Cosmelan­ Dermamelan Leke Tedavisi Cosmelan dermamelan leke tedavisi ile inatçı ve koyu lekelerinizden tek seans tedavi ile  siz de kolayca kurtulabilirsiniz. Tedavi hakkında detaylar için içeriğimize göz atabilirsiniz. Leke tedavisinde kesin ve etkili sonuçlar almak isteyenler için Cosmelan dermamelan uygulaması iyi bir tercih seçeneğidir.

Günümüzde sürekli gelişen güzellik uygulamaları sayesinde çoğu cilt problemi kolayca tedavi edilebilmektedir. Çoğumuz kendi bakımımızı evde yapar ve bunun yeterli olduğunu düşünürüz. Özellikle kullanılan leke kremleri ve yöntemleri istediğimiz sonucu elde etmede yeterli olmaz.

Sonuç verse bile bu sonucu görmek için uzunca bir süre beklemek gerekir. Bunlarla uğraşmak yerine birkaç seans güzellik uygulamaları yaptırarak lekelerden kurtulmanız daha kolaydır. Cosmelan dermamelan leke tedavisi ile sağlıklı, lekesiz ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cosmelan Dermamelan Nedir?

Bir peeling maskesi olan Cosmelan dermamelan içerisinde azeleik asit, kojik asit, askorbik asit ile fitik asit gibi lekelerin açılmasında etkili olan maddeler yer almaktadır. Bu etkili maskenin bir diğer ismi 10 saatlik maske olarak da bilinmektedir.

Cosmelan dermamelan maskesi içeriği oldukça etkilidir. Bu nedenle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde kimyasal cilt yanıkları oluşması riski vardır. Kimyasal cilt yanıkları cildinizde daha kötü lekelerin oluşmasına neden olur. Bu tarz etkili uygulamaları mutlaka doğru klinik ve uzmanlara yaptırmanız sağlığınız açısından riskleri en aza indirgeyecektir.

Cosmelan Dermamelan Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uygulama iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada peeling maske ikinci aşama ise devam kremi şeklindedir. Tabi ki uygulamaya geçmeden önce mutlaka fiziki muayene gerekir. Fiziki muayenede lekelerin durumu değerlendirilir. Ayrıca fiziki muayene sırasında kişinin herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığı öğrenilir. Özellikle cilt hastalığına sahip kişiler bu durumu doktora belirtmelidir.

İşlem için ilk olarak lekeli bölgeler sterilize edilip iyice temizlenir. Sonrasında ise maske tüm yüze sürülür. Bu maskenin cilt tipine göre 8-12 saat arası bekletilmesi gerekir. Maskenin bekletilmesi lekelerin yok olması için oldukça önemlidir. Doktorunuzun cilt tipinize uygun olarak belirlediği süre dolduktan sonra ise yüzünüzü yıkamanız gerekir.

Yüzünüzü yıkarken ılık su kullanmanız gerekir. Sonrasında ikinci aşamaya geçilir. İkinci aşamayı evde kendiniz kolayca yapabilirsiniz. İkinci aşama için doktorunuzun verdiği kremi uygulama alanına düzenli olarak sürmeniz gerekmektedir. Kremin ne kadar ve hangi düzende uygulanacağına doktorunuzun önerdiği doğrultuda uymanız gerekmektedir. Tedavinin etkili olması için devam kremini doğru ve düzenli kullanmak oldukça önemlidir.

Cosmelan dermamelan uygulaması sonrasında etkiyi ilk hafta sonrasında gözle görülür bir şekilde görürsünüz. Tam etki ve lekelerin görünümünde tamamen azalmayı ise ortalama 2-3 hafta sonra görebilirsiniz. Koyu lekelerde ise bu süre 4-6 hafta kadardır.

Kimler Cosmelan Dermamelan Leke Tedavisi Yaptırabilir?

Lekeler herkeste farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Cosmelan dermamelan leke tedavisinin etkili olduğu leke grupları;

 • Akne, sivilce ve siyah noktaya bağlı olarak ortaya çıkan lekeler,
 • Güneş lekeleri,
 • İlerleyen yaş ile birlikte ortaya çıkan yoğun lekeler,
 • Kaza, yaralanma sonucu oluşan lekeler,
 • Gebelik sonrası ortaya çıkan lekelerdir.

Yukarıda yer alan lekelerden birine sahip olsanız birine direk uygulama yaptırmanız doğru değildir. Cilt analizi yaptırıp doktorunuzdan onay aldıktan sonra bu tarz uygulamaları yaptırmanızı öneririz.

Cosmelan Dermamelan Vücudun Hangi Alanlarına Yapılır?

Bu uygulama genellikle yüz bölgesine yapılır. Fakat vücudun farklı bölgelerinde yer alan lekeler üzerinde de etkilidir. Cosmelan dermamelan;

 • Boyun kısmında yer alan lekelere,
 • Dekolte bölgesi alanına,
 • Yüzün tamamına,
 • Eller üzerinde oluşan lekelere,
 • Bacak ve kolların tamamına,
 • Göbek bölgesine
 • Genital Bölgeye yapılabilmektedir.

Cosmelan Dermamelan Leke Tedavisinin Avantajları

Oldukça etkili bir leke tedavisi olan Cosmelan dermamelan uygulamasının avantajlarını sıralayacak olursak;

 • Genellikle her cilt tipine uygundur. (Aşırı hassas ciltler hariç)
 • Cildin daha yumuşak ve canlı olmasını sağlar.
 • Bir ay gibi kısa bir sürede lekelerin görünümü ciddi oranda azaltır.
 • Cilt açısından herhangi riskli bir yan etkisi bulunmamaktadır.
 • Maske içerisinde yer alan maddelerin hiçbiri cilde zarar vermemektedir.
 • Lekelerden dolayı oluşan cilt tonu eşitsizliklerini düzenler.
 • Cildinizi daha sıkı ve gergin durmasını sağlar.
 • Cilt hücrelerini yeniler bu da daha genç ve sağlıklı bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.
 • Uygulama için belli bir zaman yoktur. Her mevsim uygulanabilir özelliktedir.

Cosmelan Dermamelan Leke Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulanlar

Uygulama İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

Evet +18’dir.

Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Yüz, boyun, dekolte, eller, genital bölge ve leke bulunan diğer vücut bölgelerine uygulanabilir.

Dermamelan-Cosmelan Hangi Lekelerde Etkilidir?

 • Melazma- Kloazma
 • Güneş lekeleri
 • Akne (sivilce) lekeleri
 • Yaşlılık lekeleri

Hassas Cilde Sahip Olanlar bu Uygulamayı Yaptırabilir mi?

Cildinizin hassas veya ince olması riskli olabilir. Uygulama öncesinde doktor onayı almanız gerekmektedir. Doktorunuz sizi değerlendirdikten sonra uygulamayı yapması daha uygundur.

Cosmelan Dermamelan Riskli bir İşlem Midir?

Uygulama sırasında yapılan maske içerisinde yer alan maddeler etkili maddelerden oluşmaktadır. Bu nedenle doğru bir şekilde yapılmadığında ciltte ciddi sorunlarına neden olabilir. Maskenin lekeli alanda fazla durması, çok sürülmesi gibi sorunlar nedeniyle riskler ortaya çıkabilir. Riskleri en aza indirgemek için uzman doktor ve doğru yerde işlemi yaptırmanızı öneririz.

Cosmelan Dermamelan Leke Tedavisi Sonrası İz Kalır mı?

Hayır kalmaz. Kızarıklık, ödem veya morarma gibi durumlar oluşabilir. Bu durumlar devam kremini sürmeye devam ettiğiniz takdirde bir iki gün içerisinde hemen geçecektir.

Cosmelan Dermamelan Uygulamasının Uygun Olmadığı Gruplar Nelerdir?

Hamileler, emzirme döneminde olanlar, açık yarası olanlar, cildinde kronik rahatsızlıklara sahip olanlar, alerjik bir cilde sahip olanlar, uygulamanın hemen öncesinde aktif sivilce-aknesi olanlar işlem için uygun değillerdir.

Erkekler de Uygulamayı Yaptırabilir mi?

Evet yaptırabilir fakat uygulamadan en az 2 gün önce eğer işlem yüz bölgesine yapılacak ise tıraş olmaları gerekmektedir.

Cosmelan Dermamelan Leke Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uygulamadan sonra düzenli olarak 3-4 saatte bir güneş kremi kullanmanız gerekir. Tedavi sona erene kadar epilasyon uygulamalarından uzak durmalısınız. Farklı bir cilt tedavi yöntemi veya bakımı yapılmamalıdır. Cilde makyaj ve kimyasal ürün sürmek bir süre ertelenmelidir. Doktorun önerdiği şekilde devam kremini doğru ve düzenli kullanmak gerekmektedir. Cilde kese, peeling gibi uygulamalar yapılmaması gerekmektedir.

Cosmelan Dermamelan Leke Tedavisi Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Genellikle tek seans uygulanır. Fakat lekeler koyu ve çok yoğun ise doktor önerisi ile seans sayısı arttırılabilir.

Cosmelan Dermamelan Leke Tedavisi Kalıcı Mıdır?

Uygulanan bölgede yer alan lekeler üzerinde kalıcıdır. Fakat bu bölgelerde tekrardan farklı nedenlerden dolayı lekelenmeler yaşanabilir.

Cosmelan Dermamelan Leke Tedavisi Fiyatları

Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı merkezlerin çeşitli internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Cosmelan dermamelan leke tedavisi fiyatları yapılacak tekniğe göre değişkenlik gösterebilir. Uzman doktor tarafından uygulanan kırmızı yüz tedavi uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir ve kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar Cosmelan dermamelan leke tedavisi hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha güzel, çekici ve sağlıklı görünümde bir görünümüne kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. Cosmelan dermamelan leke tedavisi yaptırmak için Nişantaşı Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak Cosmelan dermamelan leke tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın