Yanak KüçültmeYanak küçültme estetiği özellikle kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Yüzümüzün her bir alanı göz önünde bulunduğu ve ifadeyi etkilediği için doğru orantılarda olması gerekir. Yüzümüzün herhangi bir alanında var olan orantısız ve şekilsiz durum tüm görüntümüzü etkileyebilmektedir. Kadınlarda daha büyük yanak görüntüsü erkeksi bir görüntüye neden olabilmektedir. Daha kadınsal ve narin hatlara sahip olmak günümüz estetik teknolojisi ile mümkündür. Yüz orantısına göre daha büyük olan yanaklar bizi olduğumuzda daha kilolu da gösterebilmektedir. Çoğu kişi kilolu olduğu için yanaklarının da büyük olduğunu düşünür. Fakat yanaklar kilodan bağımsız olarak da büyük olabilmektedir. Genetik nedenlerden dolayı yanakların boyutunda orantısızlık olması çoğu insan da görülebilen bir sorundur. Ayrıca son zamanlarda trend olan daha kemikli ve keskin hatlara sahip yanak, çene görüntüsü nedeniyle kadınlar trende uymak için de yanak estetiği yaptırabilmektedir.

Dolgun ve büyük yanaklar çekici bir görünümden uzak bir görüntü oluşturmaktadır. Daha keskin çene hattı, belirgin elmacık kemikleri daha seksi ve çekici bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Günümüz estetik trendlerine göre V şeklinde olan yüzler daha seksi ve çekici bulunmaktadır. Ayrıca bu şekil yüz şeklinde hatlar daha belirgin bir haldedir. 

Yanak Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?

Yanak küçültme estetiği yaptırmadan önce kişinin uzman doktora muayene olması gerekir. Muayene sırasında yanakların ve genel olarak yüz şeklinin durumu incelenir. Yüz hatlarınıza göre nasıl müdahale edileceği ve ortaya çıkacak yeni yüz şeklinin nasıl olacağı size anlatılır. Estetik işlem öncesinde işlem yapılacak alanlar çizgiler ile belirlenir. Yanak inceltme estetiği farklı şekillerde yapılmaktadır. Bu yöntemler; 

Radyofrekans ile Yanak İnceltme

Ağız içerisinden radyo frekans yöntemi ile yanak küçültme işlemidir. Günümüzde yanak inceltme işlemlerinde en çok kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntemde yanak içerisinde yer alan yağ yastıkçılarını küçültmek için radyo frekans kullanılır. Radyo frekans ile yanak içerisinde kontrollü bir şekilde ısı verilir. Verilen bu ısı ile yağ parçacıkları parçalanır. Radyo frekans yönteminde verilen ısı yağları eritirken kolajen üretimini artırır. Artan kolajen üretimi de sıkılaşmayı sağlar. Yani bu yöntemde hem sıkılaşma hem de incelme sağlanır. Radyofrekans yönteminin aşamaları;

 • İlk olarak cihazın başına tek kullanımlık başlık yerleştirilir. 
 • İşlem her bir yanak için yapılır ve her yanak için 10-15 dakika kadar sürmektedir.
 • İşlem sırasında herhangi bir ağrı veya sızı hissedilmez. 
 • İşlem yapılmadan önce anesteziye gerek duyulmaz. Çünkü işlem herhangi bir cerrahi müdahale ile yapılmamaktadır. 
 • Kişinin yanak durumuna göre 2-3 seans uygulanabilir. 
 • Uygulama sonrasında normal hayata kolayca dönebilirsiniz.
 • Ortalama olarak 3 hafta içerisinde uygulamanın sonuçları gözle görülür şekilde olacaktır.

