brezilya poposu Popo kaldırma yani Brezilya Poposu günümüzün en yaygın estetik operasyonlarından biridir. Brezilya popo estetiği, vücudunuzun sırt, kalça, uyluk, kol ve bel gibi bazı bölgelerindeki fazla vücut yağını alarak kalçanızın boyutunu ve şeklini artıran ve değiştiren bir büyütme prosedürüdür.

Bu yağ hücreleri liposuction ile alınır, işlenir ve saflaştırılarak popoya farklı derinliklerde enjekte edilerek en doğal sonuç elde edilir. Kişinin kendi yağı ile yapılan bu estetik girişim sayesinde kadınlar daha çekici ve dolgun bir popoya sahip olurlar.

Popo büyütme için yapılan silikon ameliyatlardan sonra Brezilya tekniği ile popo büyütme ameliyatın yağ enjeksiyonu ile yapıldığından çok daha doğal ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkardığı görüldü. Aynı zamanda Brezilya popo estetiğinde hastanın kendi yağları popoya transfer edildiği için kişinin vücudunda incelme ve şekillenme de elde edilir. Tek bir ameliyatla hem incelmek hem de daha dolgun bir popoya kavuşmak isteyen kadınlar Brezilya popo estetiğini daha sık tercih ediyor.

Popo bölgesinin genel olarak yaşlanma belirtileri gösterdiği bilinmektedir. Yıllar içinde popo bölgesinin düşmesi, hacim kaybetmesi ve istenilen görünüme sahip olmama ihtimali doğar. Bu işlem sayesinde istediğiniz görünüme kavuşabilir ve doğal yaşlanma sürecini geciktirmek artık mümkün.

Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Brezilya popo estetiği genel anestezi altında gerçekleşir. Yağların fazla olduğu bölgelere yapılan liposuction sonrası popoya yapılan yağ transferi ile beraber ameliyat ortalama 4-5 saat arasında sürer. 2 mm’lik minik kesiler aracılığı ile liposuction yapılarak kişinin yağları fazla bölgelerden alınır ve konsantre edilerek hazırlanır ve popoda önceden belirlenen bölgelere transfer edilir. İşlem istenen görünüm yakalanan kadar devam eder.

Brezilya Popo Estetiği Kimlere Uygundur?

Diğer sorunlu alanları zayıflatırken daha kadınsı, kıvrımlı bir popo şekillendirmekle ilgileniyor musunuz? Brezilya popo estetiği sizin için ideal kozmetik bir tedavi olabilir. Bu basit prosedür kalçalarınıza ekstra hacim ve şekil katarken aynı zamanda uyluk, karın, sırt veya kalçaları da inceltir.

Kalçalarının görünümünü güzelleştirmek ile ilgilenen hemen hemen herkes, BBL yani Brezilya poposu estetiği için potansiyel bir adaydır. Bu prosedür için en iyi adaylar, vücutlarının diğer bölgelerinde, kalçalarını büyütmek için kullanılacak kadar fazla yağa sahip olan kişilerdir. Adaylar ayrıca tedaviden sonra ihtiyaç duyulan biraz uzun iyileşme süresi için hazır olmalıdır.

Brezilya popo estetiği için iyi bir aday olmak için sağlıklı olmanız, ameliyat ile ilgili hedeflerin farkında olmanız ve kalıcı sonuçlar elde etmek için ekstra yağa sahip olmanız gerekir.

Kişi çok zayıfsa Brezilya popo estetiği ameliyatı yapılacak kadar yağ olmayabilir. Bu durumda protez kullanılması gerekebilir. Ancak popo protezi yerleştirildikten sonra özellikle zayıf kişilerde dışarıdan görülebilir ve çirkin bir görünüme neden olur. En güzel Brezilya poposu yağ enjeksiyonu ile yapılır.

Neden Popo Estetiğine İhtiyaç Duyarız?

Sık sık kilo alıp vermek, yaşlanmak ve genetik faktörlerden dolayı zamanla popomuzun formunu kaybettiğini görürüz. Popo şeklini beğenmeyen kişiler için estetik operasyonlar tek çaredir. Çünkü diyet ve egzersiz programları ile popo kaldırmak neredeyse imkânsız bir işlemdir.

  • Gevşek, düşük ve hacimsiz bir popoya sahip olanlar,
  • İyileşmeyi ve ameliyatı engelleyebilecek tıbbi bir durumu olmayan sağlıklı kişiler,
  • Bu ameliyatın sonuçları konusunda gerçekçi hedefleri olanlar,
  • Uygun diyet ve egzersiz ile sağlıklı bir yaşam tarzı sürdüren ve sürdürmeyi temin eden kişiler,
  • Sigara içmeyenler veya sigarayı azaltmayı temin edenler Brezilya popo estetiği yaptırabilir.

Brezilya Poposu Ameliyatı Avantajları

Popo implantları yerine genellikle Brezilya popo estetiğinin yağ enjeksiyonu ile yaptırılması tercih edilir. Hastalar yağ transferi ile doğal görünümlü sonuçlara sahip olabilirler. Ek olarak, yağın reddedilme olasılığı yoktur ve istenen şekil ve büyüklük sağlanabilir.

Brezilya Popo Estetiği için kullanılan yağlar vaser liposuction yoluyla alındığı için, yağın alındığı bölgelerde istenen vücut şekillendirilmesinin ek faydasını elde edecektir. Ayrıca yağ enjeksiyonu ile herhangi bir yara izi olmaz. Ayrıca laserasyon alanları boyunca yara yırtılması, enfeksiyonlar veya implantın açıkta kalması gibi komplikasyon riski de yoktur.

Brezilya Popo Estetiği ile Kalıcı Bir Etki Yakalayın!

Brezilya popo estetiği, son yıllarda oldukça popüler olan vücut şekillendirme ameliyatlarından biridir. Bu işlemin bu kadar popüler olmasının sebebi, aynı zamanda hastayı incelten bir etkisinin olmasıdır. Kişinin karın, bel ve uyluk bölgesinden alınan yağlar sayesinde hasta ameliyat sonrasında daha ince bir vücuda sahip olur.

Brezilya popo büyütme estetiğinin bir diğer avantajı ise, etkisinin kalıcı olmasıdır. Bu ameliyatta kullanılan özel kanüller sayesinde, yağ hücreleri popoya enjekte edilir. Uzman estetik cerrah tarafından transfer edilen yağ dokusu katmanlı bir şekilde popodaki kas aralarına enjekte edilmelidir. Böylece popodaki yağ dokusu kalıcı olacak, erime riski azalacaktır.

Brezilya Popo Estetiği İyileşme Süreci

Brezilya Popo Estetiği ameliyatının ardından, hastanın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak ve kalçaları doğru pozisyonda tutmak için bir medikal korse giysisi giyilmesi gerekecektir. Ameliyattan sonra hastaların kalçalarına ağırlık vermesine veya iyileşmenin ilk iki haftasında çok uzun süre oturmasına izin verilmez.

Ameliyat edilen bölgeye çok fazla baskı yapılması yağın yer değiştirmesine veya vücudun yağın bir kısmını emmesine neden olabilir. Hastalar özel bir yastık veya yastıklı yüzeylere oturmalı ve sert yüzeylerden kaçınmalıdır. Uyurken, karnınızın üzerine düz bir şekilde yatmalısınız. Bu, kalça bölgesine baskı yapılmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Ameliyat sonrası hastanın yaptığı iş, ağır kaldırma veya yorucu fiziksel aktivite içermediği sürece ameliyattan bir hafta sonra işe dönebilir. İki hafta içinde tam bir iyileşme bekleyebilirsiniz. Tüm morarma, rahatsızlık ve şişlik o zamana kadar azalmalıdır. Çoğu hasta, nihai sonuçlar için iki ay ve altı ay içinde normal rutinlerine geri döner.

Brezilya Poposu Büyütmenin Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Ameliyat tamamlandıktan ve istenen görünüm yakalandıktan sonra yağın %70-80’i, hayatınızın geri kalanında kalça bölgesinde kalacaktır. %20-30 luk kısmı eriyecektir. Bu erime ön görülerek yağ enjeksiyonu planlanır. Ancak ameliyat sonrası kilo kaybederseniz popo ya enjekte edilen yağlarda eriyecektir. O nedenle ameliyat sırasında ideal kilonuzda olmanız önemlidir.

Bazı kişilerde enjekte edilen yağlar beklenenden daha fazla eriyebilir. Böyle bir durumda işlemin tekrarı gerekebilir. Vücudunuzdaki diğer dokular gibi, popoya yerleştirilen yağ da yaşlanacak ve sizinle birlikte büyüyecektir. Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek çok önemlidir. Egzersiz, aynı boyut ve şekli korumanıza

Popo İmplantları ile Brezilya Popo Estetiği Arasındaki Fark Nedir?

Popo kaldırma, bireysel ihtiyaçları karşılamak için özelleştirilmiştir. Cilt sarkması fazla olabilecek hastalar bu işlemi tercih etmektedir. Brezilya popo kaldırma, arka bölgenizin sıkılığını artırmaya yardımcı olabilir. Bu işlem implant yerine hastanın yağını kullandığı için çok daha doğaldır. Popo dikleştirme, kişinin vücut dokusu kullanıldığı için enfeksiyon riskini azaltmıştır, bu nedenle hasta daha hızlı iyileşebilir.

Popo implantlarının da kullanımı çok popülerdir. Popo implantları ile popo büyütme ile bir şekil oluşturmak için yapay vücut implantlarının yerleştirilmesini içerir. Popo protezi, az gelişmiş kalçaları olan ve zayıf, fazla yağı olmayan hastalar arasında çok yaygındır. Ancak komplike bir ameliyattır. Komplikasyon riskleri vardır, ayrıca sonrasında dışarıdan görünebilir. Bu bilgiler göz önüne alındığında popoya yağ enjeksiyonu ile Brezilya popo estetiği daha çok uygulanmaktadır.

Brezilya Popo Estetiğinden Sonra Kilo Alırsam veya Hamile Kalırsam Ne Olur?

Kilo alırsanız, nakledilen yağ hücreleri vücuttaki diğer yağlar gibi büyüyecektir. Yani liposuction yapılan yerde büyüme minimal gözlemlenirken yağ enjeksiyonu yapılan bölgede daha fazla miktarda görülür. Brezilya popo estetiği hamileliği veya doğurganlığı engellemez. Birçok hasta hamilelikten sonra ideal şekle ulaşmak için rötuş veya anne estetiği yaptırmak isteyebilir.

Brezilya Poposu Fiyatları

Brezilya poposu fiyatları yapılacak hastaneye ve doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Brezilya poposu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın