Ulthera, cilt gençleştirme uygulamaları içinde en çok önerilen işlemlerden biridir. Amerika’da ilk olarak ortaya çıkan Ultherapy artık dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de yaygın olarak yapılıyor.

Ulthera, elastikiyetini kaybeden, sarkan ve kırışan ciltleri tedavi etmeyi amaçlayan bir uygulamadır. Ulthera seansı ortalama 30-40 dakika sürer. 30-40 dakikanın sonunda işlemin etkisini yüzünüzde hissetmeye başlarsınız. FDA onaylı Ulthera 50 yıldan fazla bir süredir cilt gençleştirme için kullanılmaktadır.

Ulthera, Deep Sea teknolojisini kullanır. Hedeflenmiş ses dalgalarını kullanan Ulthera teknolojisi cilt altında sıcak noktalar yaratılmasını sağlar. Bu teknoloji sayesinde cilt kendi kendini yenileme sürecini başlatır.

Kolajen üretimini destekleyen Ulthera uygulaması cildin kendini gençleştirmesini sağlar. Her ne kadar uygulamadan hemen sonra Ulthera’nın etkisini görmeye başlasanız da en ideal sonuçlar için 3 ay beklemeniz gerekir. Ulthera ile gençleşmek için bir seans yeterli olacaktır.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Ulthera Nedir?

Ultherapy odaklanmış ses dalgalarından meydana gelir. Bu uygulamada ultrason enerjisi kullanarak cildin 5 mm altına kadar inilebilir. Ciltte herhangi bir iz veya hasar bırakmadan cildin kolajen dokusu uyarılır. Böylece cilt kolajen üretimini arttırır ve kendini yenilemeye başlar. Deri altındaki bağ dokusu, subdermal tabakayı tetikleyerek cildin yavaşlayan kolajen üretimini hızlandırır. Bu işlemde ortaya çıkan ısı sayesinde cilt altında iyileşme yani sıkılaşma süreci başlar. Bu sayede tıpkı yüz germe ameliyatında olduğu gibi sıkı ve genç bir cilt elde edilir.

Neden Ulthera Yaptırmalıyım?

Ulthera, cildimizin gençlik ışığını ortaya çıkarır. İş hayatının getirdiği stres, hava kirliliği, yaşlılık süreci cildimizin yorulmasına sebep olur. Yorgun olan cilt kırışır, mat görünür. Ulthera cildimizin eskisi kadar enerjik ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Ulthera kısaca “face lift” işlemidir. Yani yüzümüzü yukarı doğru kaldırarak daha dinamik görünmesini sağlıyor. Ayna karşısına geçtiğimizde, elimizle yüzümüzü yukarı doğru çekerek ne kadar genç görünebileceğimizi hayal ederiz… İşte Ulthera tam da böyle bir sonuç ortaya çıkarıyor.

Ulthera Nasıl Uygulanır?

ulthera

Ulthera seansı tamamen konforlu geçer. Öncelikle ameliyatsız yüz germe için gelen hastanın cilt sorunları ve kırışıkları Ulthera cihazının görüntüleme ekranında incelenir. Cilt altı dokularının görülebildiği Ultherapy cihazı soruna yönelik olarak hedeflenen bölgeye odaklanmış termal ısı gönderir. Cildin 4.5 mm altına gönderilen bu ısı sayesinde stimulasyon artar. Cilt altı dokusu kendi kendini yenilemeye ve ekstra kolajen üretmeye başlar. Kolajen üretimi de cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Ulthera seansı tamamen acısız ve ağrısız olarak tamamlanır. Ultherapy’nin ultrasound başlığı cilde değdirilir. Böylece kişinin cilt dokusu ve cilt altı Ulthera’nın görüntüleme cihazında incelenir. Sonrasında Ulthera başlığı cildin 4,5 mm altına odaklanan ısı noktaları yaratır.

Ulthera Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • Jawline (çene çizgisi)
  • Boyun ve gıdı bölgesi
  • Alın bölgesi
  • Kaş
  • Üst göz kapakları
  • Dekolte bölgesi
  • Yanak bölgesi

Ulthera ile Yüz Germe

Ulthera ile yüz germe, tıbbi bir estetik prosedürdür ve yüzün sıkılaştırılması ve gençleştirilmesi amacıyla kullanılır. Bu prosedür, yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason (HIFU) teknolojisi kullanarak gerçekleştirilir. Ulthera, ciltteki kollajen üretimini teşvik ederek ve cilt altındaki dokuları hedefleyerek yüzdeki sarkmaları ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.

Prosedür sırasında, bir uzman, ultrason enerjisi kullanarak belirli derinliklerde dokuları hedef alır. Bu enerji, deri altındaki kollajen tabakalarını uyarır ve sıkılaştırır. Bu sayede ciltteki sarkmalar azalır, yüz hatları daha belirgin hale gelir ve cilt daha genç ve taze bir görünüm kazanır.

Sonuç olarak, Ulthera ile yüz germe, daha genç ve sıkı bir yüz görünümü elde etmek isteyen kişiler için non-invaziv bir seçenek olarak düşünülebilir. Ancak kişisel ihtiyaçlar ve beklentiler dikkate alınarak uzman bir sağlık profesyoneli ile görüşmek her zaman önerilir.

Ulthera Uygulamasının Sonuçları Nelerdir?

Ulthera yapılan her 10 kişiden 9’unda kaş kaldırma etkisi ve yüzün tamamında yukarı doğru çekilme yani face lift etkisi görülmüştür. Ulthera’dan sonra göz çevreniz de ve göz kapağınızda da gençlik etkisi göreceksiniz. Tam olarak sonucu görmek için 60 gün beklemeniz gerekir.

Ulthera Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Ulthera (ameliyatsız yüz germe) fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.