HIFU ile Yanak İnceltme

Ameliyatsız yapılan yanak inceltme işlemlerinin ikincisi olan HIFU yönteminde ses dalgaları kullanılır. Ses dalgaları yöntemiyle yanak içerisinde yer alan yağ parçacıkları parçalanır. Ses dalgaları da radyo frekans dalgalarında olduğu gibi kolajen üretimini tetikler. Kolajen üretimin artması sıkılaşmayı arttırır. Yani ameliyatsız olarak yapılan yanak inceltme yöntemlerinde aynı anda sıkılaştırma da gerçekleşir. HIFU yöntemi ayrıca sarkmalar üzerinde de etkili olmaktadır. HIFU yönteminin aşamalarını sıralayacak olursak;

 • İstenilen derinliğe göre yanaklara ses dalgaları gönderilir. 
 • Her bir yanak için işlem süresi ise ortalama 10-15 dakika kadardır. İşlem toplamda 30 dakika kadar sürmektedir. 
 • Kişinin yanak büyüklüğüne göre seans sayısı değişebilmektedir.
 • 3 hafta içerisinde etkisi görülür.
 • İşlem sonrasında aynı gün normal hayatınıza dönebilirsiniz.
 • İşlem sırasında anestezi uygulanmaz. Ağrısız ve acısız bir yöntemdir.

Cerrahi Müdahale ile Yanak Küçültme

Cerrahi müdahale ile yanak küçültme ameliyatının tıp dilinde ismi Bişektomidir. Bişektomi estetiğinde yanakta yer alan bukkal yağ dokusu alınır. Bukkal yağ dokusunun alınması çene ve elmacık kemiklerinin daha keskin bir hal almasını sağlar. Bu da yuvarlak ve büyük yanak görüntüsünü düzeltmektedir. V şeklini alan yüz zayıf, seksi ve çekici görünmektedir. Bişektomi ameliyatı için 25 yaş sınırı vardır. Bişektomi ameliyatının aşamaları;

 • İlk olarak doktor hastayı fiziki muayene ile değerlendirir. Sonrasında işlem yapılacak alanlar belirlenir.
 • Hasta işleme alındığında ilk olarak lokal anestezi yapılır.
 • Yanak içerisine kesit atılır. Atılan bu kesit yaklaşık olarak 1 cm kadardır. 
 • Bu kesitten bukkal yağ dokusu alınıp çıkarılır. 
 • Yağ dokusu çıkarıldıktan sonra kesiye dikiş atılır ve ameliyat sona erer. 
 • Operasyon ortalama olarak 1 saat kadar sürmektedir. Başka operasyona gerek duyulmaz. Tek estetik ameliyatında yanak inceltme işlemi gerçekleştirilmiş olur. 
 • İşlem sonrası bir iki saat hasta kontrol altında tutulur. Sonrasında taburcu edilir. 
 • İyileşme döneminde dikkatli olmak gerekir. İlk 3 gün katı yiyecek tüketmemek gerekir. Sıvı yiyecekler ile beslenmeniz önemlidir. İyileşme süresi boyunca alkol, sigara veya kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmalısınız. 
 • Bir hafta içerisinde iyileşme gözlenir. Dikişler iyileşir. İyileşme sürecinde şişkinlik veya ağrı var ise doktorun verdiği ilaçları kullanmalısınız. Ayrıca soğuk kompres yaparak şişkinliği önleyebilirsiniz. 
 • Yanak inceltme estetiğinin tam etkisi 3 hafta sonra görülecektir. 

Bişektomi ameliyatı uzman doktorlar tarafından yapılmadığında ciddi sorunların ortaya çıkması olağandır. Özellikle daha asimetrik ve kötü bir görüntüde yüz şekli, ameliyat sonrasında yanak içinde enfeksiyon oluşması gibi durumlar risklidir. Estetik operasyonlar yaptırmak isteyen kişilerin doğru doktor ve kliniği bulması önemlidir. Aksi takdirde kalıcı hasarlar meydana gelebilir. Günümüzde özellikle Türkiye’de sürekli artan estetik ve güzellik klinikleri uygun fiyatlar ile kişilerin sağlığını riske edip hizmet veriyorlar. Estetik müdahale yaptırmadan önce doktor ve klinik seçimi için detaylı araştırma yapmanız sağlığınızı korumanız için önemlidir. 

Yanak Küçültme Estetiği Fiyatları

Yanak küçültme operasyonları ciddi estetik operasyonlardır. Bu nedenle mutlaka uzman bir doktor ve ekibi ile birlikte dikkatli yapılması gereken estetik işlemdir. Ayrıca internette yer alan fiyatların doğruluğuna inanamamanızı tavsiye ederiz. Çünkü Sağlık Bakanlığının kuralları gereği internet siteleri üzerinden sağlık ile ilgili işlemler hakkında fiyat vermek yasal değildir.

Yanak küçültme estetiği fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar yanak küçültme estetiği fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak yanak küçültme estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yanak Küçültme” İçin 34 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Muhammed dedi ki:

  Yanak kücültme ameliyatlar fiyatlari nedir?

  1. Qadmin dedi ki:

   Merhaba mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. merve dedi ki:

  çene ucu törpüleme fiyatı nedir? tabii ki herkese aynı fiyat olmaz fakat bir aralık söyleyebilirseniz çok memnun olurum. Ayrıca ne kadar sürede iyileşir işe gidilebilir?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Büşra dedi ki:

  Çene ve yanak küçültme ameliyatlarının ücreti

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Nghn dedi ki:

  Yanak küçültme ameliyat fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 5. Yasin dedi ki:

  Yanak küçültme ile ilgili fiyat ve detaylar hakkında bilgi alabilirmiyim

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 6. Melisa dedi ki:

  Merhabalar çene törpüleme ameliyatı fiyat aralığı nedir acaba?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, çene törpüleme ameliyatı yapmamaktayız.
   Sevgiler,

 7. Behice dedi ki:

  Yanak küçültme amelıyat fıyatı ne kadar

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 8. Emrah dedi ki:

  Merhaba yanak küçültme ameliyatı fiyatı nedir?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 9. Beyza dedi ki:

  Diş sıkmadan dolayı oluşan kare yüz için törpüleme yapıyor musunuz fiyatı ne kadar

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, diş sıkması için masseter botoksu uygulaması yapmaktayız. Dilerseniz bize 0542 464 74 33 nolu telefona fotoğraf atarsanız daha detaylı bilgi aktarabiliriz.
   Sevgiler,

 10. rabia dedi ki:

  Merhabalar yüzüm kareye yakın bir görünümde ve çok zayıf olmama rağmen yanaklarımda var yüzüm olması gerektiğinden büyük duruyor çene törpüleme ve yanak küçültme vs için ayrıntı ve fiyat bilgisi alabilir miyim

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, çene törpüleme yapmıyoruz. Diğer işlemler ile ilgili mail ile iletişime geçilmiştir.
   Sevgiler,

 11. Ali dedi ki:

  Yanak küçültme ile ilgili fiyat ve detaylar hakkında bilgi alabilirmiyim

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 12. Beyza dedi ki:

  Merhaba yanak küçültme ile ilgili fiyat ve detaylar hakkında bilgi alabilirmiyim?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, bilgi ve fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 13. Mete dedi ki:

  Merhaba çene küçültme operasyonu fiyat nedir

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 14. Zegn dedi ki:

  Merhaba çene küçültme operasyonu fiyatı nedir

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 15. Hande dedi ki:

  Çene törpüleme ameliyatı hakkında fiyat bilgisi verebilir misiniz ?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, çene törpüleme yapmamaktayız.
   Sevgiler,

 16. Osman dedi ki:

  Yanak küçültme ameliyat fiyat larını alabilirmiyim.. Eşim için

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 17. Burcu Y. dedi ki:

  Çene küçültme ameliyatı fiyatı nedir?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir yanıt yazın