Düzenli uygulanan lenf drenaj masajları, mevcut yaşlanma karşıtı ve sağlıklı yaşam rejimine harika bir destektir. Vücudunuzun toksinlerden daha verimli bir şekilde arınmasına ve ödem atılmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve içeriden iyileşmenize, optimal sağlığın tadını çıkarmanıza ve gelecek yıllar için gençliğinizi en iyi şekilde hissetmenize müthiş masaj konforu ile yardımcı olabilir.

Hassas lenf drenaj sistemi, bağışıklık sisteminin çok önemli bir parçasıdır. Vücutta fazla ödem taşımaktan, bağışıklık hücreleri üretmekten ve toksinleri, atıkları, ödem ve virüsleri uzaklaştırmaktan sorumludur. Bu sistem iyi çalışmadığında yorgun, şişmiş ve hastalığa daha duyarlı halde olabilirsiniz. Lenfatik drenaj masajı, lenf sisteminin en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve şu konularda yardımcı olabilir:

Lenf Drenaj

Ameliyat ve Ameliyatsız uygulamalar hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası işlemleri görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Lenf Drenaj Etkisi

  • Stresi azaltır
  • Hücrelerinizi detoksifiye eder
  • Lenf sistemindeki tıkanıklıkları temizler
  • Selülit görünümünü iyileştirir
  • Vücuttaki ödemi azaltır
  • Bağışıklık sistemini canlandırır
  • Gevşemeyi ve rahatlamayı sağlar
  • Genel sağlığı destekler
  • Plastik cerrahi sonrası iyileşmeyi hızlandırır

Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır?

Lenf drenaj masajı iki yöntem içerir. Birincisi geçmişten günümüze uygulanan elle yapılan lenf drenaj masajı yani manuel lenf drenaj masajı uygulamasıdır. Diğeri ise tüm lenf bezlerinin uyarıcılarını tetikleyen lenf drenaj cihazıdır.

Cihaz tüm vücudu kapatacak şekilde giyilir ve vücudun her bölgesine etki eden bir teknolojiye sahiptir. Günümüzün problemleri bakteri ve virüslerden uzak durmak adına cihaz yöntemi sağlık önlemleri açısından tercih ettiğimiz yöntemdir.

Masajınız sırasında rahatlatıcı tedavi odalarımızdan birine uzanacaksınız ve lenf sisteminizi uyarmak, desteklemek ve iyileştirmek için tasarlanmış çok nazik ve ritmik lenf drenaj cihaz. Bu masaj o kadar hafif ve hassastır ki, hastalarının çoğu seansları sırasında gerçekten uykuya dalar.

Masajınızın ihtiyacınıza göre belirlendiği yaklaşık 20 dakika ila 30 dakika sürmesini bekleyebilirsiniz ve detoksifikasyon ve sağlık yararlarını en üst düzeye çıkarmak için bu lenfatik masajları düzenli olarak yaptırmanızı öneririz.

Lenfödem Nedir? Lenfödem Tedavisinde Lenf Drenaj Masajının Önemi!

Lenfatik dolaşımın genetik nedenlerle veya kendiliğinden gelişen durumlarla bozulması sonucu, proteinden zengin sıvının bölgesel birikimi olarak tanımlanabilir. Bu gibi durumlarda, lenf akımının engellenmesi sonucu bölgede şişme, rahatsızlık hissi ve ağrıya neden olur. Lenf drenaj masajı, özellikle ödemi azaltmak için en önemli uygulamadır. Son derece hafif, monoton, yavaş, ritmik ve cilt yüzeyine yapılan bir masajdır.

Lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar. Lenf drenaj masajı ile lenf akımı desteklenir ve ödemle oluşan şişkinlik azaltılabilir.

Lenf drenaj masajı bedenimizi toksinden, bakteriden, mikroptan, kimyasal atıklardan ve sıvı fazlasından arındırır iken lenfödem sorunlarını en aza indirmenizde en büyük destekçinizdir.

Lenf Drenaj Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Lenf drenaj fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.