Yüz Liposuction Yüz liposuction uygulaması, genellikle çene altı (gıdı) ve bişektomi (yanak yağ yastıkları) olarak yapılabilir. Bunun dışında yüz bölgesine liposuction uygulaması yapılmaz.

Sevilen kalp şekli, genç, orantılı yüz hatlarının net ifadesi yüzün genelinden gelir. Ne yazık ki bu aynı zamanda görünüşün zamanla değişmesi yanakların ve yüz şeklinin bozukluğundan kaynaklanır. Yüzün ortası, genç yaşlarımızda cilt yapısı açısından zengin olan ve azalan bir protein olan kolajen kaybına karşı özellikle hassastır.

Liposuction genellikle vücut şekillendirme ile ilişkilendirilir, ancak artan sayıda hasta yüz liposuction ile mükemmel sonuçlar elde etmektedir. Yaygın olarak tedavi edilen alanlar arasında en çok çene altı, boyun çizgisi ve çene hattı bulunur. Eğer yanaklardan yağ aldırmak isteniyorsa bişektomi ile yanaklardaki yağ yastıkçıkları çıkarılarak yüz inceltilir.

Submental veya submentum liposuction olarak da adlandırılan yüzde gıdı bölgesine uygulanan yüz liposuctionı tek başına veya yüz germe, botox hatta dolgu enjeksiyonları gibi diğer çene hattını belirleme ve boyun gençleştirme prosedürleri ile birleştirilebilir.

Pek çok insanın da tecrübe ettiği gibi, yüzünüzden kilo vermek kolay değildir. Çene ve gıdı bölgeleri, herkesin bildiği gibi diyet ve egzersizin etkilerine karşı dirençlidir. Liposuction, bu alanlarda daha ince bir yüz profili ile sonuçlanan şekillendirmeler yaratabilir.

Yanaklarınızın çok şiş veya tombul olduğundan şikâyet ediyorsanız, yüz liposuction yerine yanak yağını azaltma olarak bilinen “bişektomi” prosedürü de önerebilir. Yanak bölgesine liposuction uygulaması tavsiye edilmez çünkü bu bölge damar ve sinirlerin yoğun olduğu bölgedir.

Yanak bölgesinde yapılan işlemlerin daha kontrollü yapılabilmesi için yanak içinden açılarak ve görerek yanak yağ yastığının çıkarılması daha doğrudur. Bu yanaktan yağ alınması işlemine bişektomi denir.

Yüz Liposuction Hangi Bölgeye Nasıl Uygulanabilir?

Yüz liposuction’ı sedasyon veya lokal anestezi kullanılarak bir saatten kısa sürede yapılabilir. Eşzamanlı olarak başka yüz prosedürleri uyguluyorsanız, genel anestezi gerekebilir. Kapsamlı bir konsültasyonun ardından doktorunuz ile birlikte ortak karar verilecektir.

Yüz liposuction özellikle çene altı bölgeye uygulanabildiğinden, vücudun diğer bölgelerinde yapılan liposuctiona benzer. Temel fark, alınan yağ miktarı ve kullanılan liposuction kanüllerinin daha ince ve hassas olmasıdır. Yağı parçalamak için ileri geri hareket ettirilen ince kanül yerleştirecektir.

Yağlar vakum teknolojisi sayesinde dışarı alınır. Ultrason yardımlı vaser liposuction, tekniği sayesinde daha nazik bir prosedüre izin verebilir. Uygun miktarda yağ alındıktan sonra kesileriniz kolayca kapanacaktır. Yüz yağ aldırma sonuçları anında görülür. Gıdı liposuction ile beraber yanaklardan yağ aldırma bişektomi ile yapılabilir.

Yanak Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Yanak yağ aldırma için ağız içinden yağ yastıklarının tam üzerine denk gelecek şekilde bir kesi yapılır. Yanak yağ yastıkları çevre dokulardan ayrıştırılarak dışarı çıkarılır.

Kesi dikişle kapatılarak ameliyat sonlandırılır. Bişektomi denilen bu işlem oldukça kolay ve kısa süreli bir işlemdir. Ancak yanak bölgesinde yapılan cerrahiler yüzün fazla miktarda sinir ve damar varlığı nedeni ile oldukça dikkatli olunması gereken bölgelerdir.

Yüz Liposuction İyileşme Süreci!

Yüz liposuction iyileşme süreciniz, aynı anda başka işlemler yaptırıp yaptırmadığınıza ilişkilidir. Yüz yağ aldırma tek başına yapılırsa iyileşme oldukça hızlı ve konforlu olur. İlk birkaç gün hafif bir ağrı ve rahatsızlık beklenir.

Bazı şişlik ve morluklar da gözlenir. Birkaç hafta özel korseli bandajınız şişliğin azalmasına yardımcı olabilir. Bişektomi yani yanak yağı aldırma işleme eklenirse şişlik daha uzun süreli olabilir. Ancak tüm şişlikler 2 hafta sonunda iner ve 1 ay sonra yüz hatlarınız son şeklini almış olur.

Tedavi edilen bölgeyi bir fular veya balıkçı yaka bir giysi ile kapatabilirseniz, muhtemelen 2 gün içinde veya daha kısa sürede işe dönebilirsiniz. Kesiler ağzınızda ise “bişektomi” yiyecekleriniz kısıtlanabilir. Komplikasyon riskinizi en aza indirmek için ameliyat sonrası talimatlarını dikkatli takip etmek gerekir.

Yüz Liposuction Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak yüz liposuction fiyatları ve bişektomi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın