Kök hücre tedavisi hem cilt bakımında hem de saç ekiminde son yıllarda aktif olarak rol alıyor. Aslına baktığımızda kök hücreler, vücudumuzdaki bütün dokuları ve organları meydana getiren ana hücrelerdir. Kök hücreler, sınırsız bir şekilde bölünebilir, kendini yenileyebilir, organ ve dokulara dönüşebilir. Bu nedenle kök hücreler kanser hastalıklarında, sinir sistemi hastalıklarında, organ yetmezliğinde, romantizmal hastalıklarda aktif olarak kullanılıyor. Saç ekiminde de büyük rol oynayan kök hücre uygulaması kişilerin daha gür ve kalın telli saçlara sahip olmasını sağlıyor.

Saç Ekiminde Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle hastadan toplu iğnenin başı kadar küçük bir doku parçası alınır. Bu parça sertifikaları laboratuvara gönderilerek hücre çoğaltma işine başlanır. Burada çoğaltılan hücre, saç ekimi yapılacak olan bölgeye uygulanır. Böylece kişinin saçsız veya saç dökülmesi yaşadığı bölgeden gür ve sağlıklı saç telleri çıkmaya başlar.

Kök hücre yapıldıktan sonra kişinin saçları daha yoğun ve daha sağlıklı çıkacaktır. Kök hücre tedavisi var olan saç tellerinin de büyüyüp gürleşmesi sağlar. Eğer kişinin saç dökülmesi problemi geçse dahi kök hücre olumlu sonuç verecektir.

Kök Hücre Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Saç ekiminde kök hücre tedavisi iki adımdan oluşur. Öncelikle hastadan alınan küçük doku parçası çoğaltılmak üzere laboratuvara gönderilir. Ortalama 3 hafta içinde bu kök hücreden milyonlarla hücre üretmek mümkündür. İkinci adımda ise üretilen hücreler hastanın saç derisine enjekte edilir. Böylece saç nakli tamamlanır.

Kök hücre tedavisinin amacı, olabildiğince doğal bir sonuç almaktır. Saç ekiminin sonucunda kişinin doğal saçlarına benzeyen bir görüntü ortaya çıkıyorsa başarılı bir saç ekimi gerçekleşmiş demektir. En etkili sonucu saç ekiminden 8- 12 ay içinde görebilirsiniz.

Neden Kök Hücre Tedavisi?

Kök hücre tedavisi, klasik saç ekimine göre daha sağlıklı ve gür saç telleri çıkarır. Kişi ömür boyu devam edecek kalın telli saçlara kavuşur. Kişinin başındaki saçsız bölge doldurulur ve hastanın kendine olan güveni artar. Kök hücre tedavisini sadece kellik sorunu yaşayan kişiler değil, zayıf saç tellerine sahip olup daha gür saçlara kavuşmak isteyenler de tercih edebilir.

Kök Hücre Tedavisi ile Saç Ekimi” İçin 3 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Ali dedi ki:

  Ben daha once sac ekim8 yaptim.Bu yontem iişe yararmi

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, bu yöntemde bir saç ekimidir. Tam olarak şikayetiniz nedir? Dilerseniz bize +90 542 464 74 33’nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
   Sevgiler,

 2. tevfik fikret dedi ki:

  4 sene önce saç ekimi yaptırdım çok da memnunum saçlarım çıktı Herhangi bir sıkıntı yok ancak kendi gerçek saçların döküldükten sonra var olan dikilen saçlarım kaldı onlar da biraz seyrek bu seyrek saçları kök hücre tedavisiyle tekrar saç ekimi yapılmadan çoğaltabilirmiyiz diyorum

Bir yanıt yazın