Dudak dolgusu ile dudak büyütme, üst ve alt dudakların genel görünümünü ve şeklini geliştirmek için tasarlanmış bir medikal uygulamadır. Bazı kişilerin dudaklarının pembe kısmı diğerlerine göre çok daha ince hatta görünmez olur. Bu tarz dudaklar her ne kadar dudak kalemi ve makyaj teknikleri ile kalın gösterilmeye çalışılsa da etkili bir sonuç yaratılmaz. Dudak büyütme, dudağın orta kısmına dolgunluk ve şişkinlik sağlamak için yapılan bir dolgu uygulamasıdır.

Hyalüronik Asit Dolgusu ile Hacimli ve Dolgun Dudaklara Kavuşun

Dolgu uygulamaları, hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Hyalüronik Asit Dolgusu ile Hacimli ve Dolgun Dudaklara Kavuşun

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, tıbbi bir estetik prosedürüdür ve dudakları daha dolgun ve çekici hale getirmek veya dudakların şeklini düzeltmek amacıyla kullanılır. Bu işlem sırasında, hyaluronik asit tabanlı dolgu maddesi dudakların içine enjekte edilir. Bu madde, dudaklara hacim ekler, kırışıklıkları düzeltir ve dudak konturlarını belirginleştirir.

Hyaluronik Asit, dudakların şeklini geliştirmek için, yeniden yapılandırmak için ve hacim kazandırmak için ideal bir maddedir. Hyaluronik Asit dolgusunun ömrü ortalama 12- 18 ay kadar sürer. Dudak dolgusunun etkisini arttırmak için her altı ayda bir bu estetik işlemi yenilemeniz önerilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak-Dolgusu

Dudak dolgusu klinik ortamda lokal anestezi ile enjekte edilir. Genellikle bir dudak için yaklaşık 40 dakika gereklidir. Sürenin sonunda bir şişlik görünebilir, bu normaldir. 2-3 gün sonra dudaklarınızın gerçek hacmini görebileceksiniz.

Neden Dolgun Dudaklar Daha Çekici Görünür?

Yaşlanmayla birlikte, dudakların dolgunluğunda bir miktar azalma olur, daha sönük görünür ve üst-alt dudaklarda ince kırışıklıklar meydana gelir. Dudak dolgunlaştırma ve dudak büyütme, aynı zamanda dudaklardaki kırışıkları da tedavi ederek dudaklara daha çekici bir görüntü yaratır. Dolgun dudaklar, ince dudaklara göre daha çekici görünür.

Hyaluronik Asit Dolgu Maddelerinin Faydaları

  • Enjekte edildikten sonra dolguda ki jel dudak dokusunu destekler ve şekillendirir.
  • Dudak hacminin kontrolünü sağlar. Enjekte edilen madde miktarı kontrol edilebilir, bu yüzden hekim, dudak hacminin ne kadar oluşturulduğu konusunda daha iyi kontrole sahip olur.
  • Kademeli tedavi hızı yaratılır. İstenilen sonuçlar elde edilene kadar birden fazla seansta enjekte edilerek dolgu kademeli olarak verilebilir.
  • Dudakların hareketi ile oluşan topaklar ve şişlikler kolayca çözülebilir.
  • Daha az morarma görülür. Diğer dermal dolgu maddelerine kıyasla daha az morarma ve şişme olabilir.
  • Oldukça kalıcı sonuçlar. Sonuçlar makul ölçüde uzun ömürlü, ancak kalıcı değildir.
  • Alerjik reaksiyon yaratmaz.

Dudak Kalınlaştırma Estetiği Nedir?

Dudak kalınlaştırma işlemi ince dudaklara sahip olanlar, dudak üzerindeki çizgileri yok etmek isteyenler, dudak lekelerinden kurtulmak isteyen ve dudaklarında asimetri bozukluğu olan kişiler için uygundur. Dudakların daha kalın, dolgun ve çekici görünmesini sağlayan dudak kalınlaştırma işlemi kadınların özgüvenlerini arttırır ve kendilerini daha güzel hissetmelerine yardımcı olur. Dudak kalınlaştırma operasyonu sadece tek dudağa yapılabileceği gibi her iki dudağa da uygulanabilir. Burada kişinin dudaklarının inceliği ve nasıl bir dudak hayal ettiği önemlidir.

Dudağı kalınlaştırma operasyonunda öncelikle üst dudakların şekli ve kıvrımlarına bakılır. Buna göre dudak dolgusunun ne kadar nereye uygulanacağına karar verilir. Aynı zamanda dudak kenarlarının belirginliği, dudak asimetrisi, burun ve yüzün genişliği ve burun ile dudak arasındaki bölgenin büyüklüğü de dudak kalınlaştırma işleminde önemli rol oynar. Dudak kalınlaştırma işleminden sonra kişiler daha dolgun ve pürüzsüz dudaklara kavuşur. Dudakların üzerindeki lekeler azalır, kırışıklıklar gider. Böylece dudaklarda daha genç bir görünüm elde edebilir.

Dudak Kalınlaştırma Estetiği Yöntemleri

Yağ Enjeksiyonu ile Dudak Kalınlaştırma

Kişinin vücudundan alınan yağ dokusu ile dudak dolgunlaştırma işlemi yapılır. Yağ enjeksiyonu ile dudak kalınlaştırma ameliyatının herhangi bir riski yoktur. Kişinin kendi vücudundan yağ alındığı için herhangi bir alerji oluşmaz. Fakat yağ enjeksiyonu ile dudak dolgunlaştırma işleminden sonra iyileşme sürecinde çok fazla şişme görülür. Aynı zamanda vücut kendi yağ dokusunun %70’ini hızla erittiği için kalın dudaklarınızın etkisini hızla kaybedebilirsiniz.

Dudak Dolgusu ile Dudak Kalınlaştırma

Hyaluronik asit içeren dolgular ile dudak kalınlaştırma işlemi en yaygın olan yöntemdir. Hyaluronik asit dudak dolguları arasında en doğal ve en etkili yöntemdir. Dudaklarınızda 12– 18 ay arasında kalıcılık sağlayan bu dolguların miktarı kişinin ihtiyacına ve dudaklarına göre ayarlanabilir. Dudak dolgusu kişinin dudak çizgisine uygun bölgelerine yapılarak dudakların en doğal bir şekilde kalın görmesi sağlanır. Dudak dolgusunun miktarını ayarlarken aynı zamanda kişinin yaşı ve yüz büyüklüğü de göz önüne alınmalıdır.

DUDAK DOLGUSU HAKKINDA

Amaç

Dudak dolgunlaştırma, asimetri düzeltmesi
Dudak inceliği, Dudak asimetrisi
30-45 Dakika
Anestezi kremi uygulanır.
1 gün
12 – 18 Ay
Hayır
Acılı Mı? Hayır
Riskli Midir? Hayır
Sonuçlar İşlem sonrası görülür.
İz Kalır Mı? İz kalmaz.
Kullanılan Dolgu Hyalüronik asit içerikli
Öncesi Sonrası Etki hemen görülür
Fiyat Kullanılan dolgu miktarı ve dolgu markasına göre değişken

Dudak Dolgusu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90212 241 46 24  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın