Liposuction (Liposakşın) vücut şekillendirme, incelme ve yağ alma uygulamasıdır. Bölgesel yağlarından kalıcı olarak kurtulmak isteyen kişiler için Liposuction estetiği önerilir. Bu estetik dahilinde kişinin vücudundan fazla olan yağlar vakumla çekilir. Spor programları ve diyetle bir türlü kurtulamadığınız yağlara Liposuction ile ‘elveda’ diyebilirsiniz. Vakum ile yağ çekme yani Liposuction ameliyatı zayıflama tekniği değildir. Bir türlü eritemediğiniz, basen , kalça, üst bacak, kol ve karın bölgesindeki yağlar için Liposakşın tercih edebilirsiniz. Vücut kitle endeksi 30’un üzerinde olanlar, obezitesi olan kişiler için Liposuction uygun değildir.

Liposcution vücut şekillendirme, incelme ve yağ alma uygulamasıdır. Bölgesel yağlarından kalıcı olarak kurtulmak isteyen kişiler için Liposuction estetiği önerilir.

Spor programları ve diyetle bir türlü kurtulamadığınız yağlara Liposuction ile ‘elveda’ diyebilirsiniz. Vakum ile yağ çekme yani Liposuction ameliyatı zayıflama tekniği değildir. Bir türlü eritemediğiniz, basen , kalça, üst bacak, kol ve karın bölgesindeki yağlar için Liposuction tercih edebilirsiniz. Vücut kitle endeksi 30’un üzerinde olanlar, obezitesi olan kişiler için Liposuction uygun değildir.

Liposuction (Yağ Aldırma)

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

  • Karın bölgesi
  • Kollar
  • Kalça
  • Alt ve üst bacak
  • Göğüs ve sırt
  • Bel
  • Boyun

Liposuction uygulaması aynı zamanda erkeklerde Jinekomasti ameliyatlarında da kullanılabilir. Büyük meme sorunu yaşayan kişiler için Liposuction ile yağ alma tekniği önerilir. Böylece erkeklerdeki büyük meme görünümü küçültülerek daha fit bir duruş yakalanır.

Liposuction’ın Etkileri

Kişiler kilo aldıkça vücutlarındaki yağ hücreleri artar ve büyür. Liposakşın uygulamasının amacı kişinin fazla olan yağ hücrelerini dışarı çekmektir. Normalden daha fazla olan yağ hücreleri kişilerin vücut kontürünün bozulmasına, daha kalın görünmesine sebep olur. Liposuction ile vücut hatlarınızı ince gösterebilir, vücut kontürünüzü daha estetik bir hale getirebilirsiniz. Liposuction ameliyatından sonra gerekli durumlarda deri germe ameliyatları da yapılabilir. Yoğun miktarda yağ alımı yapıldığı zaman kişilerde sarkma görülebiliyor. Cilt elastikiyetinin bu sarkmaları toparlayamadığı durumlarda Liposakşın, karın germe veya boyun germe gibi estetik ameliyatlarla kombine edilebilir.

Liposuction uygulaması selülitlerin ve çatlakların artmasına yol açmaz aynı şekilde selülit tedavisi için kullanılmaz.

Liposuction Nasıl Yapılır?

liposuctionLiposuction ameliyatından önce kişinin hangi bölgesinden ne kadar yağ çekileceği hekim ile hasta arasında görüşülür. Kişinin uygulama yapılacak olan bölgesi işaretlenir. Alınacak yağ miktarına göre ameliyat genel anestezi altında veya lokal anestezi ile gerçekleşebilir. İşlem yapılacak olan bölgede minik kesiler açılır. Daha sonra tuz ve su içeren ilaçlı solüsyon, bu kesiden yağ hücrelerine aktarılır. Bu solüsyon yağın hızlı çözülmesine yardımcı olacak ve ameliyatı daha rahat bir hale getirecektir. İnce kanüller aracılığı ile çözünen yağlar dışarı çekilir. Kesiler de estetik dikiş ile kapatılarak ameliyat tamamlanır.

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Yağ aldırma ameliyatının süresi, çekilecek olan yağın miktarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Genelde bu ameliyat 5 ila 7 saat arasında sürer. Ameliyattan sonra bir gün hastanede kalmanız önerilir. Yağ çekilen bölgeye korse sarılarak iyileşme süresi hızlandırılır. Bu korsenin ortalama 30 gün boyunca giyilmesi önemlidir. Böylece uygulama yapılan bölgedeki dikişler ve cilt dokusu yeni yerine daha hızlı alışacak, ödemler daha kısa sürede atılacaktır.

4-5 hafta içinde Liposuction’un etkisi gözle görülür bir şekilde fark edilir. Kişiler daha ince görünür, kıvrımlı vücut hatları ön plana çıkar.

Liposuction Fiyatı Nedir?

Liposakşın fiyatları işlem yapılan alan sayısına göre değişmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir