Çene estetiği, yüz şeklinin doğru şekilde değerlendirilerek, estetik çözümlemeler sayesinde yüz görünümünü yüksek oranda olumlu etkileyen prosedürler bütünüdür. Çene yapınız genetik veya dış faktörlerden dolayı daha uzun veya daha kısa, daha küçük veya daha geniş olabilir; bu durum tüm yüzün estetik olarak negatif etkilendiği anlamına gelir.

Kusursuz yüz hatları için yüz hatlarının dengeli görünmesi önemlidir. Güzel ve estetik görünmek için yüzdeki organların birbiriyle uyumlu olması gerekir. Böylece yüzdeki altın oran yani simetri sağlanmış olur.

Çene estetiği, ağız bölgesi ve yüzün ortasında bulunan burun ve yanakların da anatomik yapılara göre şekillendirilmesi ile bir bütün oluşturur.

Çene yapısındaki estetik problemlerin düzeltilmesi, yüzü oluşturan yapılar arasındaki uyumu sağlarken dudakların ve burnun görünümüne de destekler.

Çene Estetiği

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Çene Estetiği Nedir?

çene Çeneniz yüz oranına göre olması gerekenden küçükse, kişiye ait dokuların yerleştirilmesi “yağ transferi”, yani vaser liposuction yöntemi kullanarak fazla bölgenizden alınan kendi yağlarınızın çeneye transferi yöntemi de harika bir seçenek olabilir.

Protez kullanılarak bu mükemmel görünümü sağlayan bir ameliyat gerçekleştirilebilir. Prosedür sonrası belirgin bir iz kalmaz, çünkü bu prosedür ağız içinden gerçekleştirilir. Çene küçültme ameliyatı, aşırı parçanın küçültülmesi ve yeni formun verilmesine dayanmaktadır.

Çene estetiği cerrahisi, çene implantı veya yağ enjeksiyonu ile elde edilebildiği gibi, daha hızlı ve konforlu bir iyileşme için, bir miktar hacim eklemek ve yüz oranlarını iyileştirmek adına çeneye dolgu maddesi enjekte edilebilir.

Dolgular hyaluronik asit bazlı olması sebebi ile hem nem oranı yüksek hem de oldukça yumuşak ve hissedilmezdir. Ancak bu dolguların kalıcılığı 12 ila 18 ay aralığındadır. Cerrahi işlemlerin kalıcılığı ömürlüktür.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

  • Eğer tercihiniz cerrahiden yana ise prosedür genel anestezi altında yaklaşık 2 saatte gerçekleşir. Prosedürü takiben bir hafta boyunca oral antibiyotik almanız önerilir. Dikişleriniz yaklaşık 5-7 gün sonrasında alınır.
  • Hazır olduğunuzu hissettiğiniz anda normal yemeye başlayabilirsiniz. İlk bir hafta sıvı veya yumuşak gıda diyeti önerilir. Her yemekten sonra ağzınızı su veya antiseptik ile çalkalamalısınız. Çiğneyebileceğinizi hissettiğiniz anda katı gıda tüketebilirsiniz.
  • Üç ila beş gün sonra, sargılarınızı ve korseli koruma bandınızı çıkarabilir ve günlük rutininize geri dönebilirsiniz. Ameliyattan sonraki ilk 10 gün boyunca egzersiz yapılmasını önermiyoruz. Altı ila sekiz hafta boyunca temas sporlarına katılmayın.
  • Oluşabilecek şişlik, kızarıklık veya morarmanın kısa bir zaman içinde iyileşme ile doğru orantılı şekilde kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Çene Estetiği Adayları

çene 2 Çene estetiği; düzleşmiş çene, çene kayması veya çene asimetrisini düzeltebilir. Çenenizin konumu, şekli ve estetiği ile ilgileniyorsanız, çene estetiği sizin için iyi bir seçenek olabilir. Sağlık sorunu olmayan, aktif hastalığı olmayan herkese uygulanabilir.

Yüz özelliklerine kıyasla çok küçük görünen bir çene, burnun çok uzun ve alın bölgesinin çok önde görünmesini sağlayabilir. Genellikle küçük veya geride çene yapısına sahip bir hastanın yüz oranını dengelemek için çene implantları kullanabilir veya alternatif yöntemler kullanılabilir.

Çene Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

Çene estetiğinde cerrahi ise genellikle ağız içinden yapıldığı için görünür bir iz kalmaz. Küçük çeneleri büyütmek için protez kullanıldığı gibi hastaların kendi dokusunu kullanarak da işlemler gerçekleştirilebilir. Bu işlemler de enjeksiyon işlemleri olduğu için asla iz bırakmaz.

Çene Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Çene Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.