sıvı-yüz-germeBelirgin elmacık kemikleri ve keskin çene hatları yüzü daha güzel gösteren önemli detaylardır. Ancak yaş aldıkça yüzde yer alan dokular gevşeyerek eski hacmini kaybeder. Bu durum da daha solgun ve yaşlı görünümlü bir yüze neden olur. Çoğunlukla yüzde yer alan kemik, kas ve yağ dokuları zamanla hacmini yitirirken derinin yüzey alanında ise ince kırışıklıklar olmaktadır. Derideki kolajen üretiminin azalması ve cildin elastikiyet düzeyinin azalmasına bağlı olarak yüz gittikçe aşağıya doğru sarkmaktadır. Kişi daha yorgun ve mutsuz görünen bir yüz görünümünden rahatsız olmaktadır. Sıvı yüz germe ile şikayetçi olduğunuz solgun yüzünüzden kurtulmanız mümkün.

Sıvı yüz germe işlemi ile yüzünüz eskisinden de daha güzel ve genç bir görünüme kavuşur. Daha canlı, diri ve parlak bir cilt elde edilir. İşlem oldukça kolay ve pratiktir. Minimum ağrı ve acı hissedilir. İşlem sonrasında hasta aynı gün günlük yaşamına rahatlıkla geri dönebilir.

Yaşlı Görünümün Altında Yatan Asıl Sebep Nedir?

Yüzde zamanla ortaya çıkan kırışıklıklar, ince çizgiler, çeşitli faktörlere bağlı olarak oluşan lekeler ve cildin gittikçe hacim kaybetmesi nedeniyle meydana gelen cilt sarkmalarının hepsi yaşlanmayı oluşturan nedenler arasında sayılabilir.

Yaş aldıkça karın bölgesindeki yağ oranı artarken yüzdeki yağ oranı da azalır. Hemen hemen herkesin yüzünde en çok istediği şeylerden bir tanesi V şeklinde yüz hattına ve daha simetrik hatlara sahip olmaktır. Böylece yüz daha estetik bir görüntüye kavuşmuş olur. Cildimizde yağ olması demek yüzümüzün daha pürüzsüz ve diri görünmesini sağlamaktadır.

Yaşlanma belirtilerinde yağ kaybını tek etken olarak saymak doğru olmaz. Özellikle 20’li yaşlarda azalmaya başlayan kolajen kaybı da en büyük yaşlanma nedenlerindendir. Diğer nedenlere göre daha arka planda kalsa da kas kaybı da yaşlanmanın nedenleri arasında sayılabilir. Tüm bu sebepleri bir araya getirdiğimizde ise cildin yaşlanması kaçınılmaz olacaktır.

Sıvı yüz germe işlemi yaşlanma sorununa çare olarak cildi gençleştirir. Daha genç ve diri bir yüz görünümüne kavuşmanızı sağlar. Özellikle yüz ve boyun çevresinde aşırı sarkma görülmeyen kişiler için sıvı yüz germe biçilmiş kaftandır.

Sıvı Yüz Germe İşlemi Nedir?

sıvı-yüz germeSıvı yüz germe hiçbir cerrahi teknik gerektirmeyen ve ameliyata ihtiyaç duyulmayan bir estetik işlemdir. Ameliyatların anestezi ve uzun iyileşme süreci gibi birtakım yan etkileri bulunur. Birçok kişi bu nedenle ameliyat olmaktan kaçınmaktadır. Yüz kaldırma işlemleri arasında en çok tercih edilen sıvı yüz germe işlemi ise ameliyat olmak istemeyen kişiler için uygun bir seçenektir. Sıvı yüz germe işlemi oldukça etkili ve kolay bir işlem olarak karşımıza çıkar. En etkili kremler veya benzeri ürünler bile deriye yalnızca yüzeysel bir şekilde etki etmektedir. Fakat cilt sarkmalarını önlemek ve cildi toparlamak için deriye ve deri altı dokusuna enjekte edilen birtakım yöntemler de ortaya çıkmıştır.

Sıvı yüz germe de bu işlemlerden bir tanesidir. Sıvı yüz germe işleminde kullanılan dolgu maddeleri ve diğer ürünler yüzde yer alan ince çizgileri ve cilt sarkıntılarını giderebilir. Sıvı yüz germe ile hem daha genç bir görünüme sahip olursunuz, hem de ameliyatlarda olduğu gibi uzun bir iyileşme dönemi sizi beklemez. Sıvı yüz germe ile cildin kaybolan nemi yerine gelir, kaybolan dokular tekrar yerine yerleşir ve eskisinden daha iyi bir yüz görünümü ortaya koymayı hedefler.

Kimler Sıvı Yüz Germe Yaptırmalıdır?

