koltuk altı botoxBotulinum toksini yani botoks uygulaması  yoğun derecede terleme yaşayan kişiler için uygundur. Aşırı terleme için botulinum toksin A (Botox) enjeksiyonları günümüzde en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Botoks, koltuk altlarının aşırı terlemesini tedavi etmek için FDA onaylıdır, ayrıca bu uygulama el ve ayak tabanlarına da uygulanabilir. Aşırı terleme sorununu tedavi etmek ve ter bezlerinizin daha normal seviyede çalışması için terleme botoksu yaptırabilirsiniz.

Botoks Terlemeyi Nasıl Önler?

Botox, ter bezlerinin harekete geçmesini sağlayan bir kimyasalın serbest kalmasını engelleyerek çalışır. Terleme botoksu etkisini 4-6 ay boyunca gösterir. Botoks estetiğinin ter bezlerinizi daha uzun süre kontrol etmesini isterseniz botoks uygulamasını yenilemenizi öneririz.

Neden Terleme Olur?

Ter, insan hayatının kabul gören bir gerçeğidir, ancak tabii sadece belirli durumlarda. Spor salonu ve spor yarışları terleme için kabul edilen mekânlardır, ancak gün içinde durduk yere terlemek veya yeni biriyle tanıştığınızda avuçlarınızın hemen terlemesi pek normal olarak görülmez. Hiperhidroz veya aşırı terleme genellikle eller, ayaklar, koltuk altları ve kasık bölgesinde görülür. Bu sorundan mustarip insanlar normal, günlük durumlarda aşırı derecede terlerler. Terleme problemi ilerleyerek kişilerde aşırı derecede strese sebep olabilir.

Aşırı Terlemenin Sonuçları Nelerdir?

  • Aşırı terleme kişilerde psikolojik sorunlara yol açabilir,
  • Toplumda dışarı çıkma isteksizlik yaratır,
  • Lekeli giysilerden korkmanıza neden olur,
  • Yüksek düzeyde öz bilinçlilik,
  • Toplumdan çekilme,
  • Yüksek depresyon seviyeleri,
  • Vücut kokusu hakkında endişe,
  • Sınırlı giyim seçimi gibi sorunlara sebep olur.

Terleme Botoksu Nasıl Yapılır?

FDA onaylı terleme botoksu estetik dünyasının en etkili girişimlerinden biridir. %85 başarı gösteren bu uygulama ter bezlerini kontrol altına alarak kişilerin aşırı terlemesini önler. Sonuçlar botoks enjeksiyonundan iki gün sonra kendini göstermeye başlar. Botoksun etkisini 6 ay boyunca görebilirsiniz.

Botoks uygulaması koltuk altlarına veya avuç içlerine minik bir iğne ile yapılabilir. Botoks uygulamasından sonra kişiler günlük hayatına geri döner. Artık koyu renkli kıyafetlerin üzerinden görünen ten lekeleri tarih olacak, sürekli terleme endişesi duymayacaksınız. Terleme botoksunun rahatlığını tattıktan sonra botoks uygulamasını 4-6 ayda bir yaptırmak isteyeceksiniz.

Botox Terleme Tedavisi Hangi Bölgelere Yapılır?

Vücuttaki terleme bölgeleri, ter bezlerinin yoğun olduğu bölgeleri içerir. Bunlar, koltuk altları, avuç içleri ve ayaklardır. Bu bölgelere botox uygulanabilir. Ancak bazı bu belirli bölgeler dışında farklı alanlarda da terleme yoğun olarak görülebilir. Ancak bunların tedavisi botoks ile mümkün değildir. Botox terleme tedavisini, ter bezlerinin yoğun olarak toplandığı alanlara yapmak daha etkili olacaktır.

Botox Terleme Tedavisi Fiyatları

Botox terleme tedavisi fiyatları kullanılan botox miktarına göre değişir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak botox terleme tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın