Yanak estetiği kişilerin daha dolgun ve estetik yüz hatlarına sahip olması için yapılır. Estetik çizgilere sahip ince bir yüz, çoğu insan için ideal görünümün bir parçası anlamına gelir. Bazen bir kişinin yüz ve yanak yapısı, kişi ideal kiloda olsa bile kilolu, çok zayıf veya yorgun görünmesine sebep olabilir.

Yanak bölgesindeki fazla yağ dokusunu görünür izler bırakmadan yeniden şekillendirmek mümkündür. Yanaklar ve elmacık kemiklerini daha ön plana çıkararak, yüz hatları belirginleştirilir bu sayede yüz daha orantılı görünür.

Yeni Trend; Hollywood Yanağı

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Yanak Bölgesindeki Çökmeler Nasıl Giderilir?

Yüz anatomisinde burun, çene ve elmacık kemikleri birbiriyle uyumlu ve yüzün yüksek, aydınlık bölgeleridir. Elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgeler yaşlanma, kilo alıp-verme veya genetik faktörler nedeniyle çökmüş görünebilir.

Bu durum yorgun, yaşlı ve bakımsız görünmenize neden olur. Günümüzde dolgu enjeksiyonları  veya yağ enjeksiyonları ile bu görünüm yüz şeklinin oranına göre yeniden şekillendirilebilir ve yüzde istenilen oran kolaylıkla sağlanabilir. Bu sayede daha genç ve güzel bir görünüm elde edilebilir.

Yanak Estetiğinin Başrolu Yağ Transferi

Vücudun istenmeyen bölgelerden vaser liposuction tekniği ile yağ almak ve yüzün hacim kaybına uğramış bölgelerine enjekte etmek mümkün. Yağ aşılama, çökmüş yanaklara özellikle elmacık kemiklerinin üzerine ve yüzeysel olarak deri altına hacim eklemenin, gülümseme ve dudak çizgilerini doldurmanın harika bir yoludur.

İstenmeyen yağ, karın, kollar veya gıdı gibi birçok alandan toplanabilir. Yağ hücreleri, eşlik eden akışkanlardan ayrılır ve saflaştırılır. Daha sonra bu hücreler yüzde hacme ihtiyaç duyulan alana geri enjekte edilir.

Enjekte edilen yağ zaten hastanın kendi vücudu tarafından üretildiğinden, reaksiyonlar veya vücudun reddetmesi gibi bir durum gerçekleşmez. Ameliyat sonrası iz kalmaz ve prosedürler ortalama 1 saat sürmektedir.

Yağ enjeksiyonu seansınızdan sonraki ilk haftalarınızda, hacimdeki artış esas olarak ödemden kaynaklanır. Ancak bu durum düzeldiğinde, 2-4 ay içinde biraz yağdan hacim kaybedebilirsiniz. Bunun nedeni, yağ enjeksiyonunun henüz tam olarak yerleşmemesidir. Genellikle seansınızdan 3-4 ay sonra nihai sonuçlarınızı göreceksiniz. Bu sonuçlar prosedür takibindeki birkaç ay sonra daha görünür hale gelir.

Bişektomi Hollywood Yanağı Prosedürü Nedir?

Yanan estetiği olarak en çok yapılan operasyon olan bişektomi, elmacık kemiklerinin yüksekliğini korumak ve yüz hatlarını daha orantılı hale getirmek için yanaklardaki fazla yağın yanaktan çıkarılması prosedürüdür.

Yüze daha çekici ve orantılı bir görünüm vermek için, ağız içinden yağ çıkarılır ve hastanın rahatsızlığına neden olan tam ve tombul yüz görünümü çözülür.

Hollywood yanakları olarak da adlandırılan bu prosedür, Hollywood yıldızları tarafından tercih edildiği için bu ismi almış olup, elmacık kemiklerini ortaya çıkarır ve yüzün daha ince görünmesini sağlarken çekici ve genç bir görünüm sağlar.

Bişektomi Adayları?

Bişektomi, yanak yağları sebebi ile yüzleri şişman görünen, belirgin yüz konturları olmayan, kalın ve kare ifadeye sahip hastalara uygundur. Bu prosedür için en yüksek talep kadınlardan geliyor gibi görünse de erkeklerin de daha maskülen yüz hatlarına sahip olmak adına sıklıkla başvurdukları bir prosedürdür. Erkek hastaların kemik ve yağ yapıları farklı olduğu için, işlem erkeklere uygulandığında genellikle daha az yağ çıkarılır.

Bişektomi Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Prosedürlerin tamamında olduğu gibi, bişektomi uygulamasından da en az bir hafta önce sigara içmeyi ve alkol tüketimini bırakmanız veya azaltmanız önerilir. Hızlı bir iyileşme süreci için bu çok önemlidir. Ayrıca, ameliyattan önce kan sulandırıcı ilaçlardan mutlaka kaçının.

Yanak Estetiği fiyatı nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Yanak Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Related projects