Yaşlanma kaçınılmazdır, ancak etkileri çok belirgin olmak zorunda değildir. Kırışıklık tedavisi; yaş alma, zaman, güneş hasarı ve sivilce izlerinin etkilerini ele alarak genç görünümünüzü korumanın güçlü bir yoludur. Kliniğimizde yaşla birlikte ortaya çıkan sarkık, kırışık veya rengi bozulmuş ciltlerin başarılı bir şekilde düzeltilmesinde onlarca tedavi mevcuttur. Her seferinde güzel sonuçlar yaratmaktan gurur duyuyoruz.

Kırışıklık tedavisinde her zamankinden daha fazla ilerleme ile yaşlanma belirtilerini yönetmek artık her zamankinden daha kolay. Ancak çok sayıda estetik prosedürün size uygun olduğunu ve nereden başlayacağınızı, hangi tedavinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu konsültasyon sonrası belirlenip planlanabilir.

Yüzün yaşlanma belirtilerine karşı en savunmasız olduğu bilinen bir gerçektir. Ancak, hemen hemen herkes sonunda fark edilir şekilde yaşlanırken, her vakayı benzersiz olarak ele alıyoruz. Gözlerinizin yanındaki o inatçı kaz ayaklarının veya dudağınızın etrafındaki kukla çizgilerinin görünümünü ortadan kaldırmak veya azaltmak, sivilce izlerini veya güneş lekelerini “yaşlılık lekeleri olarak da bilinir” yok etmek, çatlaklardan kurtulmak veya sadece önlem amaçlı olarak mükemmel bir prosedür veya prosedürler vardır.

Kırışıklık tedavisi hangi bölgelere yapılır?

kırışıklık tedavisiKırışıklık tedavi bölgeleri yüzümüzde farklı mimik ve alışkanlıklardan kaynaklanır. Sürekli kaş çatmak, güneşte gözlerimizi kısmak yada sürekli gülmek bizim göz çevresindeki çizgilerimizi oluşturur. Dudak çevresindeki kırışıklıkların en önemli sebebi sigara alışkanlığıdır. Kırışıklıkların olduğu alanları şu şekilde ayırabiliriz. ve hepsinin tedavisi farklı içerikler ile yapılabilir,

  • Alın kırışıklığı : Alın kırışıklığının tedavisinde botoks uygulaması en etkili tedavidir.
  • Kaş arası kırışıklığı: Kaş arasındaki kırışıklıklar derinleşmemiş ise botoks yeterli olacaktır. Ancak botoksa rağmen kaybolmayan kırışıklıklar dolgu ile doldurularak cilt ile aynı düzleme getirilir.
  • Göz çevresi kırışıklıklar. Göz çevresinde ki kırışıklıklar için en sık uygulanan botoksun minimal ugyulamasıdır. Bu hem kırıklıkları giderir, hem de gözleri açarak kaşları da bir miktar yukarı taşıyarak fresh bir görünüm kazandırır.
  • Dudak üstü kırışılıkları: Dudak üstü kırışıklıklar için dolgu uygulaması en etkili tedavidir. Yüze uygulanan ışık dolgusu dudak üstüne uygulandığında hem çizgileri açar hem de cildi yeniler.
  • Tüm yüz kışıklıkları: Cildin ince olmasından kaynaklanan tüm yüzdeki ince kırışıklıklar lazer tedavileri veya nem dolgusu ile giderilebilir.

Kırışıklık tedavisi nelerdir?

Kırışıklık tedavisine başlamadan önce yaş, kırışıklık bölgesi ve etkeni gözden geçirilmelidir. Kırışıklığın olduğu bölgeye ve derecesine göre farklı uygulamalar tercih edilebilir. Bu uygulamalar en basitinden en komplikesine doğru tercih edilebilir. Bu uygulamalar şunlardır:

  1. Botoks Uygulaması
  2. Dolgu uygulaması
  3. Mezoterapi uygulaması
  4. Lazer uygulamaları
  5. Cerrahi uygulaması

Botoks ile kırışıklık tedavisi hangi bölgelere yapılır?

Botox veya dolgu gibi enjekte edilebilir invaziv olmayan prosedürler, her yönüyle daha sıkı, daha dolgun ve daha genç bir görünüm için, sırasıyla ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak amacıyla çekici olmayan çizgilerin görünümünü yumuşatmak veya kolajen üretimini teşvik etmek içindir. Botoks, botilinum toksini içeren kasları felç ederek hareketini durduran yapısı ile özellikle yüzdeki mimik kaslarına uygulanır. Mimik kaslarının bulunduğu bölgeler alın, kaşlar ve göz çevresidir. Bu bölgelere gerekli miktarda yapılan botoks uygulaması ile mimikleri fazla kaybetmeden kırışıklıkları gidermeye yönelik uygulanır. Kırışıklık tedavisi için en çok yapılan uygulamadır. Özellikle göz çevresine yapılan minimal doz botoks uygulaması ile göz çevresindeki ince kırışıklıklar tedavi edilmiş olur.

Dolgu ile kırışıklık tedavisi nasıl yapılır?

kırışıklık tedavisiDolgu uygulaması özellikle derin kırışıklıklara uygulanan bir tedavidir. Sürekli yapılan mimikler ile derinin aynı yerlerde katlanmasından kaynaklanan derin kırışıklıklar dolgu ile doldurularak hem kırışıklığın altı beslenmiş ve yüzeyle aynı düzeye getirilmiş olur, hem de dolgu içinde bulunan hyaluronik asit ve peptitler sayesinde cilt  yenilenmesi sağlanmış olur.

Dolgular sadece derin kırışıklıklarda değil aynı zamanda dudak çevresinde özellikle sigaradan kaynaklanan ince kırışıklıkları gidermede de kullanılır. Bu bölgelerde ince kırışıklıklar için kullanılan dolgular daha ince yapılıdır, yüze dolgunluk kazandırmadan cildi besler ve kırışıklıkları yeniden düzenler.

Mezoterapi ile kırışıklık tedavisi nasıl yapılır?

Mezoterapi tüm yüze uygulanan 4-6 seans arasında, belirli süre aralıklarla yapılan bir cilt yenileme ve kırışıklık tedavi seçeneğidir. Mezorterapi içerikleri pek çok farklı peptit ve aminoasitlerden oluşabilir. Mezoterapi kolay uygulanan ve sürekli yapıldığında etkisi zamanla görülen bir kırışıklı tedavisidir.

Lazer ile Kırışıklık Tedavisi nedir?

Çok çeşitli lazer tedavilerimiz ve FDA onaylı cihazlarımız, cilt düzensizliklerini veya her türlü renk değişikliğini gidermek, genişlemiş gözenekleri azaltmak ve uzun süreli sonuçlar için kolajen üretimini teşvik etmek için ince ayarlanmıştır. Örn; Fraxel Dual, Thulium Lazer, vb. 

Prosedür öncesi konsültasyonunuz sırasında, yüz gençleştirme doktorunuz , hedeflerinize başarıyla ulaşmak için en iyi tedavi yöntemini belirlemeye sabırla yardımcı olacaktır.

Cerrahi Kırışıklık Tedavisi nedir?

Yüz germe gibi denenmiş ve cerrahi geleneksel ameliyatlar, mini yüz germe yani “mini lift”, ip askısı ile yüz germe gibi çok çeşitli farklı prosedürleri kapsar; bunların tümü yanaklar, gıdılar dahil yüzün görünümünü büyük ölçüde iyileştirmek için tasarlanmıştır.

Cihazlı Kırışıklık Tedavisi nedir?

Çok çeşitli lazer tedavilerimiz ve FDA onaylı cihazlarımız, cilt düzensizliklerini veya her türlü renk değişikliğini gidermek, genişlemiş gözenekleri azaltmak ve uzun süreli sonuçlar için kolajen üretimini teşvik etmek için ince ayarlanmıştır. Örn; Fraxel Dual, Thulium Lazer, Thermage, Ultherapy vb.

Öncü mikro iğneleme prosedürlerimiz , ciltte küçük delikler açmak için küçük bir ileri geri hareket eden mikro iğneli dermapen veya altıniğne kullanır ve böylece cildiniz iyileşirken yeni kollajen ve elastin oluşturması için tetikler. Bu da cildin dolgunlaşmasına ve kalınlaşmasına neden olarak kırışıklıkların, ince çizgilerin ve sivilce izlerinin görünümünü azaltır.

Bunlara ek olarak mezoterapi, somon dna ve prp yöntemleri ile desteklenebilen kırışıklık tedavisi planlamaları da yapılabilir. Böylece cildin tüm ihtiyacına doyması sağlanır.

Prosedür öncesi konsültasyonunuz sırasında, yüz gençleştirme doktorunuz , hedeflerinize başarıyla ulaşmak için en iyi tedavi yöntemini belirlemeye sabırla yardımcı olacaktır.

Yaşlanma Karşıtı ve Kırışıklık Tedavisi Kaç Yaşında Başlamalı?

Görünümlerinde, 20 yaşındaki gençler için, cildin zamanla nasıl yaşlandığı konusunda etkiyi net şekilde gözlemlediğimiz için, pek çok cerrahi tedavinin 20’li yaşlarında olanlar için erken olduğu düşünülse de, daha az invaziv prosedürler yaşlanmayı geciktiren cilt bakımı rejimini destekleyebilir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, bunlar dermal dolgu maddeleri, Botox veya lazer tedavilerini içerebilir. 

Kırışıklık tedavisi fiyatları nedir?

Kırışıklık tedavisi fiyatları yapılan uygulamaya bağlı olarak değişir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak kırışıklık tedavi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir