Pubis estetiği, dışarıdan bakıldığında büyük görünen vajinayı küçültmek için yapılan estetik ameliyatıdır. Pubis estetiği son yıllarda oldukça yoğun bir ilgi alıyor. Pubis bölgesi eğer kişilerde normalden daha yüksek, kalın ve dolgun görünüyorsa bu estetik dışı bir görüntüye sebep olabilir. Halk arasında ‘venüs tepesi’ olarak bilinen bu bölgenin dışarı doğru çıkık olması kişilerde psikolojik bir sorun yaratabilir. Yaz aylarında bikini giymek, dar pantolon ve tayt giymek de pubis bölgesinin kalınlığını belli eder. Pubis estetiği yani puboplasti ile daha ince ve normal genital bölgeye sahip olabilirsiniz.

Pubis Bölgesi Nedir?

Pubis bölgesi yani Venüs tepesi kasıkların hemen altından başlayan ve klitoris bölgesinin üzerine kadar devam eden bölgede yer alır. Genital bölgenin üzerindeki tüylerle kaplı üçgen bölgeye pubis bölgesi ismi verilir. Pubis bölgesi, cilt alt yağlarının üzerinde yer alır ve cinsel haz konusunda oldukça hassas bir görevi vardır. Pubis bölgesinin altında yağ dokusu olduğu için bazı kişilerin pubis bölgesi daha kalın, diğerlerinin daha ince olabiliyor. Pubis, halk arasında genital bölge, bikini bölgesi veya venüs tepesi olarak da kullanılıyor.

Neden Pubis Estetiği Yaptırmalıyım?

Pubis bölgesi büyük olan kadınlar için tayt, pantolon ve bikini giymek utanç verici olabilir. Dışarıdan belirgin bir şekilde görünen genital bölge kişilerin kendini güvensiz ve çekingen hissetmesine yol açar. Özellikle sıkı pantolonlarla daha da büyük görülebilen bu bölge, dışarıdan bakıldığında hemen fark edilebiliyor. Özellikle genç kızlarda pubis bölgesinin büyüklüğü estetik endişelere yol açıyor. Bu görüntüyü engellemek için pubis estetiği yaptırabilirsiniz, kendinize olan güveninizi tazeleyebilirsiniz.

Pubis Estetiği Nasıl Yapılır?

Pubis bölgesi yağ dokusu açısından zengindir. Bu nedenle sık sık kilo alıp vermek veya aşırı kilolu olmak pubis bölgesinin büyümesine sebep olur. Bazı kişilerde ise tamamen genetik olarak pubis bölgesi büyük olur. Pubis bölgesindeki yağ genel anestezi altında alınır. Bu estetik ameliyat için liposuction tekniği tercih edilir.

Liposuction için minik kesiler açılır ve bu kesilerden giren ince kanüller sayesinde pubis bölgesindeki fazla yağ dışarı çekilir.

Pubis bölgesinden alınan yağlar istenirse kişinin vücudunda daha dolgun hatlar yaratmak için kullanılır. Kişinin pubis bölgesinden alınan yağlar kalça, göğüs ve yüz bölgesine enjekte edilerek daha yuvarlak hatlara sahip olması sağlanır.

Pubis Estetiği” İçin 12 Sıkça Sorulan Sorular

 1. elif dedi ki:

  pubis estetigi fiyati nedir

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 2. Elyy dedi ki:

  Pubis estetiği fiyatı nedir?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Reza dedi ki:

  Pubis estetiği fiyatı nedir?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Tuğba dedi ki:

  pubis operasyonu fiyatını öğrenebilirmiyim

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 5. Berfin dedi ki:

  Merhaba pubis operasyon fiyat bilgisi alabilirmiyim?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 6. Zeynep dedi ki:

  Pubis estetiği fiyatı nedir?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

Bir yanıt yazın