Sevilen kalp şekli, genç, orantılı yüz hatlarının net ifadesi yüzün genelinden gelir. Ne yazık ki, bu aynı zamanda görünüşün zamanla değişmesi yanakların ve yüz şeklinin bozukluğundan kaynaklanır. Yüzün ortası, genç yaşlarımızda cilt yapısı açısından zengin olan ve azalan bir protein olan kolajen kaybına karşı özellikle hassastır. Bu semptomları tersine çevirmek, genç ve estetik konturunuzu kazanmak için sizlere yüz liposuction tedavisini sunar. 

Liposuction genellikle vücut şekillendirme ile ilişkilendirilir, ancak artan sayıda hasta yüz liposuction ile mükemmel sonuçlar elde etmektedir. Yaygın olarak tedavi edilen alanlar arasında en çok yanaklar, ek olarak; çene, boyun çizgisi ve çene hattı bulunur. 

Submental veya submentum liposuction olarak da adlandırılan yüz liposuction tek başına veya yüz germe, botox hatta dolgu enjeksiyonları gibi diğer yüz gençleştirme prosedürleri ile birleştirilebilir.

Pek çok insanın da tecrübe ettiği gibi, yüzünüzden kilo vermek kolay değildir. Çene ve gıdı bölgeleri, herkesin bildiği gibi diyet ve egzersizin etkilerine karşı dirençlidir. Liposuction, bu alanlarda daha ince bir yüz profili ile sonuçlanan şekillendirmeler yaratabilir.

Yanaklarınızın çok şiş veya tombul olduğundan şikayet ediyorsanız, yüz liposuction yerine yanak yağını azaltma olarak bilinen “bişektomi” prosedürü de önerebilir. 

Yüz Liposuction Nasıl Uygulanır?

Yüz liposuction’ı sedasyon veya lokal anestezi kullanılarak bir saatten kısa sürede yapılabilir. Eşzamanlı olarak başka yüz prosedürleri uyguluyorsanız, genel anestezi gerekebilir. Kapsamlı bir konsültasyonun ardından doktorunuz ile birlikte ortak karar verilecektir.

Yüz liposuction, vücudun diğer bölgelerinde yapılan liposuctiona benzer. Temel fark, alınan yağ miktarıdır. Yağı parçalamak için ileri geri hareket ettirilen ince kanül adı verilen tüp yerleştirecektir. Yağlar vakum teknolojisi sayesinde alınır.

Ultrason yardımlı vaser liposuction, tekniği sayesinde daha nazik bir prosedüre izin verebilir. Uygun miktarda yağ alındıktan sonra kesileriniz kolayca kapanacaktır. Yüz liposuction sonuçları anında görülür. 

Yüz Liposuction İyileşme Süreci!

Yüz liposuction iyileşme süreciniz, aynı anda başka işlemler yaptırıp yaptırmadığınıza ilişkilidir. Yüz liposuction tek başına yapılırsa iyileşme oldukça hızlı ve konforlu olur. İlk birkaç gün hafif bir ağrı ve rahatsızlık beklenir. Bazı şişlik ve morluklar da gözlenir. Birkaç hafta özel korseli bandajınız şişliğin azalmasına yardımcı olabilir.

Tedavi edilen bölgeyi bir fular veya balıkçı yaka bir giysi ile kapatabilirseniz, muhtemelen 2 gün içinde veya daha kısa sürede işe dönebilirsiniz. Kesiler ağzınızda ise “bişektomi” yiyecekleriniz kısıtlanabilir. Komplikasyon riskinizi en aza indirmek için ameliyat sonrası talimatlarını dikkatli takip etmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir