Yüz güzelliğinde tamamlayıcı bir unsur olan dudaklar, yüzün bütünlüğünü tamamlaması açısından oldukça önemlidir. Dudağın büyüklüğü, dolgunluğu, inceliği veya kalınlığı yüzün diğer bölümleriyle  uyumlu ve orantılı olmalıdır. Bu nedenle dudakların diri ve dolgun görünmesi yüzümüzdeki gençlik ve sağlıklı ifadeyi güçlendirir.

Yaşlanmaya bağlı olarak dudaklar dokuların erimesiyle incelip kırışarak dolgunluk ve diriliğini kaybeder bunun nedeni yüzdeki deri, kas ve yağ miktarlarının azalması ve erimesidir.

Uzun Vadede Dolgun Dudaklar

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Dudak Kalınlaştırma İşlemleri Nelerdir?

Hastanın durumuna göre iki farklı yöntem ile dudak estetiği girişimi gerçekleştirilebilir. Bunlar yağ enjeksiyonu ya da kolajen veya hyalüronik asit içeren dolgu enjeksiyonlarıdır.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyon yöntemi, lokal anestezi altında ameliyathane ortamında gerçekleşir. Vücudun yağ fazlalığı olan bölümlerinden alınan yağ, gerekli işlemden geçirildikten sonra dudaklara geri enjekte edilir. Enjeksiyon yapılan yerde biraz ödem oluşabilir, birkaç gün sonra geçer.

Bunun dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. 3-6-ay içinde konulan hücrelerin % 50 si eriyip vücut tarafından emilecektir. Bu yüzden doktor kontrolleri ile alınan yağın farklı seanslarda tekrarlanması gerekebilir. İşlem birkaç defa tekrarlanırsa etkili bir kalınlaşma sağlanabilir.

Dudak Estetiğinde Dolgu Nedir?

Bir diğer tercih edilen yöntemlerden biri ise hylüronik asit dolgu enjeksiyonlarıdır. İğne ile enjekte edilen hyalurinik asit uygulaması çok basittir ve işlem sonrası hasta hemen normal hayatına döner. Dolgu 1 yıl boyunca boyunca etkisini gösterir ve bu sürenin sonunda tekrarlamak gerekir.

Alerji yapmaz ve risksizdir. Bu maddeler derinin hemen içine enjekte edilir. Dudak kenarlarını dikleştirmek ve belirginleştirmek için kullanılırlar. Daha fazla kalınlaşma gereken durumlarda yetersiz kalırlar.

Dudak Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Dudak Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.