Popo büyütme ile poponuzu daha dolgun gösterin

Kalçanın görünümünü iyileştirmeye yönelik kozmetik cerrahi prosedürler, son birkaç yılda dünya çapında önemli ölçüde popüler hale geldi. Popo büyütme ameliyatı olarak da bilinen Brezilya Popo Kaldırma  popüler bir kozmetik işlemdir. Popoyu büyütmek kalçalarınızı daha sıkı, daha büyük ve hatlı hale getirerek iyileştirebilir. Kadınlar, vücudunu daha çekici ve kıvrımlı göstermek için dolgun bir kalçaya ihtiyaç duyarlar. Brezilya’daki kadınların kalçasından ilham alan Brezilya popo kaldırma estetiği sayesinde siz de kalçanızda çekici değişikler elde edebilirsiniz. Popoyu büyütme estetiğinde hastanın kendi vücudundan alınan yağlar ile yapıldığından en doğal ve estetik sonuçları ortaya çıkarır. Kişinin kendi yağı, kalça ile özdeşleşerek poponun en doğru ve naturel bir şekilde dolgunlaşmasına yardımcı olur. Silikon protezlerle kalça büyütme yerine daha doğal bir sonuç arıyorsanız  Brezilya tekniği ile popo büyütme estetiğini tercih edebilirsiniz.

Dolgun ve Biçimli Kalça İçin BBL;

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Popo Büyütme Estetiği Nedir?

Popo büyütme estetiği  kalçaların boyutunu ve şeklini geliştirmek için kişinin kendi yağını kullanır. Kalça büyütme estetiği, doğal olarak küçük kalçaları olan veya önemli kilo kaybı nedeniyle hacim ve şekil kaybına uğramış kişiler için ideal bir seçenek olarak kabul edilir. Ayrıca genetik olarak düz popo şekline sahip kadınlarda kalça büyütme estetiği ile istedikleri dolgun kalçalara kavuşabilirler.

Dolgun ve Biçimli Kalça İçin popo büyütme estetiği;

Popo büyütme estetiğinde farklı teknikler kullanılabilir. Protez veya yağ dolgusu enjeksiyonu ayrı ayrı yada birlikte uygulanabilir. Popo büyütme estetiği ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve doktorumuzla görüşebilirsiniz.

Popo büyütme estetiği ile poponun ne kadar kaldırılacağı nasıl belirlenir?

Popo büyütme estetiğinde öncelikle uzman hekim tarafından hasta muayene edilir. Hastanın beklentisine, vücudundaki yağ miktarına göre popo büyütme estetiği planlanır. Kalça büyütme estetiği yapılmadan önce hastanın beklentisi ve nasıl bir görüntü istediği önemlidir. Buna karşılık doktor hastanın beklentilerinin ne yönde karşılanacağını kendisi ile görüşerek ameliyatı planlar. Hastanın poposuna ne kadar yağ ekleneceği, ne kadar kaldırılacağı ve hangi bölgelere yağ enjekte edileceği uzman doktor tarafından tasarlanır.

Popo büyütme estetiğinde ağırlık yağ dolgusu ile yapılır. Kişinin belinden, uyluklarından veya karın bölgesinden liposuction ile alınan yağlar, açılan kesilerden kanüller ile  kalçaya enjekte edilir. Kalça büyütme estetiğinde kesiler ortalama 2-3 mm civarındadır. Bu kesiler kalça kıvrımlarına gizlenerek ameliyat sonrasında izlerin minimal oranda görülmesi sağlanır. Popo büyütme estetiği genel anestezi altında yapılır, ameliyattan bir gün sonra hasta taburcu edilir.

Popo Büyütme Estetiği Hangi Estetik Sorunları Ortadan Kaldırır?

-Sarkık popo

-Küçük popo

-Eşit olmayan popo görünümü

-Büyük ve yana yayılan popo problemi

-Büyük basenler

Popo Büyütme Estetiği Olduktan Sonra Beni Neler Bekliyor?

Popo büyütme estetiği ameliyatı olduktan sonra aynı gün içinde taburcu olabilirsiniz. Ameliyat sonrası yeni popo şeklinizin daha uzun süreli olması için koruyucu bir korse giymeniz önerilir. Doktorunuzun önerdiği korseyi 3 ila 6 hafta boyunca takmanızı öneriyor. Korse kullanmak ameliyat bölgesini koruyacak ve kalça büyütme estetiği ameliyatın etkilerini kalıcı bir hale getirecektir.

Popo büyütme estetiği ameliyatı sonrasında iyileşme süreci 10 gün içinde tamamlanır. Popodaki şişliklerin azalması ve poponun yeni şeklini alması 3 ila 6 ay sürebilir. Bu süreçte ağır sporlardan uzak durmalı ve çok fazla sırt üstü yatmamalısınız. 

