Ameliyat olmadan burun şeklinizi değiştirmeye ne dersiniz? En son gelişen teknolojilerden yardım alarak artık hastanın ameliyat olmasına gerek olmadan burnunda daha estetik görünümler yaratabiliriz.

Ameliyatsız burun estetiği burun dolgusu ile gerçekleşir. Hyaluronik asit içerikli burun dolgusu, burundaki çöküklükleri, düşük görünümleri doldurarak burnun daha estetik görünmesine yardımcı olur. Hyalüronik asit cilt dolgu işlemlerinde de kullanılan ve uygulanan bölgenin formunu düzeltmek amacıyla kullanılan naturel bir maddedir.

Ameliyatsız burun estetiği geçici sonuçlar yaratır. Kısa süre içinde efektif sonuçlar için tercih edilir. Bu nedenle bazı hastalar tarafından burun dolgusu, burun estetiğinin provası olarak görülüyor. Burnunda sorun olan burun şeklini beğenmeyen hastalar için burun dolgusu tavsiye ettiğimiz bir yöntemdir.

Cerrahi olmayan rinoplasti ile estetik kusurlarınızdan kolay ve kısa bir sürede rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Estetik prosedürler arasında hasta memnuniyetin en fazla karşılandığı işlem olma özelliğinde olan ameliyatsız burun estetiği ile herkes tarafından beğenilen bir burun yapısına sahip olabilirsiniz.

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği

Dolgu uygulamaları, hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız burun estetiği, cerrahi operasyon geçirmek istemeyen ancak burun şeklinden memnun olmayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Uygulama sonrası cerrahi müdahalelerde olduğu gibi iyileşme süresi uzun olmamaktadır.

Ameliyatsız burun estetiği, pratik bir şekilde burundaki şekil bozukluklarını gidermeyi amaçlar. Burun kontürü, burundaki girinti ve çıkıntılar için burun dolgusu tercih edilir. Buruna dolgu, burun kemiği çıkıntısı ya da burun ucu düşüklüğü gibi estetik görünümü büyük ölçüde farklılaştıran noktaları küçük dokunuşlarla düzeltmeyi hedefler.

Cerrahi olarak yapılan burun operasyonlarının ön izlemesi olarak düşünülebilmektedir. Şekil bozukluğu olan bölgeye gerekli oranda dolgu maddesi enjekte edilerek büyük ve daha güzel farklılıklar yakalamak mümkün olmaktadır.

Cerrahi olmayan rinoplasti, aynı zamanda burun estetiğinden sonra ortaya çıkan şekil bozukluklarını da giderir. Böylece tekrar ameliyat olmak yerine dolgu işlemi ile burun estetiği sonrasındaki problemlerinizden pratik ve konforlu bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Cerrahi işlemlere alternatif olarak yapılan burun dolgusu işlemlerinde iyileşme süresi bulunmadığı için yeterli zamanı olmayan kişiler için son derece avantajlı bir işlemdir. Ameliyatsız burun estetiği, burun kontürünü düzeltir ve burundaki asimetri sorunlarını tedavi eder. Yamuk burun, geniş burun kanadı veya burun kemerindeki sorunlar burun dolgusu ile geçici olarak ortadan kaldırılır.

Burun dolgusu işlemleri yüzün diğer bölümlerinde yapılan dolgu işlemlerine göre daha uzun kalıcılığa sahiptir. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerin erime oranı, yapılan mimiklerin fazlalığı ile doğru orantılıdır.

Burun hareketsiz bir organ olduğu için diğer enjekte edilen yüz dolgularına göre kalıcılığı daha uzun olmaktadır. Tüm cilt tiplerinde ve farklı burun anatomisine sahip kişilerde rahatlıkla kullanılabilir. Çok yönlü tekniğe sahip olması ve avantajlarının oldukça fazla olmasından dolayı hemen hemen herkes tarafından sıklıkla uygulanan pratik bir işlemdir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu, hyaluronik asit bazlı dolgular ile yapılır. Hyaluronik asit dolgusu, en doğal bir şekilde burundaki estetik sorunları gideren bir yöntemdir. Hyalüronik asit aynı zamanda vücut tarafından üretilen bir madde olduğu için, son derece güvenli bir uygulamadır. Ancak burun kan damarları açısından yoğun bir bölge olduğundan bu işte uzmanlaşmış hekim tarafından yapılmalıdır.

Buruna dolgu enjekte edilmeden önce anestezik bir krem sürülerek burnun uyuşması beklenir. 20-30 dakika sonra burun dolgusu, hekimin belirlediği noktalara, uygun miktarda enjekte edilir. Burun dolgusunu enjekte etmek ortalama 15-20 dakika sürer. Bu süre boyunca acı hissetmezsiniz.

Burun Dolgusu Kalıcı mıdır?

Burun dolgusu kalıcı değildir ve kalıcılığı hastanın dolgu geçmişine ve vücut yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Burun dolgusunun kalıcılığı 15 ila 18 ay içinde doğal olarak vücuttan atılır. Hyalüronik asit vücut tarafından tamamen absorbe edildiği zaman burun eski haline dönmektedir.

Belirli zaman aralığında kullanılan burun dolguları ile ileriki dönemde yaptırmayı düşündüğünüz cerrahi burun estetiği operasyonlarına bir hazırlık yapmış olursunuz. Dolguyla ameliyatsız burun estetiği ile ortalama 1-1,5 yıl yeni burun estetiğinizle beraber olacağınız için, cerrahi operasyon ile yeniden form alacak burnunuzun şekilli ve estetik haline çok daha kolay alışacaksınız.

Burun Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci

Burun dolgusu, ameliyat gibi bir işlem olmadığı için uygulama sonrası ağrı, acı hissedilmez. Dolgudan sonra kişi günlük hayatına devam edebilir. Morluk ve şişlik görülmez. Evde kalma zorunluluğu ve iyileşme süresi bulunmaz. Burunda hafif bir kızarıklık olması normaldir, birkaç saat içinde geçer.

Burun dolgusunun etkisi en iyi 2-3 gün sonra görülür. Bu süre boyunca burnunuzu darbelerden korumalı ve makyaj yaparken hassas davranmalısınız.

BURUN DOLGUSU HAKKINDA

Amaç Burun şeklini düzeltilmesi
Neleri düzeltir? Burun Ucu, Burun Kemeri
Uygulama Süresi 30- 45 Dakika
Anestezi Anestezi Kremi Uygulanır.
İyileşme Süresi 1 gün
Kalıcılık Süresi 8-12 Ay
Burnu Büyütür mü? Hayır
Acılı Mı? Hayır
Riskli Midir? Hayır
Sonuçlar İşlem sonrası görülür.
İz Kalır Mı? Hayır
Kullanılan Dolgu Hyalüronik asit içerikli
Öncesi Sonrası Etki hemen görülür.
Fiyat Kullanılan dolgu miktarı ve dolgu markasına göre değişken

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatı Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle buruna dolgu uygulama fiyatı için +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın