En iyi lazer epilasyon aleti hangisi?” sorusu vücudunda istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kadın ve erkeklerin en sık sorduğu sorulardan biri.

Uzun yıllardan beri ister kadın ister erkek vücudunda olsun istenmeyen kıl ve tüy sorunlarına karşı kullanılan yöntem, lazer epilasyon yöntemidir.

Bu istenmeyen kıl ve tüy problemleri ortadan kaldırılmadığı takdirde kişinin estetik görüntüsünü ve psikolojisini bozarken aynı zamanda özgüveninin azalmasına da neden olurlar. Vücudunda istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak isteyen kişi kalıcı bir çözüm uygulamazsa, kendisini rahatsız eden tüy ve kıl yoğunluğunun fazla olduğu bölgeleri sürekli olarak kamufle etmeye ve gizlemeye çalışmakla uğraşır. Lazer epilasyon vücuttaki kılların geçici olarak ve sürekli alınması yerine bu soruna kalıcı bir çözüm sunar. Kişiler, internette araştırma yaparken tüylerin kalıcı olarak alınmasına dair doğal yöntemlerden evde yapılan epilasyonlara kadar çeşitli yollarla karşılaşmaktadır; ancak bu yöntemlerden hiçbirinin tüy sorununu tamamen ortadan kaldırdığına dair bir bilimsel kanıt yoktur. Etkinliği kanıtlanmış olan ve en güvenli yöntem yalnızca lazer epilasyon yöntemidir. Dilerseniz lazer epilasyon cihazlarının etkinliğine, çeşitlerine ve farklarına gelin beraber bakalım…

En Etkili Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

Lazer epilasyon uygulamaları, kişilerin kalıcı sonuç almak istediği, uzmanı tarafından kişiye uygun aletle ve doğru şekilde uygulanmadığında yanıklara veya sonuç alınamamasına neden olabilen hassas uygulamalar olduklarından dolayı lazer epilasyon uygulamalarında doğru cihaz seçimi oldukça önemlidir. Lazer epilasyon cihazlarında en önemli nokta seçilen cihazın dalga boyunun kişinin ten rengine ve kıl yapısına uygun olmasıdır. Cihaz seçiminde yalnızca markaya dikkat edildiği, kişinin ten rengi ve kıl yapısının önemsenmediği durumlarda istenilen sonuçların alınması mümkün değildir.

Sonuç olarak doğru soru “En etkili lazer epilasyon cihazı hangisidir?” yerine “Kişinin ten rengi ve kıl cinsine göre en etkili lazer epilasyon cihazı hangisidir?” olmalıdır.

Lazer Epilasyonda Hangi Marka Daha İyi?

En iyi lazer epilasyon Aleti Lazer epilasyonda hangi marka daha iyi sorusu epilasyon aletlerindeki çeşitlilik arttıkça daha sık sorulmaya başlanan sorulardandır. Diode ve Alexandrite lazer epilasyon cihazlarının yanı sıra ev tipi epilasyon aletlerinin de eklenmesiyle beraber bu alanda marka ve ürün çeşitliliği her geçen gün artmaktadır. Ev tipi epilasyon aletleri pazarındaki hızlı gelişmeler dikkat çekse bile, bu ürünlerle ilgili tüketiciyi bilinçlendirmek adına vurgulanması gereken çok önemli bir nokta bulunmaktadır. Ev tipi epilasyon aletleri lazer değillerdir. Bu aletler IPL yani yoğunlaştırılmış atışlı ışıklardır. Her ne kadar kişiye istediği anda uygulama yapabilmenin konforunu sağlasalar da kalıcı bir etkilerinin olduğu bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Hem vücut hem de yüz epilasyonlarında kılların geçici olarak alınmasını sağlarlar. Diode ve Alexandrite epilasyon cihazları ise farklı dalga boylarının kullanıldığı, kalıcı ve oldukça etkili sonuçlar sağlayan lazer cihazlarıdır.

Alexandrite Lazer mi Yoksa Diode Lazer mi?

Alexandrite lazer mi yoksa Diode lazer mi sorusu ise lazer epilasyon yaptırmaya karar vermiş ve kalıcı sonuç isteyen kişilerin akıllarına takılan belki de en önemli sorudur. İnternetteki bilgi deryasında araştırma yapan kişiler, kendileri için en uygun olan lazer cihazını anlamakta oldukça zorlanmaktadırlar.

Alexandrite lazer cihazları 755 nm dalga boylarına sahip, koyu cilt tiplerinde ve özellikle bronz tenlerde kullanılmaya uygun olmayan ve kullanıldığı takdirde istenen sonucu vermeyen ancak açık tenli ve koyu renkli kıllara sahip kişilerde mükemmel sonucu veren lazer cihazlarıdır. İnce kıllarda etkili olmaması nedeniyle yüzdeki ayva tüyleri için de kullanılamazlar. Alexandrite lazer cihazlarının içerisinde Alexandrite Clarity, Alexandrite ve Nd:YAG dalga boylarını aynı cihazda kullanarak bu sorunlara bir çözüm sunmaktadır. Açık tenli ve koyu renk kıllara sahip kişiler için cihazın Alexandrite dalga boyu aktif edilirken, bronz tenlerde ve ince kıllarda Nd:YAG dalga boyu aktif edilebilmektedir.

Diode (Diyot) lazer epilasyon cihazları ise 810 nm dalga boyuna sahiptir ve hem ince hem de kalın kıllarda etkili olması sebebiyle son yıllarda sıklıkla tercih edilen lazer cihazlarındandır. Koyu tenli veya bronzlaşmış kişilerde de kolaylıkla uygulanabilmektedir. Her mevsim uygulanabilir ve kişinin cildinde leke bırakma ihtimali yoktur. Özel bir jel yardımıyla uygulanır ve bu sayede etkinliği artar. Yalnız buz lazer ile kıyaslandığında işlem kişiye biraz acılı gelebilir.

Buz Lazer mi Normal Lazer mi?

Buz lazer etkili, kalıcı ve acısız bir lazer epilasyon sunar. FDA onaylı bir lazer sistemidir. Her cilt ve kıl türünde uygulanabilir olmasının yanı sıra özellikle ince ve açık renkli kıllarda oldukça etkilidir. Buz lazer başlığı ütü yapar gibi sürekli hareket ettirilerek kıl kökünü kademeli olarak ısıtır ve tahrip eder. Bu sayede kıl kökleri etkin ve kalıcı bir şekilde tahrip olurken, cilde zarar verme ve ciltte yanık oluşma riski ortadan kaldırılır. Buz lazer uygulaması hasta için de oldukça konforlu bir işlemdir. Uygulama esnasında cildi serinleten ve rahatlatan safir uçlar sayesinde hasta uygulama süresince herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Sağladığı konforun yanı sıra saniyede 10 atış yapan teknolojisi sayesinde oldukça hızlı da bir uygulamadır. Yaklaşık 45-50 dakika içerisinde epilasyonun tüm vücuda uygulanabilmesini mümkün kılar. Buz lazer uygulaması klasik lazerin uygulandığı tüm vücut bölgelerine uygulanabilmesinin yanı sıra özel ucu sayesinde kulak ve burun içi gibi ulaşılması zor yerlere ulaşırken, özellikle erkek hastaların sırt ve göğüs bölgeleri gibi kıl yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde daha yüksek seviyede kullanılarak kısa sürede istenilen sonuca ulaşılmasına da olanak sağlar.

Normal lazerde ise son teknolojiye sahip buz lazerin aksine kişi uygulama esnasında acı ve ağrı hissederken, uzman kişiler tarafından yapılamadığı takdirde çevresindeki cilt dokusunda yanık oluşma riski de mevcuttur.

Tüm bunlara ek olarak, buz lazer, diğer lazer epilasyonlarından farklı olarak uygulama esnasında daha geniş yüzeyleri hedef alır ve bu sayede her atışta çok daha fazla kıl kökünü tahrip etme gücüne sahiptir. Sonuç olarak seans süreleri kısalırken, seans başına tahrip edilen kıl kökü sayısı diğer epilasyon türlerine oranla çok daha yüksek olmaktadır.

Buz Lazerde En İyi Cihaz Hangisi?

Buz lazerde en iyi cihaz hangisi sorusu konforlu ve acısız bir şekilde lazer uygulamasından yararlanmak ve istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak isteyen kişilerin aklına ilk gelen sorulardan biridir. Buz lazer, işlemin tamamen acısız ve konforlu bir şekilde yapılmasından dolayı son yıllarda oldukça tercih edilmektedir. Cildi –3 dereceye kadar soğutan FDA onaylı bu sistem sayesinde kişi tamamen ağrısız bir epilasyonu deneyimlerken, istenmeyen tüylerinden çok daha kısa sürede kurtulma fırsatını da yakalar. Buz lazer cihazı geniş başlığı sayesinde işlem süresini neredeyse yarı yarıya kısaltmakta ve saniyede çok daha fazla kıl kökünü tahrip edebilmektedir. Buz lazerin en yeni modellerinden Soprano ICE Titanium Buz Lazer Alexandrite, Diode ve Nd:YAG dalga boylarının üçüne birden sahiptir. Dünyanın ilk ve tek 3 dalga boylu lazer epilasyon cihazı olması sayesinde kıl köklerini kalıcı bir şekilde tahrip ederken, buzun ferahlığı ile kişiye konforlu bir uygulama sunar. Vücuttaki istenmeyen tüm tüyler için, 4 mevsim uygulanabilir. Bunlara ek olarak, batık tüylerin tedavisinde de oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın