Dudak Dolgusu

Dudak büyütme, üst ve alt dudakların genel görünümünü ve şeklini geliştirmek için tasarlanmış bir medikal uygulamadır. Bazı kişilerin dudaklarının pembe kısmı diğerlerine göre çok daha ince hatta görünmez olur. Bu tarz dudaklar her ne kadar dudak kalemi ve makyaj teknikleri ile kalın gösterilmeye çalışılsa da etkili bir sonuç yaratılmaz. Dudak büyütme, dudağın orta kısmına dolgunluk ve şişkinlik sağlamak için yapılan bir dolgu uygulamasıdır.

Neden dolgun dudaklar daha çekici görünür?

Yaşlanmayla birlikte, dudakların dolgunluğunda bir miktar azalma olur, daha sönük görünür ve üst-alt dudaklarda ince kırışıklıklar meydana gelir. Dudak dolgunlaştırma ve dudak büyütme, aynı zamanda dudaklardaki kırışıkları da tedavi ederek dudaklara daha çekici bir görüntü yaratır. Dolgun dudaklar, ince dudaklara göre daha çekici görünür, ruj sürdüğünüzde makyajınız daha havalı durur.

Dudak dolgusu nedir?

Dudak dolgusunda Hyaluronik Asit dolgu maddesi tercih edilir. Hyaluronik Asit, dudakların şeklini geliştirmek için, yeniden yapılandırmak için ve hacim kazandırmak için ideal bir maddedir. Hyaluronik Asit dolgusunun ömrü ortalama 6 ay kadar sürer. Dudak dolgusunun etkisini arttırmak için her altı ayda bir bu estetik işlemi yenilemeniz önerilir.

Hyaluronik Asit Dolgu Maddelerinin Faydaları

Enjekte edildikten sonra dolgudaki jel dudak dokusunu destekler ve şekillendirir.

Dudak hacminin kontrolünü sağlar. Enjekte edilen madde miktarı kontrol edilebilir, bu yüzden hekim, dudak hacminin ne kadar oluşturulduğu konusunda daha iyi kontrole sahip olur.

Kademeli tedavi hızı yaratılır. İstenilen sonuçlar elde edilene kadar birden fazla seansda enjekte edilerek dolgu kademeli olarak verilebilir.

Dudakların hareketi ile oluşan topaklar ve şişlikler kolayca çözülebilir.

Daha az morarma görülür. Diğer dermal dolgu maddelerine kıyasla daha az morarma ve şişme olabilir.

Oldukça kalıcı sonuçlar. Sonuçlar makul ölçüde uzun ömürlü, ancak kalıcı değildir.

Alerjik reaksiyon yaratmaz.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudak dolgusu klinik ortamda lokal anestezi ile enjekte edilir. Genellikle bir dudak için yaklaşık 40 dakika gereklidir. Sürenin sonunda bir şişlik görünebilir, bu normaldir. 2-3 gün sonra dudaklarınızın gerçek hacmini görebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir