Vajinoplasti ameliyatı, vajinal gevşemeler için önerilir. Vajinanın sıkılığının azalması ve esnekliğinin azalması kişilerde kadınlarda cinsel mutsuzluğa yol açabilir. His kaybı yaşayan kişiler için orgazm olmama sorunu ortaya çıkar. Bu da partnerler arasında huzursuzluğa sebep olabilir. Genişleyen vajinanın tekrar sıkı bir forma kavuşması için Vajinoplasti ameliyatı yapılabilir. Bu ameliyat kişilere hem daha estetik görünen bir vajina yaratır, hem de vajinanın işlevini daha verimli bir hale getirir.

Vajina daraltma ameliyatı, idrar kaçırma problemi için de önerilebilir.  Birden fazla normal doğum yapmış olan kişiler zamanla idrar kaçırma problemi yaşayabiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve güven içinde yaşamak için Vajinoplasti ameliyatı size uygun olacaktır.

Neden Vajinoplasti yaptırmalıyım?

Vajina daraltma ameliyatın asıl amacı gevşek ve genişlemiş vajinayı sıkılaştırmak, vajina darlığını sağlayarak gerginliğini arttırmak ve bu şekilde hem kadında hem de erkekte cinsel ilişki sırasında hazzı arttırmaktır.

Vajina genişlemesi genellikle normal doğum veya sık doğum yapmakla doğru ilişkili olan bir durumdur. Normal doğum sonrasında vajina deforme olabilir, bu da annelerin güven kaybı yaşamasına yol açabilir. Çiftlerin arasındaki cinsel hazzı arttırmak, kadınlar cinsel ilişki sırasında daha mutlu olmasını sağlamak için vajina daraltma ameliyatı önerilir. Geniş vajina sadece cinsel ilişki sırasında değil günlük hayatınızda idrar kaçırma ve ses çıkarma gibi sorunlara da yol açabilir. Oldukça basit olan bu ameliyat sayesinde daha sıkı bir vajinaya sahip olabilirsiniz.

Vajinoplasti nasıl yapılır?

Vajina daraltma ameliyatı lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) veya sedasyon yöntemi (hafif uyutma) ile ortalama olarak 45 dakika- 1 saat kadar sürmektedir. Vajinanın arka duvarından minik bir doku parçası çıkarılır. Daha sonra vajina duvarı birbirine yaklaştırılarak dikilir. Böylece vajina daha dar ve sıkı bir hale getirilir. Atılan dikişlerin çoğu altta olduğu için görünmez, oldukça rahat ağrısız ve risksiz bir ameliyattır. Ameliyattan 2 gün sonra günlük rutininize dönebilirsiniz. Bu ameliyat sonrasında hastalarda ciddi bir ağrıya rastlanmamaktadır. Verilen ağrı kesicilerle dindirilebilir.

Vajinoplasti sonrası iyileşme süreci

Vajinoplasti sonrası kişisel temizliğinize dikkat etmeniz oldukça önemlidir. İlk 6 hafta cinsel ilişkiye girmemeniz önerilir. Dikişlerinize pansumanlar düzenli olarak yapılmalı ve hekim tarafından verilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Dikişler 15-20 gün sonrasında kendiliğinden dökülür. Estetik dikiş olduğu için ameliyat izi neredeyse hiç belli olmaz. Ameliyattan sonra duş alabilirsiniz. 3 hafta boyunca saunaya girmemeli ve aşırı sıcak ortamlarda bulunmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.