p-shot-tedavisi P-Shot tedavisi tıpta pek çok sorunun giderilmesini sağlayan ve ameliyatsız bir tedavi yöntemi olan PRP yönteminin penise uygulanmasıdır. PRP kişinin kanında bulunan büyüme, gençleşme gibi faktörlerden zengin dokuların ayrılmasıyla elde edilen bir sıvıdır. Penis PRP uygulaması ürolojide ereksiyon bozukluğu (iktidarsızlık, penis sertleşememe problemleri) tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca penise PRP uygulaması peniste şekil bozukluğuna neden olan peyronie hastalığının tedavisinde de kullanılan bir yöntemdir. P-Shot tedavisi ile sağlıklı, mutlu bir cinsel yaşama kavuşmanın yanı sıra özgüven kazanma, partnerle ilişkinin pekiştirilmesi, yüksek motivasyon ve enerjik bir yapıya kavuşma da sağlanır.

P-Shot Tedavisi Nedir?

Priapus Shot (P-Shot) erkeklerde penis bölgesine uygulanan ve sertleşme bozukluğunu  iyileştirmeyi amaçlayan bir tedavidir. P-Shot tedavisi ile kişiler cinsel yaşamlarında etkili bir performansa kavuşurlar. Kişide özgüvenin yerine gelmesi, çekingenliğin kaybolması, cinsel istekte artış gibi etkileri de bulunan Penis PRP tedavisi doğal, başarılı ve yanetksi olmayan bir yöntemdir.

P-Shot tedavisine mutluluk aşısı, penis gençlik aşısı gibi isimler de verilir. Verilen bu isimler P-Shot’un etkisinden kaynaklanmaktadır. Penis PRP uygulanan kişiler cinsel yaşamlarında mutlu, dinamik adeta gençleşmiş bir etki hissederler. Uygulamanın yan etkisiz olması, ameliyatsız tedavi ve ömür boyu kalıcı etki sağlaması da ayrı avantajları arasındadır. 

P-Shot Tedavisi Kimlere ve Nasıl Uygulanır?

P-Shot tedavisi sertleşme sorunu yaşayan, cinsel performansını arttırmayı amaçlayan ve daha kaliteli bir cinsel yaşam isteyen  tüm erkeklere uygulanabilir. Özellikle 40 yaş üstü erkeklerde sertleşme bozukluğu daha sık görülebildiği için P-Shot tedavisi ile başarı sağlanmaktadır. P-Shot tedavisinin en önemli özelliğinden biri de diyabet, yüksek tansiyon, nikotin tüketimi, kanser tedavisi, damar sertliği gibi çeşitli durum ve hastalıkları taşıyan kişilere de uygulanabiliyor olmasıdır. 

P-Shot tedavisi için öncelikle hekim muayenesi gerekir. Gerekli tanı konması ve P-Shot tedavisinin uygun görülmesinden sonra kişiden ortalama 10cc kan alınır. Alınan kan özel işlemlerden geçirilerek PRP denilen plazma sıvı elde edilir. PRP kandaki büyüme, gençleşme gibi kaliteli faktörlerin yoğunlaştığı bir sıvıdır.

PRP sıvısı penisin iki yanındaki kavernozal dokuya enjekte edilir. Kavernozal doku, penisin uzama, genişleme, gevşeme gibi özelliklerini sağlayan damarsal yapıdır. Sertleşme bozukluğu kavernozal doku ile direkt bağlantılıdır. P-Shot (PRP işlemi) tedavisiyle penisdeki hasarlı dokuların onarılması, damar oluşumu hedeflenir. kavernozal dokuların yenilenmesiyle kişi daha iyi bir ereksiyona sahip olur

P-Shot tedavisi kan alma süreci dahil 20-30 dakika sürede tamamlanır. Toplam 3 seans yapılır. Seans araları 7-10 gündür. Tüm seanslar tamamlandıktan 3-6 ay sonra ek bir seans daha yapılarak P-Shot etkisi pekiştirilir. 

Gerekli görülen durumlarda tedavi başarısını artırmak için P-Shot uygulaması, kök hücre (SVF), ESWT gibi uygulamalarla da kombine edilebilir.

pshot prp P-Shot Tedavisi Kalıcı Mı?

P-Shot tedavisi kalıcı bir uygulamadır. Tedavi tamamlandıktan sonra 3-4 hafta içinde etkisi görülmeye başlanır. Gerekli görülen durumlarda 3-6 ay sonra ek bir seans daha yapılarak etkisi pekiştirilir.

P-Shot Etkisi Ne Zaman Başlar?

P-Shot tedavisi etkisini seanslar tamamlandıktan sonra 3-4 hafta içinde gösterir. P-Shot etkisinin kendini hızlı göstermesi; doktor tavsiyelerine uyma, kişisel bakımı aksatmama, genetik özellikler gibi durumlara bağlıdır. 

P-Shot tedavisi sonrası şunlara dikkat etmek gerekir:

* Peniste şişlik olması durumunda soğuk kompres uygulanmalıdır.

* Doktorun önerdiği ilaçlar harici ilaç kullanılmamalıdır.

* İlk 6 saat penis bölgesi su ile temas ettirilmemelidir.

* İlk 24 saat yorucu faaliyetlerde bulunulmamalı, dinlenilmelidir.

P-Shot Tedavisi Kaç Seansta Biter?

P-Shot tedavisi bir hafta ara ile 3 seans olarak uygulanır. 3. seansın tamamlanmasının 3-6 ay sonrasında bir seans daha uygulanarak P-Shot etkisi pekiştirilir. Penis PRP tedavisi yılda 3-4 seans uygulama olarak düşünülebilir.  

P-Shot Tedavisinin Yan Etkisi Var Mı?

P-Shot tedavisinin yan etkisi yoktur. PRP sıvısı kişinin kendi kanından elde edildiği için alerji yapmaz, enfeksiyon riski oluşturmaz. 

PRP Sonrası Cinsel İlişki Olur Mu?

Penis PRP sonrası kişi hemen günlük yaşamına dönebilir. Uygulama sonrasında cinsel ilişkiye girmede sakınca yoktur fakat penis PRP etkisini kişi tam olarak 3-4 hafta sonra görmeye başlayacaktır.

P-Shot- PRP Sertleşmeye İyi Gelir Mi?

Penis PRP’nin amacı sertleşme bozukluğu (iktidarsızlık) probleminin çözümlenmesidir. Penise gençlik aşısı yaptırdıktan sonra sertleşme kalitesi artmasının yanı sıra özgüvenin yükselmesi, cinsel istekte artışa bağlı olarak cinsel performans artışı da gerçekleşmektedir.

Penis PRP Tedavisinin Avantajları

Penis PRP tedavisinde sağlanan avantajlar şunlardır:

 • Sertleşme bozukluğunu (iktidarsızlık) kalıcı olarak tedavi eder
 • Kişi kaliteli ve sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşur.
 • Kişinin özgüveni yükselir, çekingenliği kaybolur.
 • Kişinin partneriyle ilişkisi olumlu etkilenir.
 • Ameliyat olmadan, genel anestezi almadan, ağrısız, güvenli bir tedavi süreci geçirilir.
 • Kişinin cinsel isteği ve cinsel performansında artış görülür.
 • Penis boyunda büyüme sağlayabilir.
 • P-Shot, FDA tarafından onaylanmış, güvenli ve doğal bir tedavi yöntemidir. 
 • P-Shot tedavisinin yan etkisi yoktur, kalıcıdır.
 • P-Shot cinsel sorunlar için ilaç kullanımını önler.
 • P-Shot sonrası kişi hemen günlük yaşamına döner.

PRP Cinsel Gücü Arttırır Mı?

Penis PRP sertleşme bozukluğunu çözümlediği için kişinin özgüveni yükselir. Cinsel istekte ve cinsel güçte artış olması bu pozitif etkinin sonucudur. 

P-Shot Tedavisi Fiyatları

P-Shot tedavisi uygulanan seans sayısı, kombine edilen işlem olup olmaması, doktorun deneyimi, malzeme kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Penis PRP işlemleri mutlaka tecrübeli bir uzman hekim tarafından, hijyen ve güvenli koşullar altında klinik, muayenehane, hastane gibi Sağlık Bakanlığı onaylı kurumlarda yapılmalıdır.

PRP İktidarsızlık Başarı Oranı Nedir?

Penis PRP iktidarsızlık, sertleşme bozukluğu sorunlarının çözümünde %7-80 oranında başarı sağlayan bir tedavidir. P-Shot tedavisi bu tedavinin sorunlarına çözüm sağlayacağına inanılan kişilerde uygulandığı için başarı oranı oldukça yüksektir. Yan etkisinin olmaması, ameliyatsız ve doğal bir uygulama olması da tedavinin uygulanmasını çoğaltmaktadır.

PRP Tedavisi ESWT Tedavisi İle Aynı Anda Uygulanabilir Mi?

Penis PRP ile ESWT (şok dalga tedavisi) doktorun uygun gördüğü durumlarda birlikte uygulanabilir. Kombineli olarak uygulanan işlemlerde tedavi etkisi artmakta, uygulamalar birbirini pekiştirici işlev görmektedir.

Bir yanıt yazın