Fraxel Dual cilt problemleri ile savaşan en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Fraxel Dual, sadece yaşlanma izlerine karşı değil akne izlerine, cilt rengi eşitsizliğine ve güneş lekelerine karşı da etki gösterir.

Fraxel Dual, cilde kontrollü hasar bırakarak cildin kendini onarma sürecini başlatır. Böylece cildin doğal yenilenme gücünü kullanarak gençleşmesini ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Fraxel Dual uygulamasından sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Cilt Yenileme ve Leke Tedavisi için Fraxel Dual

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Fraxel Dual Nedir?

Fraxel Dual yaşlanma lekelerini, cilt tonu problemlerini, güneş hasarlarını, çizgileri ve kırışıklıkları, vücut çatlaklarını, akne izlerini ve genel cilt problemlerini tedavi amaçlı kullanılan fraksiyonel lazer dalga boyu sistemidir.

Fraxel Dual ciltte mikroskobik uygulama alanlarına etki eder. Fraxel’in etkisiyle ciltte epidermis ve dermis tabakaları zarar görürken, bununla birlikte cilt kendini hızlıca iyileştirir ve toparlar. Fraksiyonel lazerlerin ana mantığı cilt hücrelerinin kendini yenileyerek tekrar oluşmasını sağlamaktır.

Daha iyi bir cilt dokusu ve cilt tonunun oluşmasını sağlarken, cilt lekelerini ve pigmentasyon fazlalıklarını giderir, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltır.

Fraxel Dual, lazer teknolojisini kullanan medikal estetik yöntemleri arasında en popüler olanıdır. Bu cihaz derinin alt katmanlarına ulaşabilir ve buradan mikroskobik kolonlar oluşturur. Fraxel Dual 1550 ve 1927 nm dalga boyunun avantajlarını bir araya getirerek ciltte kusursuz bir görüntü yaratır.

Fraksiyonel Lazer Fraxel Dual Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi uyuşturucu etkili bir krem sürülür ve uygulama sırasında soğuk üfleyici aparat yardımıyla hastanın en az acı hissetmesi sağlanmış olur. Hastalar genellikle uygulama sırasında yoğun sıcaklık hissederler.

Genellikle yan etkiler kızarıklık ve hafif ödem şeklinde olur. Bir süre güneşte fazla kalmış hissiyatı oluşabilir. Bu uygulamanın diğer tedavilerden farkı ise çizgi oluşumu ve yara izlerini geçirirken, iyileşme sürecinin genellikle hızlı ve yan etkilere fazla rastlanmıyor oluşudur. Diğer lazer uygulamalarına göre Fraxel Dual sırt, göğüs ve bacak gibi büyük alanlarda daha etkilidir.

Fraxel Dual Tedavi Alanları:

  • Güneş lekeleri
  • Hamilelik sonrası çatlakları
  • Akne izleri
  • Kırışıklıklar ve ince çizgiler
  • Yaşlılık belirtileri

Fraxel Dual’ın Etkileri Nelerdir?

Fraxel Dual lazer teknolojisini kullanarak cildinizde gençlik etkisi yaratır. Sadece kırışıkları tedavi etmekle kalmaz, Fraxel Dual aynı zamanda gençlerin yüzündeki ergenlik sivilce izlerini de siler. Güneşin cildinizde bıraktığı güneş lekeleri de Fraxel Dual sayesinde ortadan kalkar.

30’lu yaşların başında ortaya çıkan yaşlılık belirtileri ve kırışıklar Fraxel Dual ile tedavi edilebilir. Cildinizdeki ince kırışıklar derinleşmeden Fraxel Dual ile tedavi ettirmeniz önerilir. Böylece yaşlılık izlerinin cildinize yerleşmesi ertelenecek, genç cildinizin keyfini uzun süre hissedeceksiniz.

Fraxel Dual Fiyatları

Fraksiyonel lazer fiyatları, uygulanan bölgeye, seans sayısına ve klinik seçimine göre değişiklik gösterebilir. Tedavi yapılacak bölgenin büyüklüğü fiyatı etkileyen önemli bir faktördür. Daha büyük bölgelerin tedavisi genellikle daha fazla zaman ve kaynak gerektirir, bu da fiyatı artırabilir. Genellikle fraksiyonel lazer tedavisi birden fazla seans gerektirir. Seans sayısı arttıkça, toplam maliyet de artabilir. Fiyatlar, bu tip faktörlerin kombinasyonuna bağlı olarak değişebilir. Fraksiyonel lazer tedavisi için en iyi fiyatları ve hizmetleri bulmak için 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Fraxel Dual fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Fraxel Dual

Fraxel Dual cilt lekeleri için tercih edilen en etkili medikal estetik uygulamalarından biridir. Fraxe Dual, cildin kendi gücünü kullanarak tedavi etmesini ve kendini yenilemesini amaçlar. Fraxel Dual uygulamasında cilde kontrollü olarak hasar verilir. Böylece cildin kendi kendini tedavi etme süreci başlatılmış olur. Siz de cildinizdeki lekeler için kalıcı bir çözüm arıyorsanız Fraxel Dual doğru tercih olacaktır.

Fraxel Dual Hangi Cilt Lekelerinde Etkilidir?

Fraxel Dual, yumuşak dokuyu daha sıkışık bir hale getirmeyi amaçlar. Fraxel Dual periorbital kırışıkları yok eder, yaşlılık lekelerini tedavi eder, güneşin cildinizde bıraktığı hasarı giderir.

Fraxel Dual’ın temel amacı, cilt lekelerine uyarı yaparak dermisin daha fazla kolajen üretmesini sağlamaktır. Böylece cilt daha hızlı iyileşme sürecini başlatır ve cilt lekelerinden hızlı bir şekilde kurtulur. Etkili olduğu leke türleri;

  • Akne izlerinde
  • Yanık lekelerinde
  • Yaşlılık lekelerinde
  • Hamilelik döneminde ortaya çıkan lekelerde
  • Ameliyat izlerinde kullanılabilir.

Fraxel Dual Sonrası İyileşme Süreci

Fraxel Dual sonrasında günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Fraxel Dual ilk 24 saat içinde epidermisi uyararak cildin tedavi sürecini başlatır. Uygulamadan hemen sonra 1-2 saat boyunca cildinizde hafif bir yanık hissi duymanız normaldir. Eğer hassas bir cilde sahipseniz cildinizde ilk birkaç saat şişlik görünebilir. Fraxel Dual’dan sonraki 5 ila 7. gün arasında cildiniz pembe tonlarında görünecektir. Bu iyiye işarettir. 2-3 ay boyunca cildiniz kendini tedavi etmeye devam edecektir.

Uygulama sonrası güneş koruması dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Kış aylarında dahi cildinizi güneşten korumak iyileşme sürecinize iyi gelecektir. Fraxel Dual sonrası direkt güneşe temastan kaçınmalısınız ve minimum 30 faktör koruyucu kullanmalısınız. Yaz aylarında Fraxel Dual yaptıranlar 50 faktör güneş kremi sürdükten sonra mutlaka geniş kenarlı bir şapka takarak güneşten korunmalılardır.