çene küçültmeYüzün orantısını sağlayan en önemli bölgelerden biri, yanak ve çene estetiğidir. Yanak ve çenenin uyumu, yüz estetiğinin temel taşlarındandır. Büyük yanak ve büyük çene görüntüsü kadınlara erkeksi bir hava katabilir. Günümüzde ilerleyen teknoloji ile birlikte yanak ve çene küçültmesi pratik bir şekilde sağlanabilir. Büyük çene problemi genç yaşta ortaya çıkar ve yüz hatlarının gelişimi tamamlandıktan sonra iyice belirgin bir hale bürünür. Büyük çene kişiyi olduğundan daha geniş, kaba ve kilolu gösterir. Bu problemi çözmek için çene küçültme ameliyatı olabilirsiniz.

Gelişen ve değişen estetik görünüm trendlerinde artık kadınlar daha kemikli ve sivri bir yapıya sahip çene görüntüsünü tercih ediyor. Çene kısmı denilince yan kısımlardan görünüm de ele alınmalıdır. Çene küçültme ameliyatı sonrasında kişiler kendini daha özgüvenli hissetmektedir. Estetik operasyonlara günümüzde sadece kadınlar değil artık erkekler de sıkça başvuruyor. Daha erkeksi bir görünüm için çene ameliyatı son zamanlarda sıkça tercih edilen estetiklerden biri olmuştur. Çene küçültme ameliyatında doktorunuz sizi muayene ettikten sonra yüz yapınıza ve yüz ölçülerinize en uygun boyutta küçültme işlemini yapacaktır. Uygun boyutta olmayan estetik müdahaleler sonucunda görüntünüz eskisinden daha kötü bir hale gelebilmektedir. Bu nedenle çene küçültme gibi yüz bölgesine yapılan estetik müdahalelerde dikkatli olmanız gerekmektedir.

Çene Küçültme Nasıl Yapılır?

Çene küçültme ameliyatı yapılmadan önce estetik cerrah hastayı muayene eder. Muayene sırasında hastanın nasıl bir çene şekli ve boyutu istediği sorulur. Sonrasında yüz ölçüleri alınır. Kişinin yüz yapısı ve şekli de göz önüne alınarak çene boyutunun ne kadar olması gerektiğine karar verilir. Günümüz teknolojisi ile görüntülü bilgisayar uygulamaları ile çene küçültme dijital ortamda hastaya gösterilebilmektedir. Böylelikle dijital ortamda çene küçültme ameliyatı sonrasında nasıl bir görünümde olacağı hakkında hasta önden bilgilendirilmektedir.

Çene küçültme ameliyatı için çene törpüleme yapılabilir ancak bu işlem çene ile ilgilenen estetik cerrahlar tarafından yapılır. Çene törpüleme ameliyatı uzun ve geniş çene yapısını küçültmek, kişilere daha normal ve estetik bir çene yapısı sunmak için yapılır. Çene küçültme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşir. Öncelikle ağız içinden bir kesi açılır ve buradan çenenin büyük olan kısımları ve çene ucu törpülenir. Ancak oldukça ağrılı ve cerrahi sonrası zorlu bir süreçtir. Çene ucunu doldurmak için çene ucu dolgu malzemesi kullanılır ve kesi dikilerek ameliyat tamamlanır. Çene törpüleme ameliyatı yerine dolgu uygulamaları daha çok tercih edilir. Ancak yüz hatlarını dermal dolgular ile dengeleyerek kısa ve kolay şekilde çene yüz hatları ile uyumlu hale getirilebilir.

Çene Küçültme Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci

Genellikle çene ameliyatı işlemi sonrasında ilk birkaç saat hasta kontrol altında tutulur. Herhangi bir sorun yok ise aynı gün taburcu edilir. Sonrasında iyileşme dönemi başlar. Bu dönemde hastanın doktorunun belirttiği şekilde ilaçlarını kullanması ve hareketlerine dikkat etmesi gerekir. İşlem estetik bir ameliyat olduğu için ilk günler hafif ağrı ve sızı hissi yaşanabilir. Bunun için doktorun tavsiye ettiği ağrı kesicileri belirtilen dozlarda almanız yeterli olacaktır. İlk iki hafta dinlenmeniz gerekir. Çok fazla sert yiyecekler tüketmemek, iyileşme döneminde sıvı ve yumuşak besin ağırlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Özellikle ilk 5 gün boyunca sıvı beslenmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca bu süreç boyunca çene veya yüzünüze darbe almamaya özen göstermelisiniz. Elinizi çok fazla çene altında tutmamalı, uyurken yüz üstü veya çeneye ağırlık verecek şekilde uyumamanız önemlidir. 2 hafta bitiminde tamamen normal günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Genellikle çene ameliyatı sonrasında yüz kısmında morluk, şişkinlik ve kızarıklıklar meydana gelir. Bunlar oldukça doğaldır ve iyileşme süreci sona erdiğinde tamamen yok olacaktır. Çene estetiği iyileşme döneminde konuşmanıza engel bir durum olmayacaktır.

Çene Küçültme Estetiği Fiyatları

Çene küçültme operasyonları ciddi estetik operasyonlardır. Bu nedenle mutlaka uzman bir doktor ve ekibi ile birlikte dikkatli yapılması gereken estetik işlemdir. Ayrıca internette yer alan fiyatların doğruluğuna inanamamanızı tavsiye ederiz. Çünkü Sağlık Bakanlığının kuralları gereği internet siteleri üzerinden sağlık ile ilgili işlemler hakkında fiyat vermek yasal değildir.

Çene küçültme estetiği fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Çene küçültme estetiği fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Çene küçültme estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın