Yüzünüzde istediğiniz gençlik etkisi için kendi vücut yağlarınızı kullanmaya ne dersiniz? Yüzünüzdeki kırışıklar, buruşukluk ve çöküntüler için vücuttaki fazla yağ dokuları kullanılabiliyor. Hem incelme, hem de gençlik etkisi görmek için kendi yağınız ile yüz gençleştirme yaptırabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonunun anti aging etkisi sayesinde yüzünüzde daha canlı, genç ve pürüzsüz bir görünüm yaratabilirsiniz. Yüze yağ enjeksiyonunda vücudun fazla bölgesel yağları çekilerek yüzdeki boşluklar ve kırışıklar doldurulur. Düz elmacık kemikleri daha belirgin bir hale getirilir ve ciltteki derin kırışıklar ortadan kaldırılır. Bu işlemde kullanılan yağlar tamamen kişinin kendi vücut yağı olduğu için herhangi bir alerji riski yoktur.

Yüz gençleştirme için kendi yağınızı kullanın

Yüz gençleştirme teknolojisi günden güne gelişiyor. Son yıllarda ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında yağ enjeksiyonu ön plana çıkıyor. Yağ enjeksiyonu işleminde kişinin bölgesel yağ fazlalıkları Vaser Liposuction yöntemiyle çekilir. Sıvı haldeki vücut yağları hastanın yüzünde gençlik ve dolgunluk etkisi görmek istediği yerlere enjekte edilir. Yüze yağ enjeksiyonu dudaklara, elmacık kemiklerine, yüzdeki yara izlerine, kırışıklara, çene bölgesine ve çöküklük görülen bölgelere enjekte edilir. Yağ enjeksiyonları canlı olduğu için tamamen kalıcıdır diyemeyiz. Kişi kilo verdiğinde yağ enjeksiyonları eriyebilir. Fakat yüz bölgesi hareketli bölgelerden olmadığı için buraya enjekte edilen yağların %60’ı kalıcılığını ömür boyu korur. Yüze yağ enjeksiyonu ortalama 1-1.5 saat sürer. Lokal anestezi altında gerçekleşen bu işlemden sonra eve dönebilir, günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Yağ enjeksiyonları yüzde hangi bölgelere uygulanır?

Dolgun Dudaklar

Dudaklarını dolgunlaştırmak isteyenler veya dudaklarının üzerindeki kırışıklıkları silmek isteyenler yağ enjeksiyonundan faydalanabilir. Yağ enjeksiyonu, dudakların hacmini arttırır, dudaklara doğal bir dolgunluk kazandırır. Dudaklara ne kadar yağ enjekte edildiği kişinin dudak kalınlığına ve isteklerine bağlıdır. Yaş faktörü ile birlikte kişinin dudak kontürü kaybolabilir. Yağ enjeksiyonu ile birlikte hastaların dudak kontürü yenilenir, dudak çizgisi daha belirgin bir hale getirilir.

Yağ enjeksiyonu sadece dudaklara değil dudak çevresine de uygulanır. Dudak kenarlarındaki derin kırışıkları doldurmak için de yağ enjeksiyonu yaptırabilirsiniz. Özellikle sigara kullanan kişilerde dudak kırışıklığı ileri derecede görünebilir. Derin kırışıklarda bile iddialı olan yağ enjeksiyonu ile ağız çevreniz çok daha genç görünecektir. Dudaklara yapılan yağ enjeksiyonu oldukça ince kanüllerle gerçekleşir. İşlem sonrasında iz görünmez, dudaklarda sert ve yapay bir his kalmaz.

Belirgin elmacık kemikleri

Elmacık kemikleri yüzün en çekici hatlarını oluşturur. Belirgin ve çıkık elmacık kemikleri herkesin hayalidir. Yüz hatlarınızın zayıf ve düz göründüğünü düşünüyorsanız yağ enjeksiyonu sizin için doğru bir uygulama olacaktır. Karın, bel ve kalça bölgesinden alınan yağlarla yüz hatlarınızı daha dolgun bir hale getirebilirsiniz. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte deri altındaki yağ dokusu azalır ve kolajen üretimi günden güne düşer. Yağ enjeksiyonu, elmacık kemiklerinin tam üzerine yapılarak tekrar yüzün eski dolgunluğu kazandırılır. Yağ hücreleri cildin eski dolgunluğunu kazandırmakla kalmaz, kolajen üretimini hızlandırarak cilt kalitesini arttırır.

Çene şekillendirme

Yüzün çerçevesini oluşturan çene bölgesi yağ enjeksiyonu ile şekillendirilebilir. Özellikle çenesi çok küçük ve düz olan kişiler için yağ enjeksiyonları çok etkili bir uygulama oluyor. Çene bölgesi en doğal bir şekilde yağ enjeksiyonları ile öne doğru doldurulur, ihtiyaç durumunda çene aşağı doğru uzatılabilir. Sivri çeneli kişiler için, çene yanlarına enjekte edilen yağ enjeksiyonu sayesinde çene daha doğal bir hale getirilebilir.

Yara izlerinde yağ enjeksiyonu kullanımı

Yüzdeki yara izleri göze ilk çarpan yerlerden biridir. Yüzünüzdeki belirgin yara izleri güzelliğinizi gölgeleyebilir. Yara izlerinin tedavisi için günümüzde yağ enjeksiyonları tercih ediliyor. Deri altına enjekte edilen yağ hücreleri yara izinin belirginliğini azaltır. Yara izi, cilt dokusu ile aynı seviyeye geldiği için ilk bakışta bu izin görünürlüğü azalacaktır. Aynı zamanda yağ hücreleri cilt kalitesini artırdığı için cilt dokusu kendi kendini tedavi etmeye başlayacaktır. Yara izi de bu tedavi sürecinden etkilenerek pürüzsüz bir görünüm alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.