Popo kaldırma yani Brezilya Poposu günümüzün en yaygın estetik operasyonlarından biridir. Kişinin kendi yağı ile yapılan bu estetik girişim sayesinde kadınlar daha çekici ve dolgun bir popoya sahip olurlar. Popo büyütme için yapılan silikon ameliyatlardan sonra Brezilya tekniği ile popo büyütme ameliyatında yağ enjeksiyonu ile yapıldığından çok daha doğal ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkardığı görüldü. Aynı zamanda Brezilya popo estetiğinde hastanın kendi yağları popoya transfer edildiği için kişinin vücudunda incelme de elde edilir. Tek bir ameliyatla hem incelmek hem de daha dolgun bir popoya kavuşmak isteyen kadınlar Brezilya popo estetiğini tercih ediyor.

Brezilya popo estetiği kimlere uygundur?

Brezilya tekniği ile yapılan popo estetiği herkese uygun değildir. Öncelikle kişilerin popo yapısının dolgunlaşmaya ve kaldırılmaya uygun olması gerekmektedir. Popo hacminin tamamen yok olduğu durumlarda yağ transferi ile popo büyütme estetiği önerilmez. Aynı zamanda çok düz popolu ve düşük popolu kişiler için Brezilya tipi popo estetiği yapılamaz. Bu gibi durumlarda silikon popo protezi daha estetik sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Ayrıca, Brezilya tipi popo estetiği kişinin kendi yağı ile yapıldığı için hastanın vücudunda fazla bölgesel yağ olması gerekmektedir. Eğer kişi çok zayıf ise popoya aktarılacak yağ miktarı yetersiz olacağından popo büyütme estetiği yapılamaz.

Bazı durumlarda, yağ enjeksiyonu ile silikon protez ameliyatı kombine edilebilir. Çok düşük kalçalı veya zayıf kişiler için uzman hekimin önerisi kombine ameliyat yapılabilir. Ancak yine de bir miktar yağın varlığı gerekir. Yoksa popo ya konulan protez görünür hale gelecek ve çirkin bir görüntü oluşturacaktır.

Brezilya popo estetiği ile kalıcı bir etki yakalayın!

Brezilya popo estetiği, son yıllarda oldukça popüler olan vücut şekillendirme ameliyatlarından biridir. Bu işlemin bu kadar popüler olmasının sebebi, aynı zamanda hastayı incelten bir etkisinin olmasıdır. Kişinin karın, bel ve uyluk bölgesinden alınan yağlar sayesinde hasta ameliyat sonrasında daha ince bir vücuda sahip olur.

Brezilya popo büyütme estetiğinin bir diğer avantajı ise, etkisinin kalıcı olmasıdır. Bu ameliyatta kullanılan özel kanüller sayesinde, yağ hücreleri popoya enjekte edilir. Uzman hekim tarafından transfer edilen yağ dokusu katmanlı bir şekilde popoya enjekte edilmelidir. Böylece popodaki yağ dokusu kalıcı olacak, erime riski azalacaktır.

Brezilya popo estetiği nasıl yapılır?

Brezilya popo estetiği genel anestezi altında gerçekleşir. Liposuction sonrası popoya yapılan yağ transferi ile beraber ameliyat ortalama 4-5 saat arasında sürer. 2 mm’lik minik kesiler aracılığı ile liposuction yapılarak  kişinin yağları fazla bölgelerden alınır ve hazırlanarak popoda önceden belirlenen bölgelere transfer edilir.

Brezilya popo ameliyatından sonra poponun şeklini koruması için hastaların özel bir korse giymesi gerekir. Bu süreçte hastalar popo üzerine çok baskı yapmamalıdır. Otururken yan oturmak, uyurken yüz üstü pozisyonda uyumak poponun yeni şeklini koruyacaktır. 3 ila 6 ay arasında ameliyatın ödemi tamamen geçer ve popo kendi şeklini almış olur.

Brezilya Poposu fiyat bilgisi alabilir miyim?

Brezilya poposu fiyatları yapılacak hastaneye ve doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Brezilya poposu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir