Kalıcı Makyaj SilmeKalıcı makyaj silme işlemi nasıl yapılır, kalıcı makyaj silmenin aşamaları ve daha fazlasını içeriğimizden detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Makyaj günümüzde hemen hemen her kadının yaptığı bir işlemdir. Kadınlar kendilerini daha iyi hissetmek, daha çekici olmak, cilt kusurlarını kapatmak ve yüzlerine renk vermek için sıkça makyaj yaparlar. Özellikle çalışan kadınların çoğu genellikle her gün makyaj yapabilmektedir. Toplumda iyi bir görünüme sahip olma dürtüsü nedeniyle makyaj, moda ve stil gibi konular her geçen gün daha önemli bir hale geliyor. Bazı kadınlar sürekli olarak makyaj yapmak yerine kalıcı makyaj işlemlerini tercih ediyor. Fakat her geçen gün değişen makyaj stilleri ve modası nedeniyle kalıcı makyaj yaptıranlar var olan görüntüden daha sonra rahatsız olabiliyor.

Yüzde kalıcı makyaj yapılan noktalar genellikle kaşlar, kirpikler ve dudaklardır. Bu bölgelere yapılan işlemler ile renklendirme ve alanı doldurup daha belirgin bir hale getirilmektedir. Özellikle kaşlara yapılan işlemler uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığında ortaya estetik açıdan çok kötü bir görüntü çıkmaktadır. Kaş sildirme ve düzeltme işlemi günümüzde en fazla kalıcı makyaj silme konusunda işlem yapılan durumlardır. Kalıcı makyaj süresi kişinin isteğine bağlı olarak 2-5 yıl arasında değişmektedir. Genellikle kalıcı makyaj yaptıranların çoğu bu süreler dolmadan sildirme işlemine başvurmaktadır. Kalıcı makyaj yaptıracak olanlar bilmelidir ki bu işlem bir dövme türüdür. Deriye yapılan dövme işlemlerini silmek için lazer gibi profesyonel silme yöntemleri gerekmektedir.

Kalıcı Makyaj Silme Yöntemleri

Kalıcı makyajları silmek için 2 farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler;

Lazer ile Kalıcı Makyaj Silme

Lazer ile kalıcı makyaj silme özellikle kaç bölgesine yapılan işlemler için oldukça etkilidir. Kaşları az, düzensiz veya yapısı bozuk olan kadınlar dövme yöntemi ile kaş sorunlarını giderir. Fakat ilerleyen zamanlarda kaş şeklini beğenmeme veya işlemin düzgün yapılmaması nedeniyle silme işlemine başvururlar. Kaş sildirme işleminde deri altında olan renk pigmentleri hedef alınır. Hedef alınan boya pigmentleri lazer yöntemi ile dağıtılır. Derinin eski rengini alması sağlanır. Tam etki ve kalıcı makyajın tamamen gitmesi için kişinin durumuna bağlı olarak ortala 2-3 seans yapılabilmektedir. İşlem ağrısız ve kısa süreli bir seanstan oluşmaktadır.

Solüsyon ile Kalıcı Makyaj Silme

Lazer yönteminde olduğu gibi solüsyon yönteminde de mantık aynıdır. Kalıcı makyaj yapıldığında deri altına giden boya pigmentlerini deriden uzaklaştırmaya yönelik yapılan bir işlemdir. Solüsyon ile kalıcı makyaj silmede işlem için özel hazırlanmış solüsyon sorunlu alana sürülür. Solüsyon içerisinde yer alan maddeler tamamen kalıcı boyayı çıkarmaya yöneliktir. İşlem sonrasında deride kabarıklık veya kabuklanma meydana gelebilir. Bu durum normaldir ve kısa sürede geçecektir. Genellikle işlem sonrası ilk iki gün içerisinde bu tür şikayetler kendiliğinden iyileşmektedir. Solüsyon ile kalıcı makyaj silme işlemi sıkça tercih edilen ve güvenilir bir yöntemdir. İşlemin kaç seans yapılacağı boya pigmentlerinin deri altında ne kadar derinde olduğuna ve yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

kalıcı makyaj sılmeKalıcı makyaj silme işlemi sonrasında iz kalıp kalmaması kullanılan yönteme ve doktor tecrübesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle sağlık ve estetik ile ilgili işlemlerinizi tecrübeli, güvenilir kişilere yaptırmanız sağlığınız açısından önemlidir. Sağlığınızı riske atmamak, yaptığınız işlemlerden sonra daha bir kötü görünümde olmamak için iyi bir araştırma yapıp seçim yapmanızı öneririz.

Kalıcı makyaj silme işlemleri sonrasında ilk 2-3 gün deride kabarıklık, kızarıklık, kaşınma ve renk koyulaşması görülebilir. Bu durumlar geçicidir ve iyileşme sürecinin bir parçasıdır. Kalıcı makyaj silme işleminde kullanılan solüsyonlar sağlıklı ve cilt sağlığı açısından herhangi bir risk bulundurmayan içeriğe sahiptir. İyileşme süresi boyunca farklı bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda mutlaka işlemi yapan doktor ile vakit kaybetmeden görüşme sağlayın. Eğer alerjik veya riskli bir durum oluşmuş ise erken müdahale edilmesi oluşabilecek daha büyük risklerin önüne geçmek adına faydalı olacaktır. İyileşme süreci boyunca işlem yapılan bölgeye müdahale etmemeniz ve doktorunuzun tavsiye ettiği krem-losyonları doğru kullanmanız gereklidir.

Kalıcı Makyaj Silme Fiyatları

Kalıcı makyaj silme fiyatları hakkında bilgi almak için işlem yatıracağınız doktor veya klinik ile direk görüşmeniz gereklidir. Sağlık Bakanlığı kuralları gereği internet sitesi üzerinden rakam vermek doğru değildir. En doğru fiyat bilgisi için kliniğe gidip muayene olmanız gerekir. Fiyatı etkileyen durumlar doktorun tecrübesi, doktorun kullanacağı tedavi yöntemi, hangi lazer cihazının kullanılacağı, hastanın kaç seans işlem görebileceği gibi konulardır.

Kalıcı makyaj silme fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar kalıcı makyaj silme fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak kalıcı makyaj silme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın