kol liposuction Güzel omuz kıvrımları ve estetik kollar, mükemmel fiziğe sahip olmak isteyen herkesin birincil odak noktasıdır. Yaşlanma süreci veya kilo alımı yoluyla üst kollar, diyet ve egzersizle ortadan kaldırılması zor olan yağları biriktirebilir. Bunu fark eden birçok kişi, bu yağ dokusunu azaltmak için kol liposuction’a başvuruyor.

Vaser liposuctionın bütünleştirici ve dokuya saygılı yaklaşımı ile kollarınıza aradığınız görünümü verirken tüm vücudunuza orantı sağlayacak. Sırt gibi yerçekimine yatkın bir alan olan arka üst kollar, dolgunluk varsa gevşeme ve düşme eğilimindedir. Bu nedenle bu alanda orantısızlık varsa kişiler hayatlarının ilerleyen dönemlerinde değil, şimdiden önlem almalıdırlar.

Orantılı kol estetiğine sahip olmak ve dilediğince kolsuz giysiler tercih edebilmek tam bir özgüven tetikleyicisidir. Liposuctionı yalnızca yağ aldırma prosedürü olarak görmemeliyiz, çünkü bu, vaser liposuction’ın neler yapabileceğine dair çok dar görüşlü bir bakış açısı olacaktır.

Bunun yerine hastalarının bedenlerini şekillendirmenin etkili bir yolu olarak görmeliyiz. Bu bakış açısını sıkı bir şekilde akılda tutarak, hedef bölgeye genel olarak güzel bir görünüm kazandırmak için belirli yerlerde hassas miktarlarda yağı almak için bir araç olarak vaser liposuction harikalar yaratıyor.

Kol Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction, kanül adı verilen vaser teknolojisi sayesinde rahatlıkla uygulanır. Kanül, tedavi alanına nazikçe yerleştirilen çelik bir tüptür. Vaser cihazı ileri geri hareket ettirerek yağ hücrelerinin rahatça parçalanmasına yardımcı olur ve bunlar daha sonra tüpün içinden emilir ve vücuttan çıkarılır.

Tüm prosedür boyunca genel anestezi veya sedasyon uygulaması kullanılabilir. Kol liposuction prosedürü hızlı iyileşme ve üstün sonuçlara yol açar. Bunu cildi, kan damarlarını, sinirleri ve kasları tamamen sağlam bırakarak yapar. Ayrıca en iyi sonuçları sağlamak ve arzu ettiğiniz şekli vermek için kol germe estetiği ile kombin edilebilir.

Kollar kesinlikle yerçekimine yenik düşen bölgelerimizdir. Aynı zamanda insanların genetik olarak yağ depolamaya yatkın olduğu bir alandır. Kollarda zamanla yer çekiminin etkisiyle düşme ve gevşeme eğilimi gösterir. Bu yüzden yirmili veya otuzlu yaşlarınızda kollarınızda dolgunluk yaşarsanız, ellili veya altmışlı yaşlarda daha kötüye gitme eğiliminde olacaktır.

Kol Liposuction Sonrası İyileşme Süreci!

Modern liposuction teknikleri, liposuction iyileşmesini eski yöntemlere göre çok daha hızlı ve daha konforlu hale getirir. Hastaların çoğu kol liposuction prosedürü sonrası aynı gün hastaneden taburcu olabiliyor. 1 – 2 takibinde hastanın iyileşme süreci ile çok ağır efor sarfetmesi gerekmiyorsa işine ve günlük rutinine dönebiliyor.

Yaklaşık 2 hafta sonunda hastalar, tamamen normal yaşamlarına kavuşmuş oluyorlar. Bununla beraber, büyük kesiler açılmadığı ve minimal kanüller kullanıldığı için, iyileşmenin tamamlanması da oldukça hızlı bir biçimde gerçekleşir.

Kol liposuction prosedüründen en iyi sonuçları elde etmek için, uygulama sonrası özel medikal korsenin kullanımı çok önemlidir. Bu korsenin düzenli kullanımı ödem, şişlik ve morluk sorunlarını minimalize ederken aynı zamanda bölgenin şekillenmesini destekliyor.

Prosedür takibindeki ilk 3 gün duş alınmamalıdır. Prosedür sonrasında hekimin belirttiği süre dahilinde ağır sporlardan kaçınılmalı ve özellikle ağır eşyalar kaldırmamaya dikkat edilmelidir.

Kol Liposuction Sonuç Alma!

Kol liposuctionda sonuç hemen görülebilmektedir. Operasyondan sonraki birkaç hafta takibinde ödeminizin kaybolması ile beraber sonuç daha etkileyici bir biçimde ortaya çıkmaktadır. Liposuction sonuçlarını değiştirebileceğinden, kilo alımını önlemek için hastanın sağlıklı bir diyet ve egzersiz rejimi sürdürmesi önemlidir.

Kol liposuction, eğer deri sarkması problemi de varsa; kol germe ameliyatı ile birlikte uygulanabilmektedir. Liposuction ile kol bölgesinden çıkarılan yağlar sonucu boşalan ve zaten esnemiş sarkan deri, kol gerdirme işlemiyle vücuttan uzaklaştırılabilir.

Bir yanıt yazın