Fazla kilolu olmasanız bile gıdı sorunu ile mücadele ediyor olabilirsiniz. Genetik faktörler maalesef peşimizi bırakmaz. Yaşama şeklimiz, ağzımızın ve çenemizin hareketleri de gıdının görünümünü etkiler.

Gıdı yağını azaltarak gıdıklı görünümden kaçınmak için bazı egzersizler anlatılsa da aynı sorundan mustaripseniz çözümün egzersiz veya yüz yogası ile olmayacağını deneyimlemişsinizdir. Gıdı liposuction yağın alınması için minimal invaziv ve cerrahi bir seçenektir.

Gıdı Liposuction’ın Faydaları!

Gıdı bölgesinden istenmeyen yağ birikintilerinin giderilmesiyle çeşitli faydalar elde edilebilir.

İşlem sonrası aşağıdakileri beklemelisiniz:

 • Vaser liposuction ile teknik güvenlidir ve büyük riskler yoktur.
 • Çoğu durumda ayakta tedavi bazında gerçekleştirilir.
 • Kısa sürede fazla yağların alınması mümkün hale gelir.
 • Genel görünüm ve özgüven seviyesi dönüşümü gerçekleşir.

Liposuction’ın odak noktası genellikle büyük alanlardaki fazla yağ bölgelerini tedavi etmek olsa da, tek uygulama alanları büyük bölgelerimiz değildir. Gıdı, yüz estetiğinde hissettiğinizden daha yaşlı ve yorgun görünmenize neden olabilecek en dikkat çekici bölgelerin başında gelir.

En büyük sorunlardan biri doğrudan çene altında meydana gelir çünkü burası submental yağın birikebileceği ve alt çene hattınızın tanımını etkileyebileceği yerdir. Yüzünüzü daha yaşlı göstermenin yanı sıra; bu istenmeyen fazla yağ, tartıya yarım kilo eklememiş olsanız bile kilo almış gibi görünmenize neden olabilir. Gıdı liposuction minimal invaziv olan ve sonucu uzun süre etkili olan submental yağ alımı tedavisi sunmaktadır.

Gıdı Liposuction Nedir?

gıdı liposuction Gıdı bölgesindeki fazla “submental” yağ oluşumundan memnun olmayan hastalar, vücudun çeşitli bölgelerinden fazla yağları uzaklaştıran popüler bir prosedür olan liposuction ile daha ince, daha dengeli bir yüz ve boyun estetiğine kavuşabilirler.

Bu tedavi, minimum kesi ve daha sonra az görünür yara izi gerektiren yağları çıkarmak için minik kanüllerin kullanılmasını içerir. İşlem ayakta tedavi bazında yapılır ve gıdı liposuction da denen işlemden sonra iyileşme genellikle 3 gün veya daha kısa sürer. Sonuçlar çoğu hasta için süresiz olarak devam edecektir.

Hedef bölgede bir en fazla iki küçük kesi yaptıktan sonra, yağı genişletmek ve sıkılaştırmak için lokal anestezinin infüzyonunu içeren bir teknik kullanır, böylece kanül adı verilen çok ince bir tüp kullanılarak yağ kolaylıkla emilebilir.

Minimal invaziv yaklaşım nedeniyle, kesiler genellikle kendiliğinden iyileşir, bu nedenle dikişlere gerek kalmaz. Ameliyattan sonra hastalar mükemmel resim sonuçlarının tadını çıkarır! Bunu sağlayan liposuction teknolojisi vaser liposuction’dir!

Gıdı Liposuction İçin Uygun Bir Aday Mısınız?

 • Ciltte iyi bir esnekliğe sahipsin.
 • Sonuçlar için gerçekçi beklentileriniz var.
 • Yüzünüzü güzelce şekillendirmek istiyorsunuz.
 • Daha genç ve çekici bir görünüme kavuşarak güveninizi artırmak istersiniz.

Gıdı liposuction, submental yağ birikimi nedeniyle çene hattı boyunca bir estetik kaybı fark eden kadın ve erkekler için mükemmel bir seçenektir. Prosedür, sağlığı iyi olan ancak kilo kaybına veya sağlıklı bir yaşam tarzına cevap vermeyen gıdı bölgesi fazla yağdan memnun olmayan hastalar için önerilir. Gıdı liposuction ile ele alınan kriterler:

 • Hastanın çene altında kiloya bağlı olan ve olmayan fazla yağ
 • Çene “jawline”  hattında belirginlik kaybı ve çene ile boyun arasında minimal geçiş
 • Bu bölgede biriken yağlardan dolayı yaşlı veya kilolu görünüm
 • Submental yağ oluşumuna bağlı olarak görünüşte özgüven eksikliği

Prosedür, kas ve cilt elastikiyeti olan hastalarda çok daha etkili sonuç gösterir. Fakat liposuction ile yağ alınırken, cilt sıkılaştırma gerçekleştirmez. Cilt gevşekliği de bir sorunsa bir boyun germe ameliyatı birlikte önerilebilir.

Gıdı Liposuction Sonrası İyileşme Süreci nasıldır?

Gıdı liposuction nispeten rahat ve kısa süren bir iyileşme sürecine sahiptir. İşlemin yaygın sonrası sonuçlarında tedavi bölgesinde hafif şişlik, morarma ve minimal ağrılar bulunur. Prosedürden çıkarken çenenizin etrafına konulacak sıkıştırma bandı, iyileşme esnasında semptomları azaltmak için minimum bir hafta takılabilir.

Bir gün sonrasında işe ve diğer faaliyetlere dönebilirsiniz. Bununla birlikte, komplikasyonları önlemek için en az iki hafta boyunca yorucu egzersizlerden kaçınılmalıdır. Hasta bu prosedürleri uyguladıktan sonra tedavi bölgesine iyi bakmak zorunda kalacaktır. Hastanın kısa sürede iyileşmesi için bazı uyku duruşlarından kaçınması gerekebilir.

Bir süre ağzınızı veya çenenizi hissetmiyor olabilirsiniz. Buna uyuşma denir ve gıdı liposuction sonrası sık görülür. Zaman geçtikçe bu his eski haline dönecektir. Her şeyden önce, yüzünüz çekici hale gelecek ve yeni geliştirilmiş görünümünüz için mutlu olacaksınız.

Prosedürden sonra tedavi alanınıza nasıl bakacağınız konusunda size ayrıntılı bilgiler verilecektir. Şişlik tamamen geçtikten sonra bir veya iki hafta sonra işleminizin sonuçlarını net görebilirsiniz. Sağlıklı, aktif bir yaşam tarzı takip ettiğiniz sürece, liposuction sonuçları kalıcı olacaktır.

İşlemden sonra kilonuz dalgalanırsa, gıdı alanını ve vücudun geri kalanını etkileyebilir. Gıdı liposuction ile olumlu sonuçlarınızı korumanıza yardımcı olabilecek ek yaşlanma karşıtı tedaviler kombine edilebilir.

Gıdı Liposuction Riskli midir?

Bahsettiğim gıdı ameliyatı için tüm cerrahi yöntemler oldukça güvenli bir işlemdir. Hematom (yaranın içinde kan toplanması) ve enfeksiyon, kapsamlı cerrahi teknik ve antibiyotik ilaçlarla önlenebilir risklerdir. Liposuction sırasında korkutucu olmayan geçici sinir disfonksiyonu nadiren (% 0,2) ortaya çıkabilir, ancak birkaç hafta içinde geri döner.

Gıdı Liposuction Fiyatı Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak gıdı Liposuction, gıdı aldırma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir