Perinoplasti doğum izleri estetiği, normal doğum yapan kadınların vajen bölgelerini toparlamak ve yıpranmaları gidermek amacı ile yapılır. Perine bölgesi, vajinanın alt kısmıyla, anüs bölgesi arasında kalır.

Normal doğum ile 1,5 kilonun üzerinde bebek doğuran kadınların vajinalarının genişlemesi ve yıpranması normaldir. Oldukça hassas olan vajen bölgesinin kasları normal doğum ile deforme olabilir. Bu kasların sıkılaştırılması ve doğum öncesi haline getirilmesi için perinoplasti doğum izleri estetiği yaptırmanızı öneririz.

Normal doğumun izlerini genital bölgenizden silerek cinsel hayatınızda daha mutlu olabilir, kendinize olan güveninizi arttırabilirsiniz.

Perine Bölgesi Neden Deforme Olur?

Perine alanı yani vajinanın altında kalan kısım ile anüs arasında bölge normal doğumun etkisiyle bollaşır. Özellikle birden fazla doğum yapan kadınlarda bu bölgenin deforme olması daha yoğun bir şekilde görülür. Aynı zamanda doğumda aşırı bir şekilde gerilen pelvis taban kaslarının gevşemesi perine bölgesinin bollaşmasına yol açar. Artan doğumlarla birlikte pelvis kaslarının esnekliği azalacak ve vajina daha çok sarkacaktır.

Perine Bölgesinin Bollaşmasının Sonuçları Nelerdir?

Perine bölgesinin bollaşması yani genişlemesi cinsel ilişkide kişilere daha az bir haz yaratır. Cinsel ilişkide kişilerin gerilmesine, mutsuz olmasına yol açar. Eşinizin ve sizin orgazm olmanızı geciktirir veya orgazma olmama sorununu gündeme getirir.

Perine bölgesini sıkılaştırmak için kegel egzersizleri önerilir. Kegel egzersizleri doktor tarafından yönlendirilmelidir. Üretra, vajina ve anüs etrafındaki bu kaslar kegel egzersizleri sıkılaştırılabilir. Fakat her ne kadar kegel egzersizleri yapılsa da ameliyat kadar etkili ve hızlı sonuçlar ortaya çıkarmaz.

Perine Doğum İzleri Estetiği Nasıl Yapılır?

Perine doğum izleri estetiği normal doğum sırasında gerçekleşir. Özellikle ebe eşliğinde ve evde yapılan doğumlarda perine bölgesinin anüse doğru yırtıldığı görülebilir. Bazı doğum yırtıkları çok aşırı bir şekilde ve vajinanın içine doğru olabilir. Hastane ortamında yapılan doğumlarda bu yırtıkların daha az olduğu görülmüştür.

Doğum sırasında ortaya çıkan perine doğum izleri doğum sonrasında kapatılarak estetik dikiş atılır. Daha sıkı bir vajina girişini olmasını isteyen kadınlar doğumdan bir sene sonra vajina daraltma estetiği yaptırabilirler. Vajina daraltma estetiği kadınların vajen bölgesinin daha sıkı olmasını sağlar, böylece cinsel ilişkideki haz artar.

Bir yanıt yazın