Sıvı yüz germe işlemi orta veya hafif derecede cilt sarkmaları olan, çok fazla doku kaybı yaşayan, dudak-burun ve çene bölgelerinde ince çizgileri olan orta yaşlı olan kesim için son derece uygun olan bir yöntemdir. Fakat diyabet hastası olanlar, bazı kanama bozukluğu sorunu yaşayanlar, birtakım kas ve sinir hastalığı olanlar ve çeşitli bağışıklık sistemi hastalığından mustarip olan kimseler sıvı yüz germe işlemi için uygun değildir. Hastalar uygulama öncesi mutlaka uzman bir doktor eşliğinde kapsamlı bir muayeneye tabi tutulmalıdır. Özellikle son zamanlarda sıvı yüz germe ve benzer dolgu işlemlerinde hyalüranik asit etken maddesi kullanılmaktadır. Bunun yanında cilt altında yer alan bağ dokusu hücrelerini etkin hale getirerek yeni dokuların oluşmasına neden olan birtakım ürünlerin kullanımının da etkili olduğu bilinmektedir.

Sıvı Yüz Germe İşlemi Nasıl Uygulanır?

Sıvı yüz germe işlemi oldukça kolay ve konforlu olan bir uygulamadır. Herhangi bir cerrahi işleme gerek duyulmadığı için uzun bir iyileşme süreci de bulunmamaktadır. İşlem sonrasında kişi gündelik yaşamına hemen geri dönebilir. Uygulama öncesinde mutlaka doktor tarafından kişi kapsamlı bir muayeneye tabi tutulmalıdır. İşleme henüz başlamadan önce cilt uygun hijyenik koşullarda temizlenir ve tedavi bölgesine anestezik krem sürülür. Krem sürüldükten sonra cildin uyuşması için yaklaşık 15 ila 20 dakika arası bir bekleme süresi bulunur. Arkasından ise cildin alt kısmına sıvı enjekte etme işlemi başlar. Enjekte etme işlemi ince uçlu iğneler yardımıyla yapılmaktadır.

Sıvı yüz germe işlemi hiçbir ağrısı ve acısı olmayan bir işlemdir. Kalıcılık süresi ise her cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama olarak 8 ila 12 ay arasında kalıcı olduğu bilinir. Bu uygulama muhakkak bir uzman doktor tarafından yapılmalıdır.

Sıvı Yüz Germe İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Sıvı yüz germe işleminin yan etkisi bulunmamakla birlikte nadiren de olsa uygulama sonrasında hafif kızarıklık ve morluklar meydana gelebilir. Ancak bunlar geçicidir, etkisi bir hafta sürmez. Asla kalıcı bir şişlik veya baloncuklar oluşmaz. Sıvı yüz germe işleminde dokularda zamanla kaybolan bağ ve yağ dokuları tekrar yerine konur. Uygulama sonrasında enjeksiyon nedeniyle bazı bölgelerde düşük derece de olsa geçici bir ödem oluşumu görülebilir.

Sıvı yüz germe işlemi ile yüzünüz eskisinden de daha güzel ve genç bir görünüme kavuşur. Daha canlı, diri ve parlak bir cilt elde edilir. İşlem oldukça kolay ve pratiktir. Minimum ağrı ve acı hissedilir. İşlem sonrasında hasta aynı gün günlük yaşamına rahatlıkla geri dönebilir.

sıvı yüz germeSıvı Yüz Germe Kalıcı Bir Uygulama Mıdır?

Sıvı yüz germe kalıcılık süresi işlem esnasında kullanılan malzemeye ve uygulanan metoda göre değişiklik gösterir. Fakat genellikle 1,5 ila 2 yıl arasında kalıcılık etkisini koruduğu bilinmektedir. Uygulama süresi yarım saat veya 1 saat sürer. Uygulama hastanın yaşam kalitesine herhangi bir olumsuz etki etmez. Hasta rutin bir program takip edilerek işlem sonrasında bir hafta sonra kontrole gelir ve eğer gerekiyorsa ilgili rötuşlar uygulanır. Bu süre zarfında kişi aşırı ve yorucu egzersizlerden kaçınmalıdır. Sıvı yüz germe cildin zamanla yitirdiği hacmini ona geri kazandırmayı sağlayan ve yüz görüntüsünü eskisinden daha güzel ve genç olmasını sağlayan etkili bir uygulamadır.

Sıvı Yüz Germe Fiyatları

Sıvı yüz germe işleminde kullanılan dolgular özel üretilen dolgulardır ve miktarları ise diğer dolgulara oranla daha fazla olabilir. Bu sebeple tek bir dolgu fiyatı için tüm yüz bölgesine tedavi uygulanabilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Sizin için en uygun tedavi yöntemini saptamak ve diğer tüm merak ettikleriniz için kliniğimize +90212 241 46 24 adlı numaradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın