Baby Botoks (Oyuncu Botoksu) Nedir?

baby-botoks Baby botoks uygulaması ciltteki birçok bölgede kırışıklıkların azaltılmasını, yüzün kırışıklıkları yumuşatılarak gençleşmesisağlanırken ve mimikleri kaybetmeden yapılan botox uygulamasıdır. Oyuncu botoksu olarak da bilinir.

Baby botoks tekniği ile etki oranı daha düşük olan ve aynı zamanda daha az dozajda olan bir botoks enjeksiyonu yapılır. Bu nedenle diğer botoks uygulamalarına oranla mimikler daha görünür olur ve kaslar daha rahat hareket eder. Üstüne üstlük kırışıklıklarda da ciddi oranda bir azalma meydana gelir.

Botoks uygulaması kırışıklıkları açan ve cildi gençleştiren estetik bir işlemdir. Fakat eğer işlem yapıldıktan sonra ciltteki kırışıklıklar azalmamışsa, yüzdeki ifadede bir değişiklik yoksa operasyon hedeflediği yere ulaşmamış demektir. Başarılı bir botoks uygulaması, kişinin doğal yüz görünümünü bozmadan kırışıklıkların giderimesi demektir.

Baby Botoks Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Baby botox tekniği ile uygulanan botoks enjeksiyonunda daha düşük dozajda enjeksiyon yapılır. Baby botoks yani oyuncu botoksu uygulamasında kişiye özel olarak planlanmış bir program hazırlanır. Baby botoks uygulamasında mimiklerin daha doğal bırakılmasının ana sebebi burada bulunan kaslara daha düşük dozda enjeksiyon verilmesidir.

Bu uygulamanın başarıya ulaşması için kişinin yüz anatomisi çok net bir şekilde incelenmelidir. Böylece doğru noktalara yeterli miktarda enjeksiyon verilmesi sağlanabilir. Baby botoks uygulamasında etkili ve başarılı sonuçlar elde edilmesinin altında yatan en önemli neden enjeksiyonların bölgelere doğru ve yeterli şekilde uygulanmasıdır.

Baby Botoks Nasıl Uygulanır?

Baby botoks enjeksiyonunda, botullinum toksini az miktarda uygulansa dahi kasları gevşetmede başarılıdır ve sinirlerin kasılmasını da minimuma indirir. İşlem yaklaşık olarak 15 dakika sürer ve yüz kaslarına oldukça dikkat ederek enjekte edilmektedir. İşlemin etkisi yaklaşık olarak 4-5 gün sonra açığa çıkmaktadır. Baby botoks uygulaması ile mimik oluşumu engellenmeden, yüzde yer alan kırışıklıklar giderilir.

Baby Botoks En Yaygın Kullanım Alanları Nelerdir?

Baby botoks uygulaması ile gözler ve çevresi, alın bölgesi, kaş aralarında bulunan ince çizgiler, kaz ayakları tedavi edilir. Bu işlem kalıcı bir uygulama değildir. Bu nedenle işlemin 4-6 ayda bir tekrarlanması etkinliğini artıracaktır. Baby botox gün geçtikçe daha çok adını duyurmakta ve hemen hemen her yaştan birçok hastanın başvurduğu bir uygulama olmasıyla oldukça dikkat çekmektedir.

Baby Botoks Güvenli Bir İşlem midir?

Botox tedavisi hem estetik alanda hem de tıp dünyasında oldukça revaçta olan uygulamalardan bir tanesidir. Baby botoks uygulaması mutlaka alanında uzman tecrübeli doktorlar tarafından uygulanması gereken bir operasyondur. Doğru noktalara, doğru dozda uygulandığı müddetçe hiçbir zararlı etkisi bulunmamaktadır.

Baby Botoks Kalıcı Mıdır?

Baby botoks uygulaması kalıcı olmayan bir işlemdir. Bu nedenle düzenli aralıklarla tekrar edilmesi gerekir. Kalıcılık düzeyi kişiden kişiye değişiklik göstersede yaklaşık etkisi 4-6 ay sürer. Kalıcılık seviyesine etki eden en önemli faktörler kişinin kalıtsal yapısı, metabolizması ve günlük yaşam rutinleridir.

Baby Botoks Nasıl Ortaya Çıktı?

Baby botoks uygulaması ilk ABD’de ortaya çıkmış bir tekniktir. Yönetmen Martin Scorsese, sık botoks yaptıran oyuncuların mimiksiz ve ifadesiz suratlarından oldukça rahatsız olmuş, bu rahatsızlığından bahsettiğinde hem mimiklerin yok olmayacağı hem de kırışıklıkların azalacağı bir yöntem aranmaya başlamıştır. Buna göre de baby botoks yöntemi ortaya çıkmıştır. Günümüzde bu yöntemi isteyen ve uygulatan birçok insan bulunmaktadır.

Baby Botoks Yan Etkisi Var mıdır?

Baby botoks mutlaka alanında uzman tecrübeli bir doktor tarafından uygun bir hastanede veya klinikte yapılması gereken bir uygulamadır. Bu nedenle güzellik salonları gibi bu alanda hiçbir uzmanlığı bulunmayan kişilerin bu işlemi uygulaması doğru değildir. Eğer baby botoks doğru yerde doğru kişi tarafından uygulanırsa oldukça güvenilirdir ve hiçbir yan etkisi oluşmaz.

baby botox

Kimler Baby Botoks Yaptırabilir?

Baby botoks yani oyuncu botoksu 18 yaşından büyük olan, daha çok yüz çevresinde ve boyun bölgesinde ince kırışıklıklara sahip olan kadın ya da erkek herkes tarafından tercih edilen bir operasyondur. Kırışıklıkları çıkmaya başlayan ve bu durumdan rahatsız olan kadın ve erkek herkese hitap eder.

Baby botoks uygulamasının diğer botoks uygulamalarından asıl farkı mimiklere hiçbir olumsuz etkisinin bulunmaması, yalnızca kırışıklıklara yönelik bir uygulama olmasıdır. Kırışıklığın fazla olduğu bölgelerde kollajen üretimi de az olur. Bu nedenle yaşlanmayla beraber artan kırışıklıklar kalıcı bir durum haline gelmeye başlar.

Kaç Yaşında Baby Botoks Yaptırılmaya Başlanabilir?

Genellikle gülümsediğimiz veya kaşlarımızı oynattığımız zamanlar gözler ve kaşarın etrafında ince çizgiler meydana gelmesi kaçınılmazdır. Fakat yüz normal duruşuna yani mimiksiz haline geldiğinde bu sorunlar yok olur. Ancak normalde de kırışıklıklar belli olmaya başlamışsa baby botoks uygulaması yaptırmak için doğru zaman gelmiş demektir.

Şu yaşta baby botoks yaptırılmalıdır demek doğru olmaz. Çünkü bu durum kişiden kişiye hassasiyetini korumaktadır. Fakat genellikle 30’lu yaşların ortalarında veya bitiminde oyuncu botoksu sıkça tercih edilen bir uygulamadır.

Baby Botoks Öncesi Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

 • İşlem öncesinde en az bir gün boyunca alkollü içeceklerin kullanılması önerilmez.
 • Uygulamadan en az 1 hafta önce kişi eğer anti-enflamatuar ve kan sulandırıcı ilaç kullanıyor ise bu ilaçların kullanımının kesilmesi gerekir.
 • Özel etkinlik için yaptırılan baby botoks işleminde etkinlikten en az 2 hafta önce işlemin uygulanması önerilir. Çünkü işlemin tam olarak yüze yerleşmesi 2 haftayı bulabilir.
 • Eğer işlemin yapılacağı bölgede herhangi bir enfeksiyon veya uçuk vs gibi rahatsızlıklar var olmuşsa işlemin ertelenmesi en doğru karar olacaktır.
 • Hamile ve emzirme döneminde olan kadınlarda baby botoks tedavisi uygulanmaz.

Baby Botoks Sonrası Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Oyuncu botoks işlemi sonrasında doktorun önerdiği birtakım kurallara uymak işlemin etkinlik oranını ve kalıcılık düzeyini artıracaktır. Bu nedenle işlem sonrasında kaçınılması gereken birtakım noktalar bulunmaktadır. Bunlar:

 1. Yüzle fazla temas edilmemelidir. Ayrıca masaj ve ovalama gibi işlemlerden kaçınılmalıdır.
 2. Tedavi bölgesine en az 3 saat değmemek gerekir.
 3. Tedavi sonrasındaki 24 saat egzersizden ve spordan uzak durmak önemlidir.
 4. İlk akşam yüzüstü uyunmamalıdır.
 5. İşlem sonrası en az 24 saat alkol kullanılmamalıdır. Alkollü içecekler morluk ve ödem riskini tetikler.
 6. İşlemden sonra aşırı sıcak ortamlara ve güneş ışığına maruz kalınmamalıdır.

Baby Botoks Uygulamasını Diğerlerinden Ayıran Farklar Nelerdir?

 • Yüzde daha saf bir görünüm ve daha çok yumuşaklık elde edilmesini sağlar.
 • Mimikler yok olmaz. Yalnızca kırışıklıklar kaybolur.
 • Diğer uygulamalara oranla daha doğal ve gerçeğe yakın bir etki meydana gelir. Yüzde donukluk oluşmaz.

Baby Botoks Fiyatları

Baby botoks uygulandığı bölgeye ve kullanılan botox miktarına göre göre fiyatlandırması değişiklik gösteren bir uygulamadır. Bunun için net bir fiyat vermek doğru olmaz. Fiyat oranını belirleyen en önemli faktörler işlemin yapıldığı alan, bu alanın genişliği, cildinizde yer alan kırışıklıkların ne seviyede olduğu gibi etmenlerdir.

En doğru fiyat bilgisi doktorunuzla görüştükten ve muayene olduktan sonra belirlenir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak baby botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın