Lazer epilasyon tedavileri, istenmeyen tüyleri vücudun hemen hemen her bölgesinden uzun süreli etkin sonuçlarla alır. Ağda, yolma ve krem ​​tüy dökücüler gibi diğer tüy alma yöntemleri ile karşılaştırıldığında buz lazer ile epilasyon, daha uzun süreli sonuçlarla tüylerin daha verimli bir şekilde yok edilmesini sağlar.  

Lazer epilasyon ile tedavi bölgesindeki kıl köklerini hedef almak için konsantre lazer enerjisi kullanır. Lazer ısıtma, foliküle zarar vererek mevcut tüylerin dökülmesine neden olur ve çıkacak tüylerin uzamasını zorlaştırır. Tedavi, çevredeki cildi ve dokuyu zarar vermeden sağlam bırakarak, işlemden sonra rahatsızlığı ve aksama süresini en aza indirir.

İstenmeyen tüylerin genel olarak alınmasına ek olarak, lazer epilasyonun, batık kıllar, tıraş bıçağı yumruları (psödofolikülitis barbae), pilonidal kistler, buna bağlı fazla kıl gibi tahrişe neden olan tüylerin spesifik olarak alınmasında çok etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Lazer epilasyon tedavisi, vücudunuzda ki tüylerden tamamen ve kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayan bir işlemdir. Buz lazer epilasyon tekniği tüylerin köklerine lazer atışları yaparak tüylerin tekrar uzamasını engeller. Günümüzde lazer epilasyonun birkaç farklı versiyonu vardır. Bunlar arasında en etkili sonuç alınan uygulama Soprano buz lazerdir. Buz lazer tamamen acısızdır ve her cilt rengine uygulanabilir. Soprano Buz lazer cihazlarının en etkili ve popüler olanları Platinum ve Titanium’dur. Her iki cihaz da 3 dalga boyunu kullanarak kişilere hızlı ve konforlu bir epilasyon deneyimi yaşatır. Eğer siz de vücudunuzda ki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isterseniz buz lazer epilasyon teknolojisi ile tanışmalısınız.

Neden Buz Lazer Epilasyon Yaptırmalıyım?

Lazer epilasyon ile hayatınız boyunca tüy alma probleminden kurtulabilirsiniz. Tatillerde, yaz aylarında zamanımızın birçoğunu tüy almakla geçiriyoruz. Tüy alma tekniklerinde yaptığımız hatalar sonucu tüylerimiz olduğundan daha sert çıkabiliyor veya daha hızlı uzuyor. Jiletle tüy almak vücudumuzda batıklara sorun açıyor ve cildimizin pürüzlü görünmesine yol açıyor. Buz lazer ile epilasyon ile batıklarınızdan kurtulup, yumuşak ve pürüzsüz bir tene sahip olabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR…

Buz Lazer İçin Nasıl Hazırlanmalıyım?

Randevudan en fazla 1 gün önce hedeflenen bölgeyi tıraş edin, bronzlaşmaktan 4 gün kaçının. Lazer epilasyon yaptırmak ile ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa bize bildirin! Güvenli ve etkili sonuçlar sağlamanın bir yolunu bulacağız.

Buz Lazer Epilasyondan Hemen Önce Tıraş Olabilir miyim?

Evet! Aslında, bir buz lazer uygulamasından önce her zaman tıraş olmak istersiniz, çünkü en iyi tedaviler kıllar, mümkün olduğunca kısa olduğunda gerçekleşir. Amaç, ısının kıl köküne nüfuz etmesini sağlamaktır, yüzeyi tekmelemek değil.

Tıraşla ilgili sorunlarınız varsa önce bunları tartışabiliriz, ancak genellikle tedaviden önce tıraş olmak en iyisidir.

Lazer Epilasyon Tedavilerinden Önce Ağda Yapmak Uygun mudur?

Tıraş önerilir, ancak ağda yapılmaz. Lazerin herhangi bir bölgedeki kılları bulabilmesi için, kıl kökünde koyu renkli kök bulunması gerekir.

Lazer Epilasyon Ağda Yapmaktan Daha Çok Acı Veriyor mu?

Hafif bir karıncalanma olur, ancak seanstan sonra büyük bir rahatsızlık yoktur. Yıllarca süren tedavilerden sonra, ağrıya karşı çok hassas olan ve daha az duyarlı kişilerde bile acı hissi buz başlık nedeni ile daha azdır. Ancak kıl köklerinin çok yoğun ve koyu renkli olduğu genital gibi bölgelerde ilk seanslarda acı hissi biraz daha yoğun yaşanabilir. Kıllar seyreldikçe uygulanan lazer boyu değişse bile acı gittikçe azalacaktır.

Lazer Epilasyon Yüzümü Kırmızı Yapar mı?

Genel olarak, tüy ne kadar kalınsa, başlangıçta o kadar fazla tahriş olabilir. Bu genellikle bir saat içinde azalır. Yüzdeki tüyler genellikle bacaklara veya bikiniye göre çok daha incedir, bu nedenle kızarıklık nispeten hafiftir ve üzerine oldukça hızlı bir şekilde makyaj yapılabilir.

Lazer Epilasyon Güvenli midir?

Lazer uygulamalrı epilasyon için bile olsa, deneyimli bir profesyonel tarafından yapıldığında güvenli ve etkili bir tedavidir. Genel anlamda tüm cilt renklerine uygulanabildiğinden buz lazer oldukça güvenlidir.

Soprano Buz Lazer Teknolojisi Nedir?

Soprano buz lazer, lazer teknolojisinin geldiği son noktadır. Tek başlıkta bulunan üç farklı lazer dalga boyu sayesinde farklı cilt tiplerine uygun lazer atışları yapılabilir. Farklı doku derinliğindeki kıl hücrelerini hedefleyen bu uygulamada kişinin kıl yapısına göre üç farklı dalga boyutundan uygun olanı kullanılır. Soprano buz lazer Titanyum cihazı, en son çıkan buz lazer uygulamasıdır. Titanyum cihazının en önemli farkı soğutma özelliğidir. Tedavi başlığının daha büyük olması sayesinde Platinum cihazından %40 daha hızlı bir sonuç ortaya çıkarır ve daha az acılıdır.

Koyu Renkli Tenler İçin Lazer Epilasyon Yapılabilir mi?

Soprano buz lazer epilasyon uygulamasında koyu cilt rengi için 1064 nm dalga boyutu tercih edilir. Böylece düşük melanin emilimi sağlanarak koyu renkli ciltte hasar oluşmaması sağlanır ancak kıl köklerine etki eder. Buz lazer epilasyon uygulamasında kıl köklerindeki kök hücrelerde hasar oluşturarak kıl kökleri yok edilir.

Açık Renkli Tenler İçin

Açık renkli tenlerde melanin kramoforu daha güçlü emilim sağladığı için 755 nm dalga boyutu tercih edilir. Bu dalga boyutu ile açık tenler de koyu renkli ve kalın yapılı tüyler ortadan kaldırılır. Fakat bu uygulama bronz kişilerde yanık problemine yol açabilir bu nedenle mutlaka uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır.

İnce Tüyler İçin Lazer Epilasyon Etkili mi?

İnce tüyleri lazer ile yok etmek için 810 nm dalga boyutu kullanılmalıdır. Diyot lazer adı verilen bu dalga boyutu ile orta derecedeki kıl kökleri hedeflenir. Bu nedenle kolların üst tarafı, sırt ve yüz gibi ince tüylerin çok olduğu bölgelerde etkili sonuçlar yaratılır.

Soprano Buz Lazerin Avantajları Nelerdir?

Soprano buz lazer üç farklı dalga boyutunu tek başlıkta kullanarak her cilt rengine göre lazer atışı yapabilir. Ayrıca buz lazer Platinyum erkek tipi kıllanma gibi en zor tüyleri de kalıcı olarak yok eder. Eğer genital gibi hassas bölgelere uygulama yapılacaksa Soprano Buz Lazer başlığı ile acı hissiniz en aza indirgenir.

Soprano buz lazer yüksek enerji darbesi kullanarak dermisi yavaş yavaş ısıtır. Böylece kıl köklerinde hasar bırakarak onların devre dışı kalmasını sağlar. Bu uygulamada lazer epilasyon çevre dokulara zarar verilmediği için tamamen güvenli bir işlemdir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Soprano Buz Lazer fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Lazer epilasyon fiyatları kadın, erkek seans sayısı ve işlem yapılacak bölgeye göre farklılık göstermektedir.

Lazer Epilasyon” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Ceren dedi ki:

  Fiyat öğrenmek istiyorum.

  1. Qadmin dedi ki:

   Merhaba mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir yanıt yazın