popo estetıgıPopo estetiği nedir, popo estetiği nasıl ve hangi aşamalarda yapılır, konu ile ilgili tüm aklınıza takılanları içeriğimizden bulabilirsiniz. Estetik son zamanlarda sağlık sektörünün sürekli gelişen alanlarından biri oldu. Her geçen gün değişen güzellik algıları, trendler nedeniyle çoğu kadın estetik görünümünde değişiklikler yapmak istiyor. Bazı kadınlar ise sorunlu alanlarını düzeltmek için estetik yöntemlere başvuruyor. Kadınların genellikle kalça ve göğüs kısmı dişi özelliklerden dolayı daha fazla dikkat çeker. Şekilsiz popo çoğu kadını rahatsız eder. Vücut yapısına uygun olmayan pop boyutu ve şeklini değiştirmek günümüz estetik teknolojisi ile oldukça kolay bir hal almıştır.

Popo Estetiği ile; 

 • Kalça dikleştirme,
 • Sarkma sorununu düzeltme,
 • Kalça büyütme,
 • Popo küçültme,
 • Popoya şekil verme işlemleri yapılmaktadır.

Kadınlarda ilerleyen yaş, genetik yapı, beslenme şekli, sıkça kilo alıp verme, gebelik sonrası oluşan yağlanmalar nedeniyle popo bölgesinde şekilsiz bir görünüm olması sıkça yaşanmaktadır. Artık kadınlar kadar erkeklerde de popo estetiğine başvurmaktadır. Erkeklerde daha çok kalça küçültme ameliyatı yapılmaktadır. Daha erkeksi bir kalça görünümü ve fazlalıklardan kurtulmak için popo estetiği oldukça etkili bir yöntemdir.

Popo Estetiği Yöntemleri

Kişilerin kalçalarında şikayetçi olduğu duruma göre farklı estetik cerrahi yöntemleri bulunmaktadır. Bunlar;

Yağ Enjeksiyonu Yöntemi

Bu yöntemde amaç şekilsiz ve küçük olan kalçaları yağ enjeksiyonu ile istenilen duruma getirmektedir. Bel ve basen bölgesinde kontrollü bir şekilde alınan yağlar Vaser liposuction yöntemi ile popoya enjekte edilir. Genellikle daha yuvarlak ve vücudunuza uygun bir boyutta popo görünümü için bu yöntem çok etkilidir, daha çok Brezilian Butt Lift ya da brezilya poposu denir. İşlem sonrasında iyileşme süresi boyunca ağrı, sızı ve günlük hareketleri yaparken hafif zorlanma meydana gelebilir. İyileşme sürecinde doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçları ve korseyi düzenli kullanmalı, uyurken kalça üstüne uyumamalı, ağır sporları yapmamalısınız. 3 hafta korse kullanmak gereklidir. Operasyon sonrasında ise rutin hayata dönme süresi ortalama olarak 3-5 gündür.

Kalça Protezi Yöntemi

Daha çok küçük kalçalara yapılan ve yeterli fazla yağı olmayan kişilerde kullanılan bir yöntemdir. Silikon protez ile kalça hacmi arttırılır ve şekil verilir. Çok fazla şekilli ve güzel bir kalçaya sahip olmak istiyorsanız kalça protezi yöntemi sizin için uygun olacaktır. Silikon protezi yerleştirmek için kalçanın görünmeyen kıvrımlarından kesikler atılır. İşlem sonrasında iz kalır fakat kalça kıvrımları nedeniyle iz doğal bir görünümde olur. Yağ enjeksiyonu yöntemine nazaran kalça protezi yöntemi daha ağır bir operasyondur.

Operasyon sonrasında iyileşme dönemi boyunca ağrı, sızı ve günlük işleri yapmakta sıkıntılar çekilebilmektedir. Ayrıca aşırı derecede zayıfsanız popoya konulan protez belli olur ve çirkin görünür. Dikişlerin iyileşmesi ile birlikte doktor kontrolü sonrasında rutin işlerinize dönüş yapabilirsiniz. Kalça protezi yaptırdıktan sonra doktorunuz korse öneriyor ise kullanmalı, sadece doktorunuzun verdiği ağrı kesicileri ve diğer ilaçları tüketmelisiniz. Ayrıca iyileşme döneminde kalça üzerine yatmama, ağır işleri yapmaktan kaçınma, korse kullanımına özen göstermelisiniz. Bazı durumlarda kalça protezi ve yağ enjeksiyonu aynı anda yapılabilmektedir. Burada amaç kalça şeklinin daha iyi olmasını sağlamaktır. Bu duruma doktorunuzun karar vermesi gerekir.

Popo Kaldırma İşlemi

popo estetiğiPopo kaldırma işlemini özellikle çok sık kilo alıp veren, kalça bölgesinde sarkmalar olan, ilerleyen yaş nedeniyle şekil bozuklukları yaşayan kişiler tercih etmelidir. Genetik yapı veya diğer nedenlerden ötürü kalçanın genel şeklinde sarkma yaşanıyor bu nedenle kötü bir duruş ortaya çıkabilmektedir.

Popo kaldırma işleminde eğer sarkmalar ciddi oranda ise fazla deri de kesip alınır. Bu işlemde ayrıca dikleştirme için dolgu uygulaması yapılmaktadır. Operasyon sonrası hasta ilk gün müşahede altında tutulur. Sonraki gün her şey normal ise taburcu olur. İlk ikinci hafta sonunda dikişlerin alınması işlemi yapılır. Operasyondan sonra rutin ve normal hayata dönme süresi ise 15 gün kadardır. İlk 45 gün boyunca gün içerisinde ağır hareketler yapmak, spor veya antrenman yapmak risklidir.

Doktorunuzun önerdiği egzersizleri hafif tempoda yapabilirsiniz. İyileşme süresi boyunca kalça üzerine çok fazla direk oturmamak ve uyumamak gerekir. Oturmak kısmını çözmek için özel simit şeklinde yastıklar kullanabilirsiniz. Doktorunuz öneriyor ise korse kullanmaya özen göstermelisiniz. Operasyon sonrasında dikiş izi belli olarak kalmaz. Genelde kalça kıvrımlarından işlem yapıldığı için oluşan izler doğal bir görünümde olmaktadır.

Popo Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Popo estetikleri hakkında işlem yaptırmadan önce bilmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bunları kısaca açıklayacak olursak;

 • Yapılan ameliyatın türüne göre operasyon ortalama olarak 45 dakika-1,5 saat kadar sürmektedir. Bu süre doktor tecrübesi, hangi estetik çeşidinin yapıldığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.
 • Yapılan operasyon ağrılı bir işlemdir. İlk günler ağrılı geçebilir. Bu nedenle operasyon sonrası ilk gece hastanede dinlenmeniz gereklidir.
 • Operasyonlar sırasında genellikle genel anestezi kullanılmaktadır. Çünkü işlemler ağrılıdır.
 • Unutmamalısınız ki popo estetiği sonrasında bir süre günlük hayattan uzak kalmanız gerekecektir. Ortalama olarak 2-3 hafta kadar istirahat edip dinlenmelisiniz. Eğer çalışıyorsanız buna uygun şekilde izin almanız sorun yaşamamanız için önemlidir.
 • Operasyon sonrasında iyileşme süresi boyunca ağrı ve sızılar olabilir. Bunlar oldukça normaldir çünkü cerrahi bir operasyon yapılmıştır.
 • Estetik yaptıracağınız doktoru doğru seçmeniz gereklidir. Doktor seçimi yaparken mutlaka daha önce popo estetiği yaptırmış olan kişilerin yorumlarını okuyup detaylı bir araştırma yapın. Çünkü sağlık riske atılacak bir konu değildir.
 • Her popo estetiği öncesinde mutlaka doktorunuz fiziki muayene yapmalıdır. Popo kısmında yer alan sorunlar belirlenir. Hastanın nasıl bir popo şekli istediği sorulur ve vücuda en uygun popo şekli için ölçü alınır. Çoğu hasta daha çekici görünmek için yaptırdığı popo estetiklerinde genelde vücuduna uymayan daha büyük bir popo görünümü ister. Ama bu istek hastayı ilerde memnun etmeyebilir. Bu nedenle çok fazla büyük veya şekilli popo yaptırmak yerine vücut tipinize en uygun olan şeklinde estetik operasyon yaptırmanızı öneririz.
 • Ameliyat sonrasında işlemin başarı şansının düşmemesi için doktor tavsiyelerini dinlemelisiniz. Aksi takdirde popo şekli bozulabilir. Buda hem zaman hem de sağlık kaybına neden olacaktır.
 • Popo estetiğinde en doğal görünüm yağ enjeksiyonu ile sağlanmaktadır. Yağ enjeksiyonu protez silikonlara göre daha doğal durmaktadır. Bu nedenle eğer büyüklük ve şekil ile ilgili çok fazla problemleriniz yok ise küçük sorunları çözmek için yağ enjeksiyonunu tercih etmenizi öneririz.
 • Son olarak popo estetiklerinde kullanım ömrü ortalama olarak 10 yıl kadardır. Tabi ki bu süre hastanın yaşam biçimine ve sağlık koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Popo Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı kuralları gereği internet sitelerinde fiyat vermek doğru ve yasal değildir. Bu nedenle en doğru fiyat bilgisi için gidip estetik cerrah muayenesi yaptırabilirsiniz. Popo estetiği fiyatları ve cerrahın muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar popo estetiği fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak popo estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın