediğinizi giyebilirsiniz.

Lazerle Tüy Sarartma İşlemi Nasıl Uygulanır?

İlk olarak vücudunuzda hangi bölgelerde bu uygulamaya ihtiyaç olup olmadığı belirlenir. Sonrasında ise duruma göre kaç seans yapılacağı belirlenir. Genel olarak süreç lazer epilasyon süreci ile aynıdır. Aradaki tek ve en büyük fark işlem sırasında daha az ağrı hissedersiniz, tüy sarartmada sadece batma hissi olmaktadır. Bu his rahatsız edici veya ağrılı değildir. İşlem ince ve açık renkli tüylerin olduğu alanlara uygulanır.

İşlem sonrasında uygulama yapılan yerlerde kızarıklıklar görülebilir. Bu durum en fazla birkaç saat-1 gün içerisinde ortadan kaybolacaktır. İşlem yapıldıktan sonra kişi düzenli olarak güneş kremi kullanmalıdır. Özellikle yüz bölgesine güneşe çıkmadan önce koruma için mutlaka güneş kremi sürmeniz gerekir.

İşlem sonrası direk olarak güneşe çıkmamanız önerilir. Bu tür işlemleri genelde kış aylarında yaptırmanız riskli durumların önüne geçecektir. Ayrıca yaz tatili için vücudunuzu hazırlamış olursunuz.

Lazerle Tüy Sarartma Kimlere Yapılır?

Tüy sarartma işlemi özellikle normal lazer yöntemi ile tüylerinden kurtulamayan kişilerin sıkça tercih ettiğini bir yöntemdir. Lazerle tüy sarartma yöntemi özellikle ince tüylü olan ve tüy rengi açık olan kişilere yapılmaktadır.

Herhangi bir cilt tipi, yaş veya bölge ayrımı yapılmamaktadır. Her iki cinste de lazer tüy sarartma uygulaması kullanılabilir. Kimlerin uygun olduğuna işlemin yapılacağı yerde uzman olan görevli gerekli muayene ve kişinin tüy durumunu belirledikten sonra karar verir. İşlemi yaptırmak için eğer tüy rengi çok koyu ve kalın biri gelmiş ise bu kişi için işlem uygun olmayabilir.

Lazerle Tüy Sarartma İşleminin Avantajları

Lazerle tüy sarartma işleminin uzun vadede etki eden avantajları bulunmaktadır. Lazerle tüy sarartma işleminin avantajlarını sırlayacak olursak;

 • Ağrısızdır.
 • Normal lazer yöntemine göre daha az kızarıklık, döküntü veya kabarıklık yapar.
 • Normal lazer uygulamaları genellikle kış aylarında yapılırken tüy sarartma lazer uygulaması yaz aylarında da rahatlıkla yapılabilmektedir.
 • Her cilt tipi ve renk tonuna uygulanabilmektedir.
 • Her seans sonrasında tüyler daha da incelenir ve tüyün normal çapı küçülür.
 • İşlem sonrasında sadece hafif bir pembemsi kızarıklık yaşanır. Bu durum çok kısa sürede etkisini kaybedecektir.
 • Yüz bölgesinde yer alan ince tüyler için oldukça etkilidir.
 • Belli aralıklar ile yapıldığında etki süresi daha da uzar.

Lazerle tüy sarartma işlemi genellikle çoğu kişi tarafından pek fazla bilinen veya kullanılan bir yöntem değildir. Ama normal lazer epilasyona göre ince ve açık tüylerde oldukça etkilidir. Cihazın ayrıca işlemi yaparken acı vermemesi de uygulamayı yaptıranlar açısından oldukça konforlu bulunmaktadır.

Lazerle Tüy Sarartma İşlemi Hangi Bölgelere Yapılır?

