Mini karın germe yani mini abdominoplasti ameliyatında az ve orta derecedeki sarkıklık giderilir, kişiye daha düz ve fit bir görüntü sağlanır. Mini karın germe işlemi karın bölgesindeki supra-pubik derisi kesilerek ve liposuction yöntemiyle yağ alınarak tamamlanır. Mini karın germe işlemine uygun olan kişiler genellikle küçük ve orta dereceli karın sarkma problemi yaşayan hastalardır. İnatçı yağlardan kurtulmak her zaman spor ve diyet programları ile mümkün olmaz. Sarkık görünen karın bölgenizdeki bu görüntüyü yok etmek için erkenden adım atmalı ve sarkma derecesi ilerlemeden mini karın germe ameliyatından yararlanmalısınız.

Mini Karın Germe Ameliyatının Karın Germe Ameliyatından Farkı Nedir?

Mini karın germe, normal abdominoplasti ameliyatından farklıdır. Mini abdominoplasti ameliyatında karın bölgesinde boydan boya bir kesi uygulanmaz. Sadece minik bir kesi açılarak orta derecede sarkan deri toparlanır ve liposuction ile yağ çekimi yapılır. Bu nedenle mini karın germe ameliyatının iyileşme süreci, normal olan karın germe ameliyatından çok daha kısadır. Mini karın germe ameliyatında küçük bir germe etkisi olacağı için göbek deliğinin yeri değişmez, göbekte kesi açılmaz. Fakat klasik karın germe ameliyatlarında göbek deliğinin de yeri değiştiği için toplamda iki kesi uygulanır. Mini karın germe ameliyatında ortalama 1 cm. Boyunda bir kesi vardır ve bu iz genellikle iç çamaşırı izinin tam üzerine gelecek şekilde ayarlanır. Ameliyat sonrasında kesi için çok belirgin olmaz.

Mini Karın Germe Ameliyatının Etkileri

Mini karın germe ameliyatına uygun olan kişilerde aşırı bir kilo yoktur. Genellikle küçük ve orta büyüklükteki göbekleri daha sıkı göstermek için mini karın germe ameliyatı tercih edilir. Bu ameliyata alınan kişilerin üst karın bölgesi iyi durumdadır, sadece karnın alt bölgesinde sarkma görülür. Genellikle doğumdan sonra kalan ve kadınların şikayetçi olduğu doğum göbeği mini karın germe ameliyatıyla gerilebilir.

Kişilerin mini karın germe ameliyatına mı yoksa tam karın germe ameliyatına mı uygun olduğuna doktor karar vermelidir. Belirli bir kilonun üzerinde olan ve sık kilo alıp vermekten dolayı yoğun sarkma görülen kişilerde mini karın germe ameliyatı etkileyici bir sonuç bırakmaz.

Mini Karın Germe Ameliyatına Dair Bilmeniz Gerekenler

Mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşir. Kişiden yağ alınıp alınmayacağına bağlı olarak mini karın germe ameliyatı ortama 1-2 saat sürer. Hastaların hastanede kalmasına gerek yoktur, çok ağır bir ameliyat olmadığı için ağrı ve acı duyulmaz. Hastalar ameliyattan 4-5 saat sonra yürüme alıştırmaları yapabilirler.

Ameliyattan çıktıktan sonra vücuttaki sıvıların toplanması için dren tüpleri takılır ve 24 saat sonra drenler çıkartılır. Mini karın germe ameliyatından 3-4 gün sonra kişiler normal hayatlarına geri dönebilirler. Ameliyatın etkileri her ne kadar kalıcı olsa da eğer hastalar kilo alıp verirse, doğum yaparsa tekrar sarkma görülebilir.

Bir yanıt yazın