Kaş kaldırma estetiği ile üzgün görüntünüzden kurtulun. Kaş üstünden alınla bütünleşen alanda, yerçekiminin etkisine karşı koyamayan veya genetik faktörler nedeniyle halihazırda sarkmış ve çizgilenmiş cilt, kaşların üzerine iner. Kaşların düşüklüğüne sebep olan bu durum kişileri olduğundan yorgun, yaşlı ve üzgün gösteren bir ifade yaratır.

Yaşam tarzı, günlük stres, sigara ve alkol kullanımı gibi negatif etkilere, bir de yaş faktörü eklendiğinde önlenemez negatif süreç kişilerin hayatını her anlamda zorlaştırabilir.

Brow Lift olarak da bilinen kaş kaldırma ameliyatı, akredite edilmiş klinik ortamda, veya hastanede uygulanabilir.

Kaş Kaldırma ameliyatı göz asansörünün türüne üst göz kapağının düşüklük pozisyonuna ve aynı anda yapılan diğer kombine edilebilecek prosedürlerin durumuna bağlı olarak gerçekleştirilir.

Kaş Kaldırma ile Yorgun Görünmekten Kurtulun!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Kaş Kaldırma Ameliyatlı ve Ameliyatsız Yöntemlerle Uygulanabilir!

İhtiyaca ve kişinin durumuna göre cerrahi gerektirmeyen durumlarda; İp Askı, Botox, ve hatta lifting, yani kaldırma etkisi olan Dolgu desteği sayesinde de kaş görünümü yukarı taşınabilir. Bu uygulamalar kaşın olağan kas ve mimik yapısını engellemeyecek düzeyde uygulanmalıdır. Böylece kişinin tavrını değiştirmeden çok daha genç ve taze görünmesini sağlamak mümkün hale geliyor.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı Prosedürleri Nelerdir?

kaş kaldırma Kaş kaldırma ameliyatlarında pek çok farklı yöntem ile çalışsa da son dönemlerin sıklıkla tercih edilen ve en popüler olan yönteminin ‌endoskop denilen küçük ve ince kameralar yardımıyla, hiç kesi yapılmadan ve iz bırakılmadan yapılan kaş kaldırma ameliyatı olduğunu belirtiyor. Genel anestezi veya sedasyon ile desteklenmiş hastanede ameliyathane şartlarında rahatlıkla uygulanabiliyor.

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatlarında, saçlı derinin iç kısımlarında birkaç farklı noktadan minik kesiler açarak, iz bırakmadan ameliyat sonuçlandırılıyor. Bu yöntem sayesinde eski yöntemlerde oluşan skar (yara izi) oluşumu tamamen engellenir ve daha az ödem sorunu sayesinde iyileşme sürecinin çok daha kısa sürmesi sağlanır.

Ameliyat sonrasında, ağrı kesici tablet kullanımı yeterlidir, rahatsız edici bir ağrı gözlenmez. Dikişler ortalama 7 – 10 gün aralığında alınır. Operasyonun izi saçlı deri arasında kalacağı için iz kalma gibi bir sorun yaşanmaz.

Botoks veya dolgu yöntemleriyle ‌kıyasladığımızda kaşlarınız istenilen pozisyonda çok daha uzun süreli bir sonuç ile hayal ettiğiniz görüntüyü yakalayabilir ve botoksla kaş kaldırmada olduğu gibi işlemin düzenli aralıklarla tekrarlanmasına ihtiyaç kalmaz. Endoskopik kaş kaldırma prosedürü, ameliyatsız prosedürlere göre kalıcı ve yüz güldüren sonuçların elde edilmesine olanak tanımaktadır.

İple Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

İple Kaş Asma, lokal anestezi altında klinik ortamında oldukça konforlu uygulanabilen bir yöntemdir. Saç çizgisi ön sınırından açılan küçük bir delik içinden geçirilen bir dikiş ile kaş istenilen pozisyonda asılabiliyor. Bu yöntemin dezavantajı istenilen etkinin kısa süreli olmasıdır ve yaklaşık 6 ay-1 sene içinde lift yani kalkma etkisi kaybolur ve düşmeye başlar.

Bu problemin üstesinden gelmek için yeni geliştirilmiş özel Fransız ipleri kullanan Op. Dr.Leyla Arvas hastanın kas ve mimik hareketlerini kullanma sıklığı ile doğru orantılı olarak 2-5 yıl aralığında kalıcılık sağladığını belirtiyor. Fakat yöntemi tekrarlamakta bir sakınca olmadığını da ekliyor.

Temporal Lift Şakak Germe Olarak Da Bilinen Geleneksel Kaş Kaldırma Ameliyatı Prosedürü Nasıldır?

kaş kaldırma Geleneksel kaş kaldırma ameliyatının bir diğer adı şakak germe ameliyatıdır. Şakak germe ameliyatı kişinin şakak kısmından saçlı deri içinde minimal kesiler açılarak bu bölgedeki kasları yukarı doğru germe şeklinde yapılır. Saçlı derinin de zaman içerisinde elastikiyetini kaybetmesi sebebi ile doğru orantılı olarak, klasik kaş kaldırma operasyonunun kalıcılığı endoskopik cerrahi kadar kalıcı olmayabilir.

Kaş Kaldırma Prosedürleri İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Yüz şekline ve altın orana uygun bir kaş şekli oluşturmak kişinin kas ve mimik hareketlerini de göz önünde tutarak doktor ile muayene esnasında belirlenmelidir.

Popülaritesi yüksek akımlardan yola çıkılarak “bella eyes” gibi trend estetik kavramından da bahsetmek mümkündür. Kişinin kaş yapısının uzunluğu da kaşının tipi de çok önemlidir. 18 yaşını doldurmuş, yaşlanma etkisi veya genetik faktörler ayırt etmeksizin kaş görünümünden rahatsız olan herkes için uygun bir prosedürdür.

Kaş Kaldırmada İyileşme Süreçleri Nasıldır?

  • Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı 10 -15 gün süre de minimal ödemler dışında günlük rutine dönüş
  • İple Kaş Asma Prosedürü Maximum 2 gün içinde tamamen günlük rutine dönüş
  • “Temporal Lift” Şakak Germe Ameliyatı 7-10 gün sürede minimal ödemler dışında günlük rutine dönüş
  • Dolgu ve Botox prosedürleri için anında günlük rutine dönüş mümkündür.

Kaş Kaldırma Prosedürleri Fiyatları

Kaş kaldırma estetiği fiyatları yapılan cerrahi ya da medikal işleme göre farklılık gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Kaş Kaldırma Ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.