Popo Büyütme Estetiği Öncesi Hazırlık

Popo büyütme estetiği ameliyatı öncesi ziyaret muayeneniz sırasında, plastik cerrahımız size prosedür boyunca rehberlik edecek, fizik muayene yapacak ve seçenekleri açıklayacaktır. Ayrıca, izlemeniz için bazı ameliyat öncesi talimatlar da verecektir. Genel talimatlardan bazıları şunları içerir:

  • Bitkisel ilaçların yanı sıra aspirin, kan inceltici ve doğum kontrol ilaçları almaktan kaçının.
  • Kafein ve alkol tüketimini azaltın.
  • Önerilen diyet rejimini uygulayın.

Popo Büyütme Estetiği Ameliyatının Etkileri Nelerdir?

Popo büyütme estetiğinin en önemli avantajı poponuzu kaldırarak vücudunuzun daha fit göstermesidir. Kalkık bir popo, boyunuzun daha uzun görünmesine yardımcı olur, uyluk bölgenizin ince durmasını sağlar ve belinizi daha ince gösterir.

Popo büyütme estetiği sayesinde poponuz dolgun görünür, vücut hatlarınız daha yuvarlak durur ve kum saati şeklini alır. Popo büyütme estetiği ameliyatı olduktan sonra giydikleriniz daha çok yakışacak, kalçanız Latin Amerikalı kadınlar gibi çekici ve seksi görünecektir. 

Popo büyütme estetiği nasıl yapılır?

Popo büyütme, kişinin kendi vücudundan alınan yağların transferi ile popoyu büyütme ve kaldırma işlemidir. Yağ enjeksiyonu tekniği ile yapılan popo estetiğinde hastanın karın ve ya uyluk bölgelerinden liposuction yöntemi ile yağ alınır. Bu bölgelerin tercih edilme sebebi, kişinin en çok yağ depolanan bölgelerin burası olmaması ve bu yağların zor erimesidir. Böylece popoya aktarılacak yağların kalıcılığı sağlanmış olur.

Liposuction ile alınan bölgesel yağlar, steril bir ortamda kabın içinde bekletilir. Bu özel kutu, yağın kirlenmesini önler, bu da enfeksiyon riskini azaltır. Kap ayrıca havanın yağ ile etkileşmesini önler. Havaya maruz kalmak yağın ömrünü azaltır.

Yağ bir kutuya toplandıktan sonra büyük şırıngalara aktarılır. Yağın sıvıdan ayrılmasına izin verilir. Sıvı, vücut tarafından emilmeyen şişen bir sıvıdır. Sıvı atılır ve sonra yağ daha küçük şırıngalara aktarılır. Küçük enjektörün ucuna yağ enjekte etmek için özel bir kanül bağlanır. Daha küçük bir şırınga yağın daha hassas enjeksiyonunu sağlar. Böylece yağ transferi tamamlanır. Brezilya Popo estetiği sayesinde bel ve uyluk bölgeleriniz incelir, vücudunuz kum saati şeklini alır.

Popo Büyütme Estetiği Sonuçları nelerdir?

Popo büyütme estetiği sonuçlarını hemen göreceksiniz, ancak nihai sonuçlar şişlik tamamen geçtikten sonra görünür hale gelecektir. İşlemin sonucu kalıcıdır. Bununla birlikte, popo büyütme estetiğinde, bir miktar yağ vücut tarafından geri emilecektir. 

Popo Büyütme Estetiğinin sonuçları uzun süre devam eder. Önlemleri doğru bir şekilde uygularsanız tahmin edilen süreden daha uzun sürebilirler. Ayrıca, sizi kilo almaya yönlendiren faaliyetlere kendinizi kaptırmadan sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı sürdürmelisiniz. Cerrahımız, takip hizmetleri ve talimatlarıyla sonuçlarınızı uzun ömürlü hale getirmenize yardımcı olur.

Popo Büyütme Estetiği Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

İyi bir ameliyat sonrası bakım, hızlı ve sorunsuz bir iyileşmenin anahtarıdır. Plastik cerrahımız size ameliyat sonrası talimatların kapsamlı bir listesini verecektir. Her hasta için uyulması gereken bazı ipuçları şunları içerir:

  • Kalçanıza baskı yapmaktan kaçının ve yaklaşık iki hafta boyunca karnınızın üzerine yatın.
  • Şişliği hafifletmek için verilen korseyi dört hafta mutlaka giyin.
  • Ameliyattan sonraki ilk gün tam yatak istirahati alın.
  • Uzun süre oturmaktan kaçının.
  • Reçeteli ilaçları doktorun önerdiği şekilde kullanın.

Popo Büyütme Estetiği fiyatı nedir?

Popo büyütme fiyatları ameliyatın yapılacağı hastaneye ve doktorun bu konudaki tecrübesine göre değişkenlik gösterir.  Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Popo büyütme estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir