Yaşlanma kaçınılmazdır, ancak etkileri çok belirgin olmak zorunda değildir. Kırışıklık tedavileri; yaş alma, zaman, güneş hasarı ve sivilce izlerinin etkilerini ele alarak genç görünümünüzü korumanın güçlü bir yoludur. Kliniğimizde yaşla birlikte ortaya çıkan sarkık, kırışık veya rengi bozulmuş ciltlerin başarılı bir şekilde düzeltilmesinde onlarca tedavi mevcuttur. Her seferinde güzel sonuçlar yaratmaktan gurur duyuyoruz.

Kırışıklık tedavisinde her zamankinden daha fazla ilerleme ile yaşlanma belirtilerini yönetmek artık her zamankinden daha kolay. Ancak çok sayıda estetik prosedürün size uygun olduğunu ve nereden başlayacağınızı, hangi tedavinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu konsültasyon sonrası belirlenip planlanabilir.

Yüzün yaşlanma belirtilerine karşı en savunmasız olduğu bilinen bir gerçektir. Ancak, hemen hemen herkes sonunda fark edilir şekilde yaşlanırken, her vakayı benzersiz olarak ele alıyoruz. Gözlerinizin yanındaki o inatçı kaz ayaklarının veya dudağınızın etrafındaki kukla çizgilerinin görünümünü ortadan kaldırmak veya azaltmak, sivilce izlerini veya güneş lekelerini “yaşlılık lekeleri olarak da bilinir” yok etmek, çatlaklardan kurtulmak veya sadece önlem amaçlı olarak mükemmel bir prosedür veya prosedürler vardır.

Cerrahi Kırışıklık Tedavileri

Yüz germe gibi denenmiş ve cerrahi geleneksel ameliyatlar, mini yüz germe yani “mini lift”, ip askısı ile yüz germe gibi çok çeşitli farklı prosedürleri kapsar; bunların tümü yanaklar, gıdılar dahil yüzün görünümünü büyük ölçüde iyileştirmek için tasarlanmıştır.

Botoks ve Hyalüranik Asit Dolgusu ile Kırışıklık Tedavisi

Botox veya dolgu gibi enjekte edilebilir invaziv olmayan prosedürler her yönüyle daha sıkı, daha dolgun ve daha genç bir görünüm için, sırasıyla ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak amacıyla çekici olmayan çizgilerin görünümünü yumuşatmak veya kolajen üretimini teşvik etmek içindir. 

Cihazlı Kırışıklık Tedavileri

Çok çeşitli lazer tedavilerimiz ve FDA onaylı cihazlarımız, cilt düzensizliklerini veya her türlü renk değişikliğini gidermek, genişlemiş gözenekleri azaltmak ve uzun süreli sonuçlar için kolajen üretimini teşvik etmek için ince ayarlanmıştır. Örn; Fraxel Dual, Thulium Lazer, Thermage, Ultherapy vb.

Öncü mikro iğneleme prosedürlerimiz , ciltte küçük delikler açmak için küçük bir ileri geri hareket eden mikro iğneli dermapen veya altıniğne kullanır ve böylece cildiniz iyileşirken yeni kollajen ve elastin oluşturması için tetikler. Bu da cildin dolgunlaşmasına ve kalınlaşmasına neden olarak kırışıklıkların, ince çizgilerin ve sivilce izlerinin görünümünü azaltır.

Bunlara ek olarak mezoterapi, somon dna ve prp yöntemleri ile desteklenebilen planlamalar da yapılabilir. Böylece cildin tüm ihtiyacına doyması sağlanır.

Prosedür öncesi konsültasyonunuz sırasında, yüz gençleştirme doktorunuz , hedeflerinize başarıyla ulaşmak için en iyi tedavi yöntemini belirlemeye sabırla yardımcı olacaktır.

Kırışıklık ve Yaşlanma Karşıtı Tedavilere Kaç Yaşta Başlamalıyız?

Görünümlerinde, 20 yaşındaki gençler için, cildin zamanla nasıl yaşlandığı konusunda etkiyi net şekilde gözlemlediğimiz için, pek çok cerrahi tedavinin 20’li yaşlarında olanlar için erken olduğu düşünülse de, daha az invaziv prosedürler yaşlanmayı geciktiren cilt bakımı rejimini destekleyebilir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, bunlar dermal dolgu maddeleri, Botox veya lazer tedavilerini içerebilir. 

BİZE SORUN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir