Fraxel Dual Lazer ile Yara ve Ameliyat İzlerinden Kurtulun ! | Op. Dr. Leyla Arvas

Fraxel Dual cilt problemleri ile savaşan en etkili tedavi yöntemlerinden  biridir. Fraxel Dual, sadece yaşlanma izlerine karşı değil akne izlerine, cilt rengi eşitsizliğine ve güneş lekelerine karşı da etki gösterir.

Fraxel Dual, cilde kontrollü hasar bırakarak cildin kendini onarma sürecini başlatır. Böylece cildin doğal yenilenme gücünü kullanarak gençleşmesini ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Fraxel Dual uygulamasından sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Cilt Yenileme ve Leke Tedavisi için Fraxel Dual

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Fraxel Dual nedir?

Fraxel Dual yaşlanma lekelerini, cilt tonu problemlerini, güneş hasarlarını, çizgileri ve kırışıklıkları, vücut çatlaklarını, akne izlerini ve genel cilt problemlerini tedavi amaçlı kullanılan fraksiyonel lazer dalga boyu sistemidir.

Fraxel Dual ciltte mikroskobik uygulama alanlarına etki eder. Fraxel’in etkisiyle ciltte epidermis ve dermis tabakaları zarar görürken, bununla birlikte cilt kendini hızlıca iyileştirir ve toparlar. Fraksiyonel lazerlerin ana mantığı cilt hücrelerinin kendini yenileyerek tekrar oluşmasını sağlamaktır.

Daha iyi bir cilt dokusu ve cilt tonunun oluşmasını sağlarken, cilt lekelerini ve pigmentasyon fazlalıklarını giderir, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltır.

Fraxel Dual teknolojisi

Fraxel Dual, lazer teknolojisini kullanan medikal estetik yöntemleri arasında en popüler olanıdır. Bu cihaz derinin alt katmanlarına ulaşabilir ve buradan mikroskobik kolonlar oluşturur. Fraxel Dual 1550 ve 1927 nm dalga boyunun avantajlarını bir araya getirerek ciltte kusursuz bir görüntü yaratır.

Fraxel Dual nasıl uygulanır?

Fraksiyonel Lazer Uygulama öncesi uyuşturucu etkili bir krem sürülür ve uygulama sırasında soğuk üfleyici aparat yardımıyla hastanın en az acı hissetmesi sağlanmış olur. Hastalar genellikle uygulama sırasında yoğun sıcaklık hissederler.

Genellikle yan etkiler kızarıklık ve hafif ödem şeklinde olur. Bir süre güneşte fazla kalmış hissiyatı oluşabilir. Bu uygulamanın diğer tedavilerden farkı ise çizgi oluşumu ve yara izlerini geçirirken, iyileşme sürecinin genellikle hızlı ve yan etkilere fazla rastlanmıyor oluşudur. Diğer lazer uygulamalarına göre Fraxel Dual sırt, göğüs ve bacak gibi büyük alanlarda daha etkilidir.

Uygulama sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Uygulama sonrası güneş koruması dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Fraxel Dual sonrası direkt güneşe temastan kaçınmalısınız ve minimum 30 faktör koruyucu kullanmalısınız.

Fraxel Dual tedavi alanları:

  • Güneş lekeleri
  • Hamilelik sonrası çatlakları
  • Akne izleri
  • Kırışıklıklar ve ince çizgiler
  • Yaşlılık belirtileri

Fraxel Dual’ın etkileri nelerdir?

Fraxel Dual lazer teknolojisini kullanarak cildinizde gençlik etkisi yaratır. Sadece kırışıkları tedavi etmekle kalmaz, Fraxel Dual aynı zamanda gençlerin yüzündeki ergenlik sivilce izlerini de siler. Güneşin cildinizde bıraktığı güneş lekeleri de Fraxel Dual sayesinde ortadan kalkar.

30’lu yaşların başında ortaya çıkan yaşlılık belirtileri ve kırışıklar Fraxel Dual ile tedavi edilebilir. Cildinizdeki ince kırışıklar derinleşmeden Fraxel Dual ile tedavi ettirmeniz önerilir. Böylece yaşlılık izlerinin cildinize yerleşmesi ertelenecek, genç cildinizin keyfini uzun süre hissedeceksiniz.

Fraxel Dual fiyatı nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Fraxel Dual fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diğer Tedaviler