Yanak Yağ Enjeksiyonu

Yanak yağ enjeksiyonu, genetik çöküntünün veya yaşlanma sürecinin halihazırda zarar verdiği noktalara tazelik ve dolgunluk katarak yanak bölgesini gençleştirmek ve şekillendirmek için tasarlanmış bir estetik prosedürdür. Hastaların arzu ettiği hacmi kesi veya ameliyat sonrası yara izi olmadan sağlayabildiği için bu amaçla kendi yağlarınızdan destek alınır. Dermal dolgular geçici sonuçlar sunarken bu amaçla kullanılan yağ transferi yöntemi uzun yıllar etkisini korur. 

Vaser liposuction teknolojisi sayesinde canlı kalabilen yağ hücreleri, cilt kırışıklıklarını yumuşatabilir, keskin hatları canlandırabilir. Bu sayede doğal, güzel ve uzun ömürlü bir geliştirme için kolajen çoğalmasını da teşvik edebilir. Prosedür yüzün tam ihtiyacına ve istediğiniz sonuçlara göre özelleştirmek için farklı prosedürler ile birleştirilebilir . Yanaklara yağ enjeksiyonu, en çekici yüz profilini oluşturmak için yüz anatomisinin ayrıntılı bir şekilde anlaşılmasının yanı sıra sanatsal bir göz gerektirir.

Yanak Yağ Enjeksiyonu Sizin İçin Uygun mu?

Aşağıdaki endişelerden herhangi birine sahipseniz, yanaklara yağ enjeksiyonu prosedürü sizin için doğru seçim olabilir:

  • Çökmüş yanaklar
  • Elmacık kemiği hattı boyunca yağ kaybı
  • Yüzün iki tarafı arasında asimetri
  • Derin yüz çizgileri ve kırışıklıklar
  • Akneden kalan yara izleri

Orta yüzde dolgunluk yaratmanın yanı sıra, yanaklara yağ enjeksiyonu kırışıklıklar gibi diğer yaşlanma belirtilerini tersine çevirebilir ve sivilce veya su çiçeği için gözle görülür yara izlerinin görünümünü azaltabilir. 

Yanak Yağ Enjeksiyonunun Avantajları!

Yanaklara estetik görünüm kazandırmak için dermal dolgu maddeleri yerine yağ enjeksiyonu seçmenin sayısız yararı vardır:

  • İşlemden sonra herhangi bir kesi olmaması ve iz kalmaması 
  • Hemen günlük rutin ve aktivitelerinize dönebilirsiniz
  • Prosedürden kısa süre sonra olumlu sonuçlar hemen görülecektir
  • Etkiler çoğu durumda en az 4-6 yıl arasında sürecek

Yanaklara Yağ Enjeksiyonu Sonrası İyileşme Süreci!

Yanaklara yağ enjeksiyonu prosedüründen sonra yanak bölgesinde hafif şişlik ve morarma fark edebilirsiniz. Bu yan etki genellikle bir hafta içinde azalır. Prosedürü takip eden günlerde ödem sebebi ile hastalar şişkin bir sonuçla karıştırdığından, yeni görünümünüzü değerlendirmeden önce en az bir hafta beklemenizi öneririz. Günler içinde yanak özelliklerinizin yeni görünümüne yerleştiğini görmeye başlayacaksınız. Kolajen seviyeleri arttıkça, bu geliştirmeler önümüzdeki üç ila altı ay boyunca iyileşmeye devam edecektir. İlk 4 ay enjekte edilen yağların %40’ının eriyebileceği göz önünde bulundurularak tekrar enjeksiyon yaptırmanızın mümkün olduğunu unutmamak gerekir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.