Thermage CPT radyofrekans dalgaları kullanılarak bağ dokusunu etkileyen ameliyatsız medikal işlemler arasında yer alan bir teknolojidir. Thermage, ürettiği enerji, güç ve emniyet açısından yüksek standart sağlar.

Cerrahi müdahale gerektirmeyen bu prosedür; ameliyatsız ve iğnesiz cildi sıkılaştırıp daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Tek seanslık bu işlem sonrası, cildin daha gergin ve daha genç göründüğü fark edilebilmektedir, sonrasında hastalar günlük yaşamına geri döner.

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Thermage CPT Nedir?

Radyofrekans dalgaları (RF) kullanılarak cilt ve cilt altı dokuları üzerinde yenileyici ve sıkılaştırıcı bir etki yaratılır. Cildin alt katmanlarında bulunan kolajen doku uyarılarak, zaman içerisinde cildin yenilenmesini, sıkılaşmasını, sarkmaların azalmasını ve gençleşmesini sağlar. Bu his zamanla artarak devam eder.

Thermage CPT etkili ve güvenli bir şekilde ciltte, yüz, göz, dudak, karın, kollar, bacaklar ve kalça olmak üzere vücudun birçok bölgesinde uygulanabilir. İşlem sonrası geçici kızarıklık, şişlik ya da ciltte tahriş olabilir. Bunlar dışında herhangi bir yan etki görülmez.

Thermage Yüz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Thermage uygulamasından önce yüz bölgesi iyice temizlenir ve soğutucu sprey ile cilt korunur. Çünkü Thermage uygulamasının temelinde deri ve deri altına ısı verilmesi yatar. Deri altındaki kolajen dokusuna ısı verilerek kolajen üretiminin arttırılması amaçlanır.

Thermage cihazının başlığı CRF enerjisini dikkatlice deri altına iletir. Bu enerji sayesinde ortaya çıkan sıcaklık deri altı dokusunun sıkılaşmasına ve yeni kolajen üretilmesine yardımcı olur. Uygulamadan sonra yüz şekli daha yeni ve belirgin görünecektir.

Thermage Yüz Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

Thermage yüz uygulamasının etkilerinden önce cildin neden kırıştığını anlamalısınız. Cildimiz üç farklı katmandan meydana gelir. Cilt yüzeyi yani en dıştaki katmana epidermis adı verilir. İkinci katman dermis katıdır. Dermis, epidermisden daha kalındır. Aynı zamanda dermis, kolajen ve elastin lifleri açısından zengindir. 3. Ve en derin tabaka (dermisin altındaki) deri altı tabakası olarak adlandırılır. Subkütanöz adı verilen bu tabaka esas olarak yağ hücrelerinden oluşur.

Bu üç tabakadaki kollajen güneşe maruz kalma, sigara kullanımı, genetik veya normal yaşlanma sürecinden dolayı parçalandığında, yüzünüz sarkmaya başlar ve kırışıklıklar oluşur. Thermage CPT, cildin yüzeyine uygulanarak hücre döngüsünü uyarır ve kolajen üretimini artırır. Böylece ciltteki kırışıklar en aza iner, cilt kolajen üretimi sayesinde daha genç görünür.

Thermage CPT İçin Uygun Adaylar

Henüz cerrahi işlem gerektirmeyen düzeyde sorunları olanlar, sınırlı sayılabilecek sorunlarını Thermage ile hafifletebilir ve cerrahi gereksinimini geciktirebilirler.

Aslında cerrahi uygulamalar için uygun aday olmalarına karşın, cerrahi düşünmeyen, cerrahi uygulamalardan çekinen hastalar, cerrahinin sağlayabileceği sonuçları elde etmeseler de Thermage CPT onlara daha sınırlı da olsa gözle görülür bir fayda sağlar.

Thermage Fiyatları

Thermage CPT tedavisi fiyatları birkaç faktöre bağlı olarak değişebilir:

  1. Tedavi Alanı: Thermage CPT, yüz, boyun, göz çevresi, karın, eller ve vücudun diğer bölgeleri gibi farklı bölgelerde uygulanabilir. Tedavi alanının büyüklüğü ve zorluğu fiyatı etkiler.
  2. Tedavi Süresi: Tedavi süresi, cilt dokusunun durumuna ve tedavi alanına bağlı olarak değişebilir. Daha büyük veya karmaşık bölgeler daha uzun sürebilir.
  3. Klinik veya Merkez: Thermage CPT tedavisi yapan klinikler veya güzellik merkezleri, farklı fiyatlar sunabilir. Daha prestijli veya büyük merkezlerde fiyatlar genellikle yüksek olabilir.
  4. Uygulayıcı Deneyimi: Tedaviyi gerçekleştiren uzmanın deneyimi ve uzmanlığı da fiyatı etkileyebilir.
  5. Thermage Başlığı Atış Sayısı: Uygulama yapılacak bölgeye özel başlıkları mevcuttur. Fiyat buna bağlı değişmektedir.

Thermage CPT tedavisi için en doğru fiyatı almak için kliniğimiz ile iletişime geçmek en iyisi olacaktır. Tedavi öncesinde dikkatlice bir danışma yapmak da önemlidir çünkü her kişinin cilt ihtiyaçları farklıdır ve size özel bir tedavi planı oluşturmak için uzman tavsiyesi gerekebilir.

Thermage Uygulama Alanları

Thermage tedavisinde göz çevresi, yüz ve vücut bölgelerine uygulanan farklı başlıklar veya aplikasyon tipleri kullanılır:

  1. Göz Çevresi Başlığı: Göz çevresi başlığı, özellikle göz çevresindeki ince cilt için tasarlanmıştır. Göz altı torbaları, kırışıklıklar veya göz çevresindeki sarkmalar gibi sorunları hedefler. Bu başlık, gözlerin hassas bölgesine uygun bir şekilde çalışır ve cildi sıkılaştırmak, gençleştirmek ve daha canlı bir görünüm sağlamak amacıyla kullanılır.
  2. Yüz Başlığı: Yüz başlığı, genellikle yüzün tamamına veya yüzün belirli bölgelerine uygulanır. Alın, yanaklar, çene ve boyun gibi yüz bölgelerinin cilt sıkılaştırılması ve kırışıklıkların azaltılması için kullanılır. Yüz başlığı, daha geniş bir uygulama alanına sahiptir ve yüz gençleştirme amaçları için uygundur.
  3. Vücut Başlığı: Vücut başlığı, vücudun çeşitli bölgelerindeki sarkma, gevşeme ve cilt sıkılığını artırmak için kullanılır. Karın, bacaklar, kollar, eller ve diğer vücut bölgelerine uygulanabilir. Bu başlık, daha büyük cilt bölgelerine yönelik tedavilerde etkilidir ve cildin sıkılaştırılması, gençleştirilmesi ve daha gergin bir görünüm kazanması amaçlanır.

Thermage tedavisi, farklı başlık seçenekleri sayesinde kişinin cilt ihtiyaçlarına ve tedavi yapılacak bölgeye göre özelleştirilebilir. Hangi başlığın kullanılacağı, uzman bir sağlık profesyoneli tarafından kişinin özel durumuna ve hedeflerine göre belirlenir.

Thermage Uygulamasının Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirim?

Thermage tedavisinden elde edilen sonuçlar genellikle kademeli olarak kendini gösterir. En iyi sonuçlar 4. ve 6. ay arasında görülür. Thermage tedavisini bir kere yaptırmanız yeterli olacaktır. Uygulamadan sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Thermage tedavisi 80 ülkede 3000’den fazla tıbbi uygulama tarafından kullanılmaktadır. Dünya çapında 600.000’den fazla Thermage uygulaması yapılmıştır. Teknolojisinde 50’den fazla patent bulunan Thermage CPT, cilt sıkılaştırma için uygun standarttadır.

Thermage CPT Kalıcı Mıdır?

Tedavinin sonuçları uygulamadan hemen sonra başlayarak etkisini 6. aya kadar arttırarak maksimum düzeyde gösterir. Sonuç cildin durumuna ve doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak etkisini yaklaşık iki yıl korur. Thermage uygulamasından sonra iki yıl boyunca cildiniz çok daha parlak ve aydınlık görünecektir. Ameliyatsız cilt germe işlemi arayanlar için Thermage CPT en uygun işlemlerden biridir.

Thermage uygulamasını bir kere yaptırmanız cildinizde iki sene boyunca sürecek gençlik etkisi yaratacaktır. Yüzünüzde doğal bir şekilde lifting etkisi görmek için Thermage tedavisi önerilir.

Thermage ‘in en büyük avantajlarından biri cildinizi gererken mimiklerinizi de korumasıdır. Thermage yaptırdıktan sonra kademeli olarak cildiniz gençleşmeye başlayacağı için kimse estetik yaptırdığınızı anlamayacaktır.

THERMAGE CPT HAKKINDA

Amaç Ameliyatsız Germe
Kullanılan Tedavi Radyo Frekans tedavisi
Hangi alanlara yapılır? Yüz, Boyun, Göbek, Kol ve Diz üstü
Uygulama Süresi 45-60 dakika
İyileşme Süresi Aynı gün
Anestezi Lokal Anestezi veya Sedasyon.
Operasyon Riskli Midir? Herhangi bir riski bulunmamaktadır.
Seans sayısı 1
Kalıcılık Süresi 5 yıl
Ağrılı Mı? Hafif
Sonuçlar 6 ay içinde net etki
İz Kalır Mı? İz Kalmaz
Etkinlik Etkili Gerilme
Fiyat Yüksek

Thermage CPT ile Gelen Gençlik

Thermage Zamanla yüzdeki elastikiyet azalır, yer çekiminin etkisiyle cildimiz sarkar. Daha genç ve sıkı yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişiler ameliyat olmadan Thermage CPT tekniği ile daha genç görünebilirler.

Thermage CPT anti aging yani yaşlanma karşıtı bir uygulamadır. Bu uygulama için en uygun olan hasta grubu 30’lu yaşlarında olan ve cildindeki sarkmalarla yeni yüzleşen kişilerdir. Çünkü cildinizdeki sarkmalar ileri derecede olduğunda bunları ameliyatsız toparlamak imkânsız olacaktır.