Günümüzde botoksun bu kadar yaygınlaşması beraberinde birçok yanlış haberi de getirmiştir. Botoxsadece uzman hekimler tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Güzellik uzmanları veya diğer sağlık çalışanları tarafından yapılan botox işlemi ciltte kalıcı olarak hasara yol açabilir. 

Medyada çıkan botoks ile ilgili haberler, kişilerde yanlış bir önyargı oluşmasına sebep oluyor. Botoks şaşkın bakışlara sebep olabilir ya da botoks yaptırmak için çok erken gibi yanlış söylemler nedeniyle insanlar botoks uygulaması hakkında doğru olmayan bilgilere inanabiliyor. Botoks nedir? Botoks güvenli midir? gibi soruları sizler için cevapladık!

Botoks nedir?

Botoks, Clostridium Botulinum adlı bakteriden elde edilen ve kasların gevşemesini sağlayan bir ilaçtır. Bu ilaç sayesinde, deri altındaki kaslar gevşeyerek cilt yüzeyinde oluşan kırışıklık ortadan kaldırılır. Kasların gevşemesiyle birlikte cilt daha genç ve sıkı görünür. Botoksun en önemli amacı cildi olduğundan daha genç ve sağlıklı göstermektir. Yanlış bilinenin aksine botoks bir zehir değildir. Botox maddesinin içinde domuz içeriği yoktur.

Botoks güvenli midir?

Alanında uzman hekimler tarafından yapılan botoks uygulaması güvenlidir. Kişinin ihtiyacına göre yapılan botox uygulaması sayesinde ciltte oldukça doğal bir sonuç elde edilir, cildin anti-aging bakımı yapılır. 

Uzman hekimler tarafından kişinin cildine uygun miktarda botoks uygulaması yapılır. İhtiyacın üzerinde yapılan botoks işlemi cilt sağlığını riske atabilir. Eğer botox uygulaması derin kırışıklarınız üzerinde olumlu bir iyileştirme yapmıyorsa size yüz germe gibi cerrahi işlemleri öneririz. 

Botoks şaşkın bakışlara sebep olur mu?

Göz çevresine uygulanan aşırı dozdaki botokslar, göz çevresinde yapay görünümlere yol açabilir. Doğru dozda uygulanan botoxuygulaması ise, göz çevresinde daha sağlıklı ve daha genç bir ifade oluşturur. 

Göz çevresine yapılan botoks, göz kenarındaki ince çizgilerin azalmasına, göz kapağının yukarı kalkmasına ve göz çevresinde lifting etkisi elde etmemizi sağlar. Botoks uygulamasının şaşkın bakışlara sebep olduğu örneklerde yanlış botox uygulamasının sonuçlarını görürsünüz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.