Ameliyatsız yüz germe, herhangi bir cerrahi işlem olmadan cildinizin daha genç ve sıkı görünmesini sağlayan işlemlere denir. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları günümüzde oldukça yaygındır ve gelişen teknoloji ile birlikte yüz germe işlemlerinden etkili sonuçlar elde edebiliyoruz.

Ameliyatın iyileşme süreci, maliyeti ve hazırlık aşaması düşünüldüğünde ameliyatsız yüz germe işlemleri çok daha pratik olabiliyor. Özellikle yoğun çalışan, yüzündeki kırışıklardan hızlı bir şekilde kurtulmak ve ameliyat olmak istemeyen kişiler için uygundur.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe, ultrason ve ses dalgası enerjisi kullanarak yapılan cilt gençleştirme uygulamalarından oluşur. Yaş faktörünün etkisi, sık sık kilo alıp vermek veya genetik sebeplerden ötürü cildimiz yumuşar ve sarkmaya başlar. Yüz germe ameliyatı olmak istemeyen kişiler için ameliyatsız yüz germe oldukça etkili bir alternatiftir.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları yüzün daha sıkı görünmesini sağlar, yüzde lifting etkisi yaratır. Bu işlemler sadece yüze değil boyun ve dekolte bölgesine de yapılabilir. Böylece yüzün tamamında genç ve sıkı bir görünüm yakalanabilir.

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde dolgu, ışın ve ultrason enerjileri kullanılır. Böylece yüzünüzde herhangi bir iz kalmadan ameliyatsız yüz germe işlemi tamamlanmış olur.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemleri Nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin başında Ulthera ve Thermage uygulaması gelir. Aynı zamanda botoks ve dolgu uygulamaları da cildin genç ve sıkı görünmesine yardımcı olur. Eğer etkili bir sonuç elde etmek istiyorsanız ameliyatsız yüz germe işlemlerinde kombine uygulamaları değerlendirebilirsiniz.

Ulthera

Ulthera uygulamasında, ultrason dalgaları kullanılarak cildin 5 mm altına inilir. Cilt alt bağ dokusu uyarılarak cildin daha fazla kolajen üretilmesi amaçlanır. Tek seansta tamamlanan Ulthera işleminde herhangi bir iz kalmaz, ağrı hissedilmez.

Ulthera cihaz başlığı sayesinde cilt alt dokuları görüntülenebilir. Böylece cilt sorununa uygun yüz germe işlemi yapılır. Ulthera cildinizin sıkılaşmasını sağlar, cilt kırışıklıklarını azaltır ve yüz sarkmasını toparlar.

Thermage

Thermage işleminde kullanılan ısı enerjisi cildin kolajen üretimini hızlandırır. Cilt altına gönderilen yüksek ısı kolajen dokuları canlandırır ve daha fazla üretilmesini sağlar.

Thermage uygulamasının en ideal sonuçları uygulamadan sonraki 3-6 ay arasında görünür. Thermage uygulamasını bir kere yaptırmak ameliyat olmadan yüz germe işlemi için yeterli olacaktır.

Tek Seansta Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Ameliyatsız yüz germe seansı oldukça konforlu geçer. Uygulama başlığı cilt üzerinden radyo dalgalarının enerjisini cilt altı dokularına aktarır. Cildin en alt katmanına ulaşan bu enerji kolajen dokularını uyarır. Radyo dalgalarının meydana getirdiği ısı sayesinde kolajen üretimi başlar. Kolajen üretiminin artmasıyla birlikte cilt gençleşmeye ve daha sıkı görünmeye başlar. Radyo Frekansları günümüzde birçok cilt bakımında tercih ediliyor.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemleri Kalıcı Mıdır?

Ameliyatsız yüz germe işlemleri tek seansta tamamlanır. Ulthera, iple yüz askılama, Thermage gibi ameliyatsız gençleşme işlemleri tek seansta kalıcı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri hafif ve orta dereceli sarkmalarda etkilidir. Eğer cildinizde yoğun dereceli bir sarkma varsa cerrahi işlemleri yaptırmanız önerilir.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri cildinizin toparlanmasına, daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olacaktır. Eğer cildiniz kırışmaya başladıysa, daha yorgun ve solgun görünüyorsa, dudaklarınızın yanlarında sarkmalar başladıysa sizin için ameliyatsız yüz germe zamanı gelmiş demektir.

Ameliyatsız Yüz Germe Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirsiniz?

Ameliyatsız yüz germe uygulaması cildin kademeli olarak tedavi edilmesini sağlar. Thermage’in en etkili sonucunu uygulamadan 6 ay sonra görebilirsiniz. Thermage etkisini uzun süre cildinizde koruyacaktır. Thermage işlemini bir kere yaptırmanız yeterli olacaktır.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Ameliyatsız Yüz Germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.