Lazerle tüy sarartma işlemi vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilen bir uygulamadır. En fazla tercih edilen alanları sıralayacak olursak;

 • Bıyık,
 • Çene,
 • Fonlar,
 • Yanaklar,
 • Boyun ve ense bölgesi,
 • Kollar,
 • Sırt ve göbek kısmı,
 • Göğüs tüyleridir.

q-switch-laser tüy sarartma Lazerle tüy sarartma işlemi tüylerin ince ve açık renkli olduğu çoğu alana yapılabilmektedir. Burada asıl dikkat edilmesi gereken konu hangi cihaz ile işlemin nasıl yapıldığıdır. Kullanılan cihazın işleme uygun olması ve işlemi uzman bir kişinin doğru şekilde yapması gerekir. Aksi takdirde herhangi bir olumlu sonuç almayı beklemeyiniz.

Genellikle çoğu kişi lazerle tüy sarartma işlemini bir iki seanstan sonra bırakır. Ama bu işlem ne kadar fazla uygulanır ise etki düzeyi de artar. İşlemi düzenli olarak belli aralıklar ile yaptırdığınızda vücudunuzdaki ince ve açık renkli tüylerin görünümünde gözle görülür şekilde ciddi oranda düşüş yaşanacaktır.

Lazer epilasyon uygulamalarından sonra cilt yapısını korumak için cilt tipine uygun kremler-losyonlar kullanılır. Aynı şekilde tüy sarartma işlemi sonrasında da mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır. Hassas bir cilt tipine sahipseniz yatıştırıcı losyonlar ile bakımınızı destekleyebilirsiniz.

Lazerle Tüy Sarartma İşlemi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Tüy sarartma işlemi hakkında sıkça sorulanları ve aklınıza takılanları aşağıdan kolayca bulabilirsiniz.

Tüy Sarartma İşlemi Ağrılı bir İşlem Midir?

Hayır değildir. Sadece çok hafif bir batma hissi yaşanmaktadır. Bu his kısa süre içerisinde geçmektedir. Normal lazer epilasyon acısına göre oldukça düşük his yaratmaktadır.

Lazerle Tüy Sarartma İşleminde Cinsiyet Farkı Var mıdır?

Her iki cinsiyette de işlem rahatlıkla uygulanabilmektedir. Erkeklerin tüy yapısı kadınlara göre daha kalın ve koyu olduğu için genellikle bu işlemi kadınlar tercih etmektedir.

Q Switch Lazer Uygulaması Genital Bölgeye Uygulanır mı?

Eğer genital bölgenizde var olan tüyler açık renkli ve ince bir yapıya sahip ise işlem rahatlıkla uygulanabilir. Fakat tüyler kalın yapılı ve koyu renkli ise işlem uygulanmaz. Bu tüy yapılarında lazer epilasyon daha etkilidir.

Lazerle Tüy Sarartma İşlemi Kalıcı Mıdır?

İşlem kalıcı bir uygulama değildir. Ortalama olarak 1-3 ay arası gibi bir sürede tekrardan tüyler eski rengini almaktadır. Tabi bu süreç kişiden kişiye değişmektedir. Çünkü herkesin kıl yapısı farklıdır. Uygulamanın daha kalıcı olmasını istiyorsanız düzenli aralıklar ile tekrarlanması gerekmektedir.

Lazerle Tüy Sarartma Fiyatları

Lazerle tüy sarartma fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Özellikle işlemin yapılacağı merkezin donanımı önemlidir. İşlem sırasında hangi model cihaz kullanıldığı, işlemi yapan uzman tecrübesi, hangi bölgelere kaç seans işlem yapılacağı fiyat konusunu etkilemektedir.

En doğru fiyat bilgisini almak için gidip birebir görüşmeniz daha uygundur. Görüşme sırasında uzman vücudunuzda yer alan tüylerin durumunu inceler. Hangi bölgeler için lazerle tüy sarartma işleminin uygun olduğunu belirler. Kaç seans gelmeniz gerektiğini belirtir. Tüm bunlardan sonra en doğru fiyat bilgisi çıkarılır.

Sağlık Bakanlığının kuralları gereği internet sayfalarında sağlık işlemleri ile ilgili fiyat vermek doğru değildir. Tecrübeli ve hasta memnuniyeti yüksek doktorların tedavinizi yapması fiyatları da artabilmektedir. Lazerle tüy sarartma fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar lazerle tüy sarartma fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak lazerle tüy sarartma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın