Kaş ve Kirpik Ekimi Kaş ve kirpik ekimi en sık yapılan işlemlerden biridir. Kaş ve kirpikler FUE tekniği ile mikromotor sayesinde alınan kökler tek tek ayrıştırılarak dökülme olan bölgeye ekilir. Kaşlar için vücudun farklı bölgelerinden kıl kökleri alınabilir.

Vücutta bu ekim için en uygun yerler ense kısmıdır. Ense kısmında da saç kökü olmayan kişilerden koltuk altı veya genital bölgeden de kıl kökü alınabilir. Kollardaki kıllar çok ince olduğu için kaşlarda çok hassas olabiliyor. Bu nedenle kol kılları ekim için tercih edilmiyor. Ekim yapılacak olan kılların çıkış yönü de çok önemlidir. Kaş ve kirpik ekimini mutlaka bu işte uzman birine yaptırılmasını öneriyoruz.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaşların belli bir bölgesinde lokal bir dökülme görülüyorsa 30 dakikada kaş ekimi yapılabilir. Bazı kişiler ince kaşlarının daha kalın görünmesini istiyorlar. Bu kişilerde, kaşların çıkış yönüne uygun olacak şekilde kaş ekimi yapılarak kaşların daha gür görünmesi sağlanıyor.

Kaş ekimi yapıldıktan sonra kaşlar doğası gereği uzamaya devam eder. Bu nedenle kaş ekimi yapıldıktan sonra belli aralıklarla kaşlarınızı kesmeniz önerilir. 15 günde bir kaşlarınızı kısaltarak gür ve havalı görünen kaşlara kavuşabilirsiniz.

Kaş ekimi yapılmadan önce mutlaka kişinin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde kaş tasarlanır. Kişinin talebine, kıl köklerine ve mevcut kaş yapısına en uygun kaş şekillendirilir. Kaş şekillendirilmeden önce kaş boyası ile kaşlar doldurulurak kaş ekimi sonrası durum hasta ile paylaşılır.

Kaş Ekimi ve Kirpik Ekimi Nasıl Yapılır?

Ekim için önce ense bölümündeki saçlar 1 cm eninde 5-10 cm uzunluğunda yatay bir çizgi şeklinde tıraş edilir. Mikromotor yardımıyla çok ince punchlar kullanılarak kıl kökleri alınıyor. Kaş bölgesindeki ihtiyacına göre 40-50 kök ile 400-500 kök arasında greft yeterli olacaktır. Kaş ekimi oldukça hassas yapılması gereken bir uygulamadır.

Kaş ekimi yapılırken kılların çıkış yönü esas alınarak, en doğal sonuç hedeflenmelidir. Kaş ekimi lokal anestezi altında yapılır, 1-2 saatte kaş ekimi tamamlanır. Kaşların tamamen çıkması ve iyileşme sürecinin tamamlanması 4-6 ay arası sürer.

Kirpik Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi teknolojisi kirpik ekimine de izin verir. Kirpik ekimi mutlaka plastik cerrah tarafından yapılmalıdır. Kirpik ekimi ortalama 2 saat sürer, lokal anestezi altında yapılır. Kirpik ekiminden 3 gün sonra iyileşme süreciniz tamamlanır.

Ekilen saç kökleri kişinin saçlı bölgelerinden alınmalıdır. Kirpikler doğal olarak ince yapıda olduğu için ince saçlı bir bölgeden alınması önerilir. Mikro cerrahi yöntemlerle bir veya iki folükül halinde transfer edilir. Donör olarak alınan saçlar birer birer yerleştirildiği için doğal bir görünüm hedeflenir. Kirpiklerin uzaması ve göz alıcı görünmesi 4-6 ay arası sürecektir.

Bir yanıt yazın