Erkek Liposuction (Yağ Aldırma) Liposuction, Türkiye’de ve tüm dünyada en sık uygulanan prosedürlerden biridir. Liposuction hastalarının çoğu kadın olmasına rağmen, günümüzün görüntü bilincine sahip toplumunda, giderek daha fazla erkek, arzu ettikleri vücut hatlarına ulaşmak için liposuction arayışındadır. Günümüzde, tıpkı kadınlarda olduğu gibi, erkekler de görünüşlerinde hayal ettikleri, inandıkları ve arzu ettikleri erkeksi, genç heykel görünümüne sahip olmak ve inatçı yağlarından kurtulmak için sıklıkla liposuction teknolojisinden faydalanıyorlar.

Erkeklerde Liposuction İçin Uygunluk Kriterleri!

İdeal aday sağlıklı olmalıdır, fiziksel ve tıbbi sağlığı yerinde, aşırı kilolu olmamalıdır. Genellikle uygun alanlar diyet, egzersiz veya diğer kilo verme yöntemlerine yanıt vermeyen bölgesel dediğimiz yağlanma alanlarına odaklanmalıdır. Hasta beklentilerinin gerçekçi olması gerekir ve bu prosedürün uygun bir diyet ve düzenli egzersiz ile desteklenmesi gerektiği unutulmamalıdır. Erkek Liposuction kilo kaybı yerine vücudunuzun hatlarını iyileştirmek için kullanılır.

Küçük lokalize yağ alanları bile, çoğu zaman hastaları orantısız görünmeye ve ardından özgüven kaybına maruz bırakır. Bu bölgeler, fazla yağın giderilmesi için liposuction ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir ve bu sayede daha ince, daha erkeksi konturlara sahip bir vücut görünümü elde edilir. Daha büyük alanlar da elbette tedavi edilebilir. Liposuction, yaşam tarzı değişiklikleri gerektirebilir ve sadece hızlı bir zayıflama estetiği değildir. Özellikle şekil bozukluklarına neden olan inatçı yağları alarak vücuda istenilen şeklin verilmesinde büyük etki gösterir.

Erkeklerde Liposuction ile Sıklıkla Tedavi Edilen Bölgeler!

Erkek  liposuction en çok göğüs, yanlar “bel-simit”, karın, boyun ve çene bölgelerinde yapılır. Alınan yağların istenilen bölgelere transferi de yapılabilir. Bu uygulama VASER Hİ-DEF prosedürü olarak adlandırılır. Vaser teknolojisi yağları ısıtarak eritir ve dokulara zarar vermeden vakumlanmasını sağlar. Bu prosedür sayesinde pektoral, kalça, deltoid ve biceps kaslarının kas hacminin görünümünü artırabilir. Yaygın olarak tedavi edilen alanlardan bazıları şunlardır;

  • Karın
  • Yanlar
  • Göğüs / Erkek göğüsleri “JİNEKOMASTİ”
  • Geri
  • Kalça
  • Boyun
  • Silâh
  • Uyluk

Erkek meme dokusunun belirli bir ilaç, genetik ve hormonal dengesizlik nedeniyle büyümesi şeklinde ortaya çıkan jinekomasti, sıklıkla liposuction ile tedavi edilebilir. Bu yaygın durum, daha geleneksel meme küçültme ameliyatı ile tedavi edilebilir, ancak liposuction, en az kesi ve en pratik yöntem olarak görünür, yara izi olmadan daha iyi sonuçlar olması çok daha tercih edilir olmasını sağlar. Jinekomastili birçok erkek, çıkarılması gereken az miktarda yağ dokusuna sahiptir ve genellikle vaser liposuction ile fayda görebilir. Fazla glandüler doku genellikle çok minimal kesilerden de bir “vakum” tekniği kullanılarak çıkarılabilir.

Erkek Liposuction Farkı Nedir?

Estetik açıdan erkek ve kadın bedenleri çok farklıdır. Kadın bedeni, göğüslerin genişlemiş dış hatlarından dar bir bele ve genişlemiş kalçalara uzanan kum saati şeklindeyken, erkeğin daha büyük tanımlı daha üçgen bir gövdesi vardır.

Temel prosedür olarak liposuction terimini çoğu hastada birlikte tedavi edilmesi gereken bir grup vücut şekillendirmesi olarak tanımlıyoruz. Her zaman istisnalar vardır, ancak bu durumda hastaların %90 fazlasının asgari düzeyde temel prosedüre ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz. Vücut şekillendirme için çevresel düşünmek önemlidir. Bir kadında “esas prosedür”, daha eksiksiz vücut şekillendirmesi için bir eklenti olarak kollar, uyluklar ve kalçalar ile birlikte karın ve yanların liposuction’ı olduğunda, erkekte durum tamamen farklıdır.

Erkek hastada sıklıkla, karın ve yanları birlikte tedavi etmek esastır. Erkek hastaların çoğu karınları konusunda endişeli olsa da gerçekte göğüslerine, hatta omuz kanatlarına daha büyük özen gösterilmelidir. Bu bölgeleri tedavi etmek erkek bedeninde gerçekten büyük bir fark yaratıyor.

Liposuction Prosedürü Sonrası!

Liposuction işleminden sonra hastalar genellikle kesilerini kapatmak için bir veya iki küçük dikişe ihtiyaç duyarlar. İşlemden hemen sonra eve dönebilir ve genellikle birkaç gün içinde işe dönebilirsiniz. Şişlik, ödem ve morarmayı en aza indirmek ve bölgenin mümkün olduğunca çabuk iyileşmesine yardımcı olmak için özel korsenizi birkaç hafta giyinmelisiniz. Derin doku masajı, lenfatik drenaj ve ultrason destekli cihazlar dahil olmak üzere ameliyat sonrası masaj terapisi, şişlik miktarını ve süresini azaltmanın yanı sıra en iyi estetik sonuçları elde etmede size yardımcı olur.

Liposuction Sonrası Nihai Sonuç!

Liposuction sonrası erkekler, bölge şişmiş olsa bile sonuçlarını hemen görebilirler. İlk birkaç gün şişlik ve ödem arttığında sonuçlar daha az fark edilebilir, hissedilse de şişlik azaldıkça sonuçlar daha belirgin hale gelecek. Tam sonuçların ortaya çıkması için birkaç ay boyunca iyileşmeye devam edecektir. Liposuction işleminin izleri de tamamen kaybolur.

Erkek Liposuction (Yağ Aldırma) Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Erkek Liposuction (yağ aldırma